שי שוורץ עם גילוי מרעיש על צפוני ודרומי שעברו מהפך

שי שוורץ,

כביש 90 המבורגר ובירה, מה נשאר לספר על מקום שהוא לא פחות מאגדה מוכרת בקרב הצפוניים. יש לי משהו קטן לספר לכם, מסתבר שיש טוויסט בעלילה והוא לא כזה חדש. בביקורי האחרון בכביש 90 לפני כשנה נהנתי מהביקור אך יצאתי עם כמה הסתייגויות מהקציצה הצפונית. הטוויסט נוגע בדיוק בנקודות שכאבו לי, מה שהביא לביקור שהוא פשוט תענוג שלא רציתי שיגמר.

כביש 90 – סע לאט, סע לאט – תעצור, שב לאכול

אז למי שלא מכיר, בכביש 90 המבורגר ובירה יש מגוון מנות המבורגר סטנדרטיות בתפריט – בקר, טלה, סלופי ג'ו, טבעוני, צמחוני ועוד לצד כמות נכבדת של מנות צד ומגוון בירות מהחבית ובבקבוק. אבל, שתי מנות הדגל של המקום הן אלו שהופכות אותו לאגדה המדוברת שהוא היום – הצפוני והדרומי. כמובן שבדיוק פה הטוויסט, מנות הדגל עברו השבחה. האמת שאני קצת מתבייש להגיד, אבל כמה ימים אחרי שהם החליפו את הצפוני והדרומי במנות חדשות כבר ידעתי מזה. אבל איכשהו שכחתי לגמרי ולא טרחתי להגיע לשם לסקר את השינוי הדרמטי. בעבר ההמבורגר הצפוני הורכב מקציצת בקר במשקל 220 ג' עם גבינת עיזים שנטחנת ישירות לתוכה ומוגשת עם רצועות סלק ועלי אורוגולה. הדרומי הורכב מקציצת הבקר הקלאסית, גם היא במשקל 220 ג', עם טופינג של נתחי חזה אווז מעושן וריבת בצל.

כביש 90 - המבורגר מומלץ

הדרומי לא עבר שינוי משמעותי, ההבדל היחידי הוא שחזה האווז הוחלף בחזה טלה והמחיר נשאר זהה 61 ₪ להמבורגר או 75 ₪ לארוחה. הצפוני לעומת זאת עבר שינוי משמעותי וכעת הקציצה נטחנת עם גבינת צ'דר במקום גבינת עזים ומוגשת עם גאודה במקום רצועות הסלק. בביקורי הקודם השילוב של גבינת העזים בתוך הקציצה יצר טעם לוואי מקולקל בפה, לכן בעיני זוהי החלטה נבונה לשים את הרעיון הנחמד הזה בצד ולעבור לשימוש בצ'דר. המחיר עלה ב-4 ₪ ונמכר במחיר זהה לזה של הדרומי, לא ביג דיל, עדיין מחיר הוגן.

צפוני או דרומי? במה לבחור??

למה בעצם לא לבחור בשניהם? אז אין סיבה, אלה אם כן אתם לא קשוחים מספיק כדי להתמודד עם מנה אימתנית במשקל 440 ג'. טוב כבר גיליתי לכם מה הזמנתי, אבל היה לי חשוב שהקציצה הצפונית תהיה למטה והדרומית תהיה למעלה. כדי שהגבינה תהיה בין הקציצות ורצועות הטלה יהיו בקצה המגדל. את שתי הקציצות ביקשתי במידת עשייה מדיום ואת ריבת הבצל בצד. אני לא חובב ריבת בצל בהמבורגר אז אני מעדיף שתהיה לי האופציה להחליט אם להוסיף אותה או לא וכמה. לצד ההמבורגר הזמנתי גזוז אבטיח וסלט קיסר, אני גם ככה לא נוגע בתוספות הצד אז לפחות שיהיה משהו מרענן להתחיל איתו. עבר הרבה זמן עד שקיבלנו את המנה, משהו כמו 20 ד', כנראה בגלל העומס המטורף שהיה שם. האמת שהמקום, בסופי השבוע לפחות, עמוס מאוד ובדרך כלל יש רשימת המתנה בכניסה. אנחנו לדוגמה חיכינו רבע שעה רק כדי להיכנס (!).

כביש 90 - הקציצה הכפולה

סוף סוף הגיע המנה שלי, כמה תמונות והתחלנו. טעמן של שתי הקציצות מצויין, הצ'דר שטחונה בתערובת הצפוני משדרגת את העניינים בניגוד לגבינת העזים מהדור הקודם. ביס כולל מהמנה מענג בצורה שקשה להסביר. השילוב של הגבינות עם הקציצות העסיסיות יוצר ביס נימוח וכיפי מלא בטעמים. הנוזלים נאגרים בלחמניה המצויינת שנצלתה כראוי ועמדה בגבורה עד הביס האחרון. ריבת הבצל כלעצמה הייתה מעולה. עוצמתית, מצומצמת מאוד, מתוקה וטעימה. לי זה עדיין לא מסתדר עם המבורגר, אבל לאוהבים, וודאיי שתתמוגגו ממנה וגם תבקשו עוד. מה שחסר לי במנה הוא טעם הטלה המעושן שלא הורגש לצערי. עכשיו קחו את זה בערבון מוגבל, יכול להיות שהייתה טעות שלא אני ולא המטבח שמו אלייה לב ולא הוגשו לי רצועות טלה כלל. האמת שכלל לא ווידאתי שהוא שם אבל לא ראיתי ולא הרגשתי אותו. אם הוא אכן היה שם, לא היה ממנו מספיק. שילמתי 96 ₪ על האורחה  (74 ₪ לארוחה + 22 ₪ לקציצה נוספת). היה מעולה, באמת, רק יכולתם לשים עוד 2-3 חתיכות בשרניות שיתנו את הקיק המעושן, ללא ספק  זההיה משדרג עוד קצת את המנה המצויינת הזאת.

כביש 90 - קינוח

אז שווה לעצור בכביש 90 להמבורגר ובירה?

מה אתם עוד פה? יאללה תתחילו לחפש מסלול נחמד ותנצלו את הקיץ. את החלק הכי חשוב בטיול כבר סגרתי לכם, מה שנשאר זה רק לצאת מהבית. צריך גם לבחור, צפוני או דרומי? בעצם אמרנו שלא צריך – הכי טוב שתשלבו, יאללה בתאבון!

שם: כביש 90. כתובת: מתחם צומת מחניים, כביש 90. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' מ-12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי