גילינו המבורגר חיפאי שנותן עבודה אפטר דארק

ארתור רוטנברג,

לא יוצא לנו למצוא הרבה סיבות לעלות לאזור חיפה. ברוב האטרקציות שלעיר יש להציע כבר היינו ויותר מפעם אחת. הסיבה העיקרית שנותרה כן לעשות את המרחק הזה מאזור תל אביב הוא אוכל! ורצוי כמה שיותר טוב אחרת באסה על הדלק. לכן, כאשר נפלה בחיקי ההזדמנות לבקר ב-after dark לא היססתי והסכמתי מיד. זהו פאב די ותיק באזור העיר התחתית שגאה מאוד באוכל שלו ובמבחר הבירות שנבחר בקפידה. המקום כבר שנים מאכיל את אנשי חיפה והקריות.

המבורגר של אפטר דארק, מקור: יח"צ

למרות השם ומסיבות שממש לא יעניינו אתכם, הגענו עם הפתיחה של המקום, אזור 17:30, הרבה לפני אפטר דארק. הוילונות המוגפים והאווירה האפלולית עזרה לגשר על הפער ולתת הרגשה שאכן עכשיו שעות ערב מאוחרות והגיע הזמן לבירה והמבורגר (האמת שכל רגע זה זמן לבירה והמבורגר, אבל הבנתם את כוונת המשורר.) אחרי סקירה זריזה ומעמיקה של התפריט, הוחלט על הצ'יפס מוקרם במוצרלה (30 ‎₪ ועוד ‎12 ₪ על ההקרמה), המבורגר "ביוון זה אחרת" (60 ‎₪) במידת מדיום וול, והמבורגר "אתה רציני" (74 ‎₪) במידת מדיום. לצד כל זה בירת ברנרד משובחת (24 ‎₪) וקוטייל "סקס און דה ביץ" (42 ‎₪).

הצ'יזוברגר של אפטר דארק חיפה

השתיה הגיעה די מהר, ללא עיכובים מיותרים ויכלנו להרים לחיים. למנות לקח קצת יותר זמן, אבל לא מיהרנו לשום מקום לכן לנו זה לא הפריע. כל המנות ייצאו ביחד ונראו מהמם לחלוטין. ההמבורגרים עומדים יפים, גדולים ומזמינים. הצ'יפס מוקרם בנדיבות והגבינה עדיין מבעבעת פה ושם. תענוג לעין רעבה. פה נכנס סשן צילומים – תחזיק אותו ככה, תסובב לי אותו לזווית הזו, תזיז את היד, תזיז את היד שוב, תחתוך באמצע, תעשה מבט חזון ועוד ועוד ועוד. מנת הצ'יפס ענקית ומתאימה ל-sharing בין כמה וכמה אנשים. צ'יפס רגיל, עם גבינה רגילה אבל השילוב הזה תמיד עובד. זה פשוט כיף לנשנש עם בירה, קוקטייל או מיץ למי שנוהג או מתחת לגיל 14.

צ'יפס מוקרם של אפטר דארק חיפה

ההמבורגרים של אפטר דארק

בסופו של דבר הצלחנו להגיע גם להמבורגרים. כל ההמבורגרים מגיעים 220 גרם, ועשויים על בסיס בשר צלעות. לפני שאני אצלול פנימה לגבי כל מנה, אני רק אציין שבמקרה הזה, השלם גדול יותר מסכום חלקיו. ולהלן ההסבר…

היווני – עם חלומי, צזיקי, בצל ועגבניה קלויים. מנה נהדרת, עם טעם מיוחד. הצזיקי משתלב מעולה עם הבשר והירקות הצלויים. הביס של ההמבורגר בסה"כ טוב. הצזיקי שנמס מהחום של הקציצה נוזל לכל עבר ויוצר רוטב מדהים על הצלחת בשביל הצ'יפס. החלומי קצת פחות מורגש ונעלם בין הטעמים השונים. אפילו את המרקם המיוחד שלו לא היה ניתן להרגיש (על הקציצה נדבר קצת יותר בהמשך).

צ'יזוברגר עסיסי של אפטר דארק חיפה

המנה השניה, "אתה רציני" – בקר מעושן פרוס דק, ביצת עין, גבינה, ברביקיו עם הביצה בצד. במנה הזו, כמו בקודמת, הטעמים נהדרים ומרגישים מאוזנים בסה"כ וביס מאוד כייפי. המנה עסיסית, שמנמנה ונוזלת מכל עבר. רוטב ברביקיו נהדר והגבינה מורגשת. לעומת זאת, הבקר המעושן קצת בעייתי. לפחות במקרה שלי, הוא הגיע קר (לפי טענת הבעלים, הבקר עובר חימום בתנור). אך העובדה שהוא מבושל מבעוד מועד מורגשת מאוד גם בחום של הבשר, בצמיגיות שלו ובטעם שלו בכלל. הדבר מורגש כאשר אוכלים את הבשר לחוד מהמנה, שקצת קשה שלא בגלל שהבשר לא הכי נגיס.

ההמבורגר של אפטר דארק

הקציצה, גם היא רחוקה מלהיות מושלמת. לדעתי האישית, בשר צלעות זהו נתח לא מתאים להמבורגר – קשה יותר וטעם שונה לחלוטין מהנתחים כמו מכסה אנטריקוט, בריסקט וכו'. צלעות מתאים יותר למנות של בשרים טחונים עתירי תבלינים ורטבים – לזניה, בולונז, קבבים. הקציצה של אפטר דארק מתובלת מאוד וניתן להרגיש שהבשר אינו מהנתחים היותר קלאסיים של המבורגר. שלא תבינו לא נכון, אני לא חושב שהיא לא טעימה, אני חושב שהיא לא מתאימה. בנוסף, יש פה בעיה לוגיסטית קטנה שמפריעה לאנשים קטנוניים כמוני, הקציצה כדורית מדי. מה שמגדיל את גובה המנה ומקשה על האכילה.

השורה התחתונה

בסה"כ, לאפטר דארק, יש אוכל טעים שכיף לאכול אותו. תפריט עשיר על טהרת הבשר וכל מה שלא טבעוני. עדיין יש כמה דברים, שלדעתי, אפשר לשפר ואז המנות יהיו בכלל ברמה אחרת. יש פה פוטנציאל אדיר שרק חלקו ממומש. בסופו של דבר אני כן ממליץ לבקר ולראות בעצמכם כי זו היא מסעדה ותיקה, שבסה"כ עושה כבוד לאוכל טעים לצד מבחר בירות מעולה וזול מאוד.

*** המסעדה נסגרה ***