אלף שיר לצפון – אלעד חזר למסעדת קלומפוס, רוצים לנחש איך היה?

אלעד גור-אריה,

אלעד גור אריה ממשיך במסעותיו בארץ הקוד, הפעם המסעות האלו הביאו אותו צפונה, מאד צפונה – עד למכללת תל-חי ומסעדת קלומפוס.

לפעמים העבודה שלי מביאה אותי למקומות מרוחקים מהנינוחות של המשרד שלי בפאתי נמל התעופה 'בן גוריון'. העיסוק בתחום השילוח הבינלאומי ועמילות המכס מביא אליך לקוחות מדן ועד אילת. הפעם, היה זה הצד של דן. מטען אמנות שנתרם לפקולטה לאמנות של 'מכללת תל-חי' היה צריך להגיע אליהם מהשדה, לאחר ששוחרר מפיקוח המכס. מכיוון שהארגז לא היה גדול, לקחתי את יוחאי, הנהג האמיץ שלנו ונסענו להוביל את הארגז למכללה. רק שנינו. טיול כזה של יום שלם, לצפון הארץ.

איפה אוכלים?

גם יוחאי וגם אני אוהבים לאכול אוכל טוב. מאז שיוחאי שמע שאני כותב לעמוד, הוא מספר לי על ביקוריו באי אילו מסעדות ברחבי ישראל, ומן הסתם החלטנו יחד שננצל את הנסיעה הארוכה לארוחה דשנה וטובה במסעדה בצפון וכאלו לא חסר, באמת שלא. אם יש משהו שטוב בצפון שלנו, בנוסף לנוף ולאוויר הצח, זה המבחר הקולינרי. במיוחד אם אתם קרניבורים כמונו. ההתלבטות היתה בין כמה מסעדות, כשבסוף החלטתי ללכת על משהו בטוח. על קלומפוס. בקלומפוס ביקרתי בקיץ שנה שעברה, ושם נכתב הטור הראשון שלי, כאורח, לקהילת המבורגר ישראל. יוחאי, שסמך על חוש הטעם שלי, הסכים. סיימנו לפרוק את הארגז במכללה ונסעו למסעדה, שנמצאת 10 דקות נסיעה משם. הגענו ונכנסנו.

עוף בגריל של קלומפוס - חוויה עסיסית

קלומפוס, ההיית או חלמתי חלום?

המסעדה נשארה אותה מסעדה שזכרתי. דיינר-סטייל, עם קופת הזמנה בכניסה, מעט מושבים/תאים ומוזיקה כיפית ברקע. עופות שלמים הסתובבו במתקן הצלייה ונמרחו כל כמה דקות במרינדה, על מנת לשמור על עסיסיותן. מי שנפשו לא חשקה, רחמנא ליצלן, בהמבורגר, מוזמן להנות מהעוף המעולה הזה, שמפורק עם ההזמנה ומוגש בצלחת (מומלץ לאכול עם הידיים). מבט קצר בתפריט ולהזמנות… הזמנתי לעצמי המבורגר בקר 220 גרם, בתוספת גאודה ובייקון. יוחאי הזמין המבורגר 300 גרם טלה, בתוספת פטריות מטוגנות מעל. שנינו הזמנו מדיום-וול. אני (כמובן) הזמנתי בלי חסה ועגבניה. קיבלנו זמזם שאמור לזמזם דקה לפני שהמנה מוכנה. התיישבנו על הבר וחיכינו… לאחר 15 דקות המתנה המנות הגיעו.

220 גרם בקר עם גאודה - קלומפוס

לי כל ביס נושא מזכרת

"שמע, זה ההמבורגר הכי טוב שאכלתי, ואכלתי המבורגרים', אמר יוחאי בחצי חיוך. זה היה אחרי הביס הראשון. בקלומפוס יודעים לעבוד עם הבשר והאצבע על הדופק בכל מה שקשור למידת העשייה המבוקשת על ידי הלקוח. המנות מוגשות יפה, עסיסיות והבשר טעים. כל כך טעים. גם לאנשים שסביבנו היה טעים, כי המקום היה מלא (אחת בצהריים, אמצע השבוע). משפחות, חיילים ואף 2 אנשי עסקים בפגישה עסקית (חולצה מכפותרת, שהוכתמה די מהר, הסגירה את מטרת הארוחה). שאלתי את המלצרית מאילו נתחים עשויה הקציצה, וקיבלתי תשובה חד משמעית: "שפונדרה". סבבה, אני אוהב שפונדרה. מקווה שהיא אוהבת אותי גם. ארוחה בקלומפוס היא מסוג הארוחות שלאחריה חובה למצוא צימר בעמק הירדן, להכנס למיטה ולישון שעתיים שלוש, כיאה לארוחה דשנה וטובה.

300 גרם טלה עם פטריות - קלומפוס

לסיכומו של ביקור

קלומפוס היא ח-ו-ב-ה אם אתם בטיול בעמק הירדן, אצבע הגליל והאיזור.

שם: קלומפוס. כתובת: מתחם גן הצפון, כביש 99, הגושרים. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-23:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי