בלאק לב המפרץ – יואב שנרך יצא לצוד דינוזאורים מטורפים בחיפה

יואב שנרך,

השעה הייתה 19:00 בערב והרעב היה גדול מאוד. אני וחברי היינו תקועים על הכרמל ורעבים בצורה שאי אפשר לתאר' בעיקר בגלל ששנינו לא אכלנו בערך מ-9 בבוקר. התלבטנו בין מספר מסעדות ולבסוף הסכמנו פה אחד על האופציה הקלאסית (לפחות לתושבי חיפה) סניף בלאק לב המפרץ.

המאבק בדינוזאור של בלאק לב המפרץ

נכנסו למסעדה שאותה אנחנו מכירים היטב והתיישבנו במקום הקבוע שלנו, על הבר מול הטלוויזיה שמקרינה עבורנו כל פעם משחק כדורגל אחר. קיבלנו את התפריט שהוא גם טאבלט והחלנו במלאכת הדפדוף. את העין שלי מיד תפסה קטגורית "המוגזמים". נכנסתי ולעיניי נגלו שלל המבורגרים גדולים, מוגזמים ומושחתים. אחד מהם, ה"T-REX המטורף" (99 ₪) קרץ לי במיוחד. שכנעתי את חברי להזמין יחד איתי את המנה המושחתת ושלחנו את הטאבלטים בחזרה למקום ממנו הם באו, וציפינו בשקיקה לדינוזאורים שלנו. פתחנו את ארוחה עם מנה ראשונה של אדממה ממולח (35 ₪) שהופך כל ארוחה באופן מידי למוצלחת יותר. אחרי עשר דקות של נשנושים הגיעו המנות המיוחלות ולפניי נחתה צלחת ועליה מגדל המבורגרים עצום ובו 450 גרם של בשר עסיסי ורך, רוטבי מיונז וחרדל ומנה כפולה של גבינת גאודה עם רצועות קריסיפיות של חזה אווז, בין לבין מתחבאת לה ביצת עין ובנוסף להכל חלת בצל קראנצ'ית במיוחד. נרתמנו למשימה והתחלנו לאכול!אדממה מלוחים - בלאק לב המפרץ

בביס הראשון מיד הבנתי דבר אחד חשוב. אני חייב לחצות את ההמבורגר או שבחיים לא אצליח לאכול אותו בלי שיתפרק, אז כך עשיתי. הבשר היה מושלם, רך ועסיסי ובדיוק כמו שתרצו לקבל. מצד אחד הזמנתי Medium Well וקיבלתי Well Done ומצד שני הבשר היה כל כך טוב שהבנתי שהם כנראה יודעים מה הם עושים שמה במטבח. גבינת הגאודה על הבשר ללא ספק עשתה את כל ההבדל. היא נתנה מעין רכות/רטיבות שאי אפשר להשיג בשום דרך אחרת. הגאודה נתנה טעם חזק ומשפיע ובו זמנית לא הייתה דומיננטית מדי והשאירה גם מקום לטעמים אחרים. חזה האווז היה מדהים! מצד אחד כנראה שההמבורגר היה גם מוצלח בלעדיו ומצד שני הוא ללא ספק הפך את העסק לכיף יותר.בלאק לב המפרץ - טי-רקס מטורף!

חלת הבצל הייתה מעניינת, מצד אחד היא היוותה מעין תחליף צ'יפס, קראנצ'ית וטעימה כמו שבצל מטוגן יודע להיות תמיד. מצד שני היא נתנה הרגשה של "חלאס", כאילו היא צריכה לצאת לי מההמבורגר ולא להפריע לי בארוחה. אין ספק שהייתי מוותר עליה ואולי שם אותה בצד במקום. על האכזבה מחלת הבצל התווספה גם האכזבה מביצת העין. ביצת עין לדעתי צריכה להיות רכה על סף הנוזלית כדי שתלך כמה שיותר טוב עם ההמבורגר. במקרה הזה, הביצה הייתה מטוגנת כהוגן ונתנה הרגשה קמחית כשנגסתי בחלמון. אחרי כל זה חשוב מאוד לציין שאתם עלולים להרגיש כבדים אחרי המאבק עם מפלצת הטי-רק. כבדים מאד!טי רקס מטורף של בלאק לב המפרץ

מחשבה לסיכום

אז מה היה לנו פה?  אדממה נהדר שפותח כל ארוחה בצורה הטובה ביותר, המבורגר מוגזם שאכזב מעט ביחס לציפיות אך באופן כללי היה מוצלח למדי. המלצה שלי, תחשבו טוב לפני שאתם לוקחים אותו אבל אם כבר החלטתם אז יאללה תהנו!

שם: בלאק לב המפרץ. כתובת: שדרות ההסתדרות 55 חיפה, קניון לב המפרץ (קומה 2). כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי