אגאדיר חיפה מציגים: וואגיו בורגר חדש – אז למה יואב לביאנט מתחרט על כך?

יואב גיל-לביאנט,

מי שמכיר אותי, מכיר גם את הסלידה שלי מרשתות המבורגרים. נתקלתי במעטי מעטות שמצליחות לשמור על רמה אחידה וגבוהה בכל הסניפים. הרשת היחידה שאיכשהו עברה אצלי את המבחן היא מוזס (למרות שעכשיו עם המכירה ל-BBB פחות…). אבל, ויש אבל, כשכתבו שיש המבורגר וואגיו חדש ומעניין באגאדיר, לא יכולתי לעמוד בפיתוי.

ייסורי מצפון בדרך אל אגאדיר חיפה

וואגיו, למי שלא מכיר, הוא גזע של בקר שמקורו ביפן, והוא נחשב לאיכותי במיוחד. נתח מוכר מאוד הוא ה"קובה", שמו של נתח מזן ספציפי של וואגיו שמגודל על פי מסורת יפנית. יש כאלה שאומרים שבשר כזה לא צריך להיטחן להמבורגר אלא להיאכל כסטייק. אני אומר שזה שטויות, המבורגר יכול להחמיא לבשר לא פחות. מחיר מנת הוואגיו החדשה באגאדיר (76 ₪ ל-250 גרם) לא יקר בכלל, בהתחשב ביוקרתיות הבשר, ולכן גם הופתעתי במבט ראשון בתפריט. אז נכנסנו למסעדת אגאדיר בחיפה, שלא ישבתי בה כבר כמה וכמה שנים (שילוב של זיכרונות גרועים וסלידה מרשתות). מיד קיבלה את פנינו מלצרית חייכנית במיוחד, הודיעה ששמה מאי, והאמת שמגיע לה פרגון. היא הייתה נקודת האור בארוחה ומסעדות אחרות צריכות ללמוד מהשירות האדיב שלה. התייעצנו עם מאי בנושאים שברומו של עולם (התפריט), והזמנו.

הוואגיו בורגר החדש של אגאדיר חיפה

סכנת חיים, תוספת מפתיעה וקציצה מזן מיוחד

למנה ראשונה הזמנו מנת כנפיים (33 ₪). לשולחן הגיעה מנה לא גדולה במבט ראשון, אבל בהחלט הספיקה לשניים. הציפוי היה קריספי וטעים והרוטב היה לא פחות ממעולה. האכזבה הגדולה היא שהכנפיים בתחתית הערימה לא היו מוכנות והעוף היה ורוד. מעבר לגועל שעלה בי כשראיתי את זה, עוף לא מבושל זה סכנת חיים. ניתן לאגאדיר ליהנות מהספק שמנה אחת יצאה לא טוב מהמטבח והייתי מסכם את המנה כטובה.

הכנפיים של אגאדיר חיפה - זהירות!

לעיקרית, איך לא, הזמנו את ההמבורגר וואגיו עם צ'דר, בצל מטוגן פריך ורוטב סלק (76 ₪). אני מודה ומתוודה,שגם כשקראתי את התפריט וגם כשנגסתי בהמבורגר וגם עכשיו, אני לא מבין למה להעמיס כל כך הרבה על קציצה אחת?! אם הבשר לא באיכות גבוהה וצריך לכפר על כך בטופינג (ראה ערך יומנגס), זה דבר אחד. אבל – וזה אבל גדול, כשמגישים לי וואגיו, אני לא רוצה הרבה מעבר. לצערי, התוספות היו החלק הטוב ביותר במנה. לקציצה לא היה טעם עמוק של בשר, לא היה מרקם רך במיוחד ולא נשאלה מידת העשייה מה שגרם לקציצה להגיע שרופה ויבשה. רוטב הסלק והצ'דר השתלבו מעולה ונתנו טעם קצת מתקתק שמנגד איזן אותם מרקם הבצל שהוסיף פריכות. אבל שוב, הקציצה אכזבה. ובעוד שהקציצה פשוט איכזבה, אני חייב לציין לטובה את האגאדיר צ'יפס שהיה פריך מבחוץ ורך מבפנים והרגיש ביתי (בקטע טוב) ולא תעשייתי.

מבט מקרוב על הוואגיו בורגר החדש של אגאדיר

לסיכום – להקשיב לחושים

כעבור יום, התברר שחוש הטעם לא שיקר. שנינו סבלנו מכאבי בטן שנמשכו יומיים. לא האי־נעימות שהייתי מצפה מבקר כל כך משובח (לסלידה מרשתות שלום). לסיכום החוויה, לא הייתי נוסע במיוחד.

* הכתבה בשיתוף רשת אגאדיר

שם: אגאדיר חיפה. כתובת: דוד פינסקי 6, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א' 12:00-1:00, ב'-ד', ש' 12:00-2:00, ה'-ו' 12:00-3:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי