נמאס מהקורונה והבידוד? תעלו על הכביש!

ארתור רוטנברג,

ביום שישי שמשי ובהיר החלטנו שנמאס לנו מהקורונה ואנחנו עולים לצפון לטייל טיפה, לנשום קצת אוויר נקי, להתאוורר, ובכלל לצאת מהמרכז הדחוס והעמוס. מצאנו לנו מקום נחמד לטייל בו, לצלם טיפה טבע, להתנתק. אממה, אם כבר עולים צפונה אז גם אוכלים שם ואם כבר בצפון הכנרת עסקינן, קופצים להמבורגר כביש 90 בצומת מחניים. מכל המקומות האפשריים שיש שם באזור היינו חייבים דווקא את זה, גם כי הם עושים המבורגר טוב וגם כי הגברת אף פעם לא הייתה שם.

כביש 90 - צ'יזבורגר חצוי

הי צפונה לכביש 90!

הגענו לשם בשיא החום, להגיד שהמקום היה מלא, יהיה בלשון המעטה. נאמר לנו שזמן ההמתנה הוא לפחות 45 דקות לשולחן של זוג. אבל סחבק לא פראייר, הצצתי ברשימת המתנה שלהם וראיתי שיש באזור 10 קבוצות שנרשמו. עשיתי קצת חושבים והנחתי שאין סיכוי שכולם מחכים כל כך הרבה זמן וכנראה חלק פרשו. לכן שכנעתי את הגברת להישאר ואמרתי לה שתוך רבע שעה לכל היותר מכניסים אותנו. ואתם יודעים מה? כך היה, תוך רבע שעה קבלנו טלפון שהשולחן שלנו מוכן.

כביש 90 - המבורגר חצוי

הדבר הראשון שעשינו כשהתיישבנו היה להזמין בירה קרה שתבוא להרגיע את החום, ואז כמובן עברנו לתפריט. החום קצת השפיע על הגברת והיא ניסתה לוותר על האוכל ולקחת רק צ'יפס לנשנוש. הערתי לה שככה לא עושים ושצריך להזמין המבורגר (כזה אני, מחנך). החלטנו על  ארוחה של ההמבורגר הצפוני במידת מדיום -קציצה 200 גר' של בשר בקר טרי עם גבינת צ׳דר בתוך הקציצה וגאודה מעל, חסה ערבית, עגבנייה, בצל סגול וחמוצים. לצד זה צ'יפס עם רוטב גבינה צהובה ושום. המנה השנייה הייתה פשוטה יותר, המבורגר רגיל במידת מדיום-וול, קציצה של 160 גר', ירקות בלי חמוצים וריבת בצל מעל. ככה אנחנו, צנועים.

 כביש 90 - המבורגר במחניים

למרות העומס המטורף שהיה להם, המנות הגיעו די מהר ובאיכות מדהימה. הכול היה חם, מסודר היטב ונראה טרי ורענן. שתי המנות הגיעו במידות עשיה מדויקות, מה שברוב המקומות מתקשים מאוד לעשות כאשר מדובר במדיום ומדיום-וול.  הקציצות היו חמות וג'וסיות, טעם הבשר הורגש בצורה נפלאה. ההמבורגר הדרומי היה אקסטרה ג'וסי בגלל הגבינה, שאגב הורגשה יפה מאוד. הירקות רעננים וטריים. לבשר יש טעם מעולה ועשיר, פשוט תענוג של ביס.

כביש 90 – שווה את הנסיעה?

המנה השנייה, למרות שהייתה קטנה עדיין נתנה עבודה כמו שצריך. ריבת הבצל הייתה בכמות מעולה שלא מתנהגת כמו מוח (למי שלא הבין, מנסה להשתלט על העולם), הבשר עשוי מדיום וול כמו שצריך, רק ממש במרכז היה חסרה עוד שניונת על הגריל, אבל זה לא נורא.  סה"כ הביס היה אחלה והגברת התנצלה על כך שלא רצתה לקחת בהתחלה את ההמבורגר (כזה אני, מחנך). הלחמנייה, בשתי המנות, הייתה מעולה, מתקתקה ומחזיקה איתנה, תענוג של דבר.

כביש 90 - הצ'יפס הגבינתי

הצ'יפס גם הוא מעולה, למרות שזה צ'יפס תעשייתי והרוטב ככל הנראה גם הוא תעשייתי, סה"כ זה טעים וזה עובד. השום של הרוטב לא הורגש, אבל הגבינתיות הייתה שם בשפע. לסיום קבלנו כוס קטנה של קפה אסלי וכוס סיידר חם סופר קינמוני. סיומת נחמדה לארוחה טובה והכנה לנסיעה של שעתיים חזרה למרכז.

שם: כביש 90. כתובת: מתחם צומת מחניים, כביש 90. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' מ-12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי