הסצינה החיפאית מתעוררת עם צ'יזבורגר חדש שחובה לטעום!

אלעד גור-אריה,

הימים, ימים אחרונים לעבודתי. אוטוטו יוחזר הרכב למקום העבודה, ואני אצא אל הלא-נודע. לפעמים, זה צעד שחייבים לעשות, ומוטב לעשות אותו עם המבורגר טוב. ק' ואני החלטנו לעשות טיול אחרון עם הרכב שכה אהבתי, ונסענו לחיפה, שם גונבה לאוזני השמועה על מקום חדש שנפתח – ביאטריס.

ההמבורגר של ביאטריס

הלאה הלאה אל חיפה

נכנסים לאוטו, השעה היא ה-פיק של שעת השיא. ווייז מראה שעה וחצי נסיעה עד ליעד, אבל למי אכפת? לאן אני ממהר? זמן איכות עם ק', שבדיוק חזר מטיסה לחו"ל, נסיעה ארוכה אחרונה עם הרכב מהעבודה, והידיעה שהאור בקצה המנהרה מגיע בצורת המבורגר הפכה את השעה וחצי לרגועה יותר. פשוטה יותר. נינוחה יותר. גם הרכב שנסע 10 ק"מ עם אורות חירום מהבהבים לא הפריע לי. ווייז הראה שהמקום החדש, ביאטריס, שוכן לו בעיר התחתית, ברחוב נתנזון. לשמחתי, באמצע השבוע אחרי שעות העבודה של בעלי המלאכה, אין בעיה למצוא חניה. חנינו במקום שנראה לי די מוכר. אהההההה, נכון! חניתי בכניסה לאיפה שפעם שכנה אנגוס המפורסמת, שנסגרה בינתיים.

התפריט של ביאטריס

שמנו פעמינו אל הכתובת. רחובות העיר התחתית בחיפה היו מקושטים לרגל החגים הנוצריים, חג המולד והשנה האזרחית החדשה, ופשוט היה מדהים לנסוע מהכניסה לעיר אל נקודת החניה. ביאטריס היא לא מסעדה, אלא יותר מזנון, שבא למלא את החלל של אני רעב/ה ורוצה לאכול עכשיו! שפוקד את רובנו בשלב כזה או אחר של היום. דלפק ישיבה ו-2 שולחנות בחוץ, ולא צריך יותר מזה. מפה והלאה, זה כבר איך ומה מזמינים.

התפריט של ביאטריס

יש רק צ'יפס – זה המשפט הראשון שתפס את עיני מתפריט הלוח שמוצג ללקוחות. מזכיר לי את המערכון המפורסם של SNL על מסעדת ההמבורגרים. התפריט פשוט מאוד, ולא דורש מהלקוח/ה להתלבט יותר מדי. זה מה יש, ואת זה נעשה לך הכי טוב שאפשר. יודעים מה? אהבתי! תכל'ס המבורגר (נשמע הרבה יותר טוב מאשר כשכחלון ממציא סלוגנים).

המבורגר הטלה המעושן של ביאטריס

גם ק' וגם אני החלטנו ללכת על ההרכב הפשוט של קציצת המבורגר, גבינת צ'דר ומנצ'נגו. ק' הלך על כל התוספות, אני כמובן שהורדתי את החסה והעגבנייה. בצד החלטנו לקחת את ההברקה של המקום – טלה מעושן כמרכיב עיקרי. הגיוני, לא? בואו ניקח את התוספת, ונעשה ממנה מנה משל עצמה. את המנה הנ"ל המקום מגיש עם גבינת אולד אמסטרדם, מה שנותן לטלה המעושן עוד פאנץ' של טעם. מזכיר לכם שאני סולד מטלה/כבש, אבל הסכמתי, באופן חד-פעמי, לסטות מהעיקרון ולטעום לפחות. בצד לקחנו לנו צ'יזי-צ'יפס – צ'יפס שלאחר הטיגון מוקרמת עליו גבינה. במקום יש גם מבחר נקניקיות, אולם באנו בשביל ההמבורגרים. אם יהיה טעים, נחזור בשביל הנקניקיות.

עינת קליש-רותם, יש לך פה זוכה

וואו, איזה המבורגרים טעימים קיבלנו. קודם כל, הלחמניות של המקום אפויות קצת אחרת, עם כתר מאוד קטן, ובסיס מאוד עבה, מה שמאפשר לזללנים לאחוז במנה ולסיים אותה עד סופה, והבסיס לא קורס מרוב נוזלים – מעולה לחובבי הגבינות וקציצות במידות עשיה עסיסיות. נוח לאחיזה ובהחלט עושה את העבודה. הקציצות היו עסיסיות וטעימות, מעולות במידת עשיה מדיום-וול (כל מכורי המדיום, שבו בשקט!) והגבינות, שהונחו עליהן בשפע, תרמו לכיף של טעמים בכל ביס וביס. חיסלתי את המנה שלי בטיל, כיאה למנה טעימה. ק', כהרגלו, אכל באיזי. ל-ק' לא בוער כלום. גם הוא נהנה מאוד מהקציצה. כל ניסיון לבדוק מול הבעלים מה הרכב הבשר, נתקבל בסירוב מוחלט.

התחתית העבה של ההמבורגר של ביאטריס

ולמנה של הטלה המעושן. הרגשתי כמו מישהו שנותנים לו לאכול בפעם הראשונה רגל קרושה. מה לי ולטלה מעושן? התרחקתי מזה כמו מאש מהיום שנולדתי. בכל מקרה, עצמתי עיניים ונתתי ביס. וואו! נכון, זה לא בייקון, ולא מתיימר להיות בייקון, אבל יחד עם הגבינה מלמטה והלחמנייה המאוד טריה ופריכה, המנה הייתה טעימה ביותר, קריספית ומתפצפצת בפה. מי היה מאמין שתוספת תהפוך למנה משל עצמה, ועוד מנה טובה. זה כמו תסמונת 'זמרת הליווי באירוויזיון 1985 שפרצה וזכתה כזמרת באירוויזיון 1992' (אל תשאלו אותי מאיפה, ולמה אני יודע את זה, פשוט קבלו את זה כמובן מאליו).

הטלה המעושן של ביאטריס

והצ'יפס. היי הצ'יפס, הו הצ'יפס, כן הצ'יפס. סבלתי בעבר לא מעט ממנו של צ'יזי-צ'יפס, שהיו בנויות בעיקר על טהרת צ'יפס תעשייתי זול וגבינה שהפכה לאבן מהרגע שהמנה ירדה ממקור החום ועד שהגיעה לשולחן. אז כאן נתגשמו כל תאוותינו לצ'יזי-צ'יפס אמיתי, שהגבינה עוד נוזלית מעליו, ומלכלכך את הידיים בכל טעימה. הקטשופ והמיונז בצד היו מיותרים. הגבינות נתנו את הפאנץ' וקיבלנו מנה משובחת בהחלט, שהולכת נהדר ליד ההמבורגר. אלמלא הייתי נוהג, הייתי מארגן לי כוס בירה קרה ליד, והעולם מושלם.

צ'יפס עם גבינה של ביאטריס

בגזרת הקינוח, מצפה לכם מילקשייק מושחת ביותר. אתם בוחרים מהמקרר איזו גלידת 'בן אנד ג'ריס' אתם רוצים, ועל כוננית מדפים מעץ, כמו בבית של סבתא, מחכות לכם צנצנות מלאות בתוספות; מלוחות, מתוקות, רכות, קשות – בכמות מטורפת, ואתם בוחרים מה לשים במילק שייק. אני הלכתי על מילקשייק עם טריקס, וואו, איזה בוסט של סוכר לדם, כמו שצריך.

לסיכומו של ביקור

ביאטריס מהווה פתרון נהדר לרעבי הצהריים בעיר התחתית ולבלייני הערב, שרעבים למשהו 'מעכשיו לעכשיו', ולא רוצים להתיישב לשולחן בשירות מלא. המקום מרכזי, נגיש ופתוח עד שנגמר הבשר. המחירים שווים לכל כיס והתמורה בהתאם. מנות גדולות, מושקעות וטעימות. ולשאלתכם, אני אכן אחזור בהזדמנות הקרובה לטעום גם מהנקניקיות.

שם: ביאטריס. כתובת: נתנזון 11, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ו' 12:00-02:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי