סניף BP חורב גרם לנו להריח אוויר פסגות עם ניחוחות בשר

מתן גון,

כבר למעלה משנה שלא הייתי במסעדת BP ואת הכתבה האחרונה שעשיתי עליהם עשיתי לפני כמה שנים, זכרתי מעט, אך המעט שזכרתי מובנה מטעם בלתי נשכח ורצון בלתי מוסבר לא להפסיק לאכול, יעלה כמה שיעלה, גם כלכלית וגם משקלית העיקר לא להפסיק את התענוג, אז אפשר לדעת מראש שהגעתי עם ציפיות שיביישו גם את אוורסט.

BP בורגר, תמיד נעים לבוא

הגעתי למקום שאפילו בשני בערב יש תור, למזלי הזמנתי מקום ואפילו הגעתי באיחור קטן כדי להיות בטוח, הרי אני אוכל מספיק מהר, אין דאגה בתחום. חשוב לדעת שלמרות התור, מיד שאלו אם הזמנו, למתי והכניסו אותנו מיד למקומנו. המקום עמוס, אבל נראה מסודר, מתוקתק ולמרות שיש רעש, האקוסטיקה הטובה גרמה להרגיש כאילו אנחנו לבד, חבל שבת זוגתי צמחונית, כי אין ספק שיש אווירה רומנטית במקום, אבל גם עם חבר כמו עידן ״צצי״ אפשר לחוות חוויה נהדרת.

התיישבנו ואז נזכרנו שיש למקום הזה חיסרון אחד גדול, התפריט, יש יותר מדי מה לבחור, צריך לקרוא מהר כדי להספיק ולא לעצור יותר מדי, למזלנו המלצרית מרי סיפקה לנו תשובות מהירות לשאלות והמלצות טובות, אבל על המנות עוד רגע נדבר, רק עוד קצת. לאחר מחשבה עמוקה החלטנו שהבחירה קשה מדי, אז ניקח 3 מנות פתיחה: ברוסקטות אסאדו מעושן (49), ביס פילה בקר ואנטריקוט (52) וסיגרים ממולאים בבשר (47).

נתחיל בביס פילה בקר ואנטריקוט – קודם כל אני רוצה לציין שהרעיון מצוין, קשה לבחור בין שתי מנות כאלה ולרוב הן גם מאד יקרות, אבל אם אתה סך הכל רוצה לחוש את הטעם זאת אופציה מצויינת, אולי אפילו כדי לטעום לפני כדי לדעת מה אתה מעדיף באותו הרגע, מעבר לכך הפילה היה עשוי טוב ופשוט נהדר לעומתו האנטריקוט היה מושלם, שומני, עסיסי איכותי ופשוט ללקק את האצבעות!

ביס פילה בקר ואנטריקוט

הסיגרים הגיעו אחרונים אבל חשוב לי לסיים את מתחם הראשונות עם הברוסקטות – אל תתקדמו בכח תחכו בסבלנות! בנוסף יחד איתם הגיע סלט עגבניות ו״צצי״ החליט שזאת גולת הכותרת מבחינתו, צצי אוהב בשר, אבל השילוב הנהדר של הסיגר יחד עם סלט העגבניות כבש אותו, הבשר בסיגרים איכותי מאד, הסיגרים עשויים טוב והסלט מתובל מצוין.

הברוסקטות, אוי הברוסקטות, אני עדין חולם עליהן בלילה, אציין מראש שצצי החליט שהן מעט מלוחות מדי – לטעמו הן בסדר אבל לדעתו יש אנשים שירצו פחות מלח, אבל אני פשוט לא מסכים, איך אפשר להתלונן על מנה כל כך מושלמת? למה מגיעות רק 3? מי מרגיש את זה בכלל? רק רציתי עוד ועוד זה היה כל כך טעים ולרוב אני לא מהמתלהבים המושבעים של אסאדו אבל אין לי פשוט דרך להסביר כמה אהבתי את המנה הזאת, שילוב טעמים מושלם של רוטב, בשר מעושן ולחם מעט שרוף אבל ביחד, אני לא מסוגל לתאר את מידת ההנאה שלי במילים, אז תקבלו גם תמונה של המנה וגם שלי באושר עילאי!

נשבע שיש כאן דמעות של אושר! אחרי הברוסקטות הייתה לי קצת בעיה, האושר שחוויתי, הדאיג אותי מאד, מה יקרה אם המנות העיקריות לא יגיעו לרמה כזאת? הרי פעם בכמה זמן באמת יוצא לך לבכות מאושר?
עם המון חשש ביקשתי את ההמלצות להמבורגרים הטובים ביותר, חשוב לציין שהזמנו מעבר ל2 המבורגרים מיוחד גם המבורגר אחד נקי כדי לבדוק האם התוספות עושות את ההמבורגר או ההמבורגר את התוספות, את התשובה תדעו בסוף.

אז ההמבורגרים הנבחרים, חדשים ולא נמצאים בכל תפריט – בשלי לא מצאתי, הם ה״Dream Burger״ – קציצת בקר 220 גרם מובחר טחון במקום, תחתית פירה וחסה, מעל בצל פטריות, 170 גרם אנטריקוט ביצה עלומה ועל כל זה כמו כתר עומד לו כבד אווז (149) כיניתי את הבורגר הזה ״ארוחה בשרית מושלמת מלאה בהמבורגר אחד״

השני שבחרנו הינו המאנצ׳ בורגר – קציצת בקר 220 גרם מובחר טחון במקום, תחתית כף פירה, בצל מטוגן, מעל 50 גרם חזה אווז, ביצה עלומה מיונז ספייסי ואיולי מיקס פטריות כמהין –  (79) נכון שהוא לא מפוצץ כמו הDream אבל מעטים האנשים שגם כך מסוגלים להסתדר איתו – אל תנסו את זה בבית, רק ב-BP!

נתחיל במאנץ׳, מידת עשייה M מושלמת, ראוי לציין שבתפריט מצוין הצבע התואם לכל מידת עשייה על מנת להיות בטוחים ואכן המידה יצאה בדיוק כמו בתמונה! ההמבורגר עסיסי, החזה אווז נהדר הבית נשפכת כמו מפל על גבי הבשר הפירה לא משתלט אבל בהחלט מוסיף, חוויה נהדרת של המבורגר, כבר כאן ההרגשה הייתה שהתוספות לא מנסות להסוות את הטעם הנהדר של ההמבורגר אלא מנסות להשתלב יחד איתו כדי לתת חווית המבורגר שכל חובב המבורגר מהצעיר לותיק יוכלו להתחבר אליה לחבק אותה ולתאהב בה, אני זוכר את המבורגר דן שאכלתי בכתבה הקודמת, אז הדגש העיקרי היה בקציצה שנדמה ששמרה על רמה גבוה אבל התוספות הפעם היו קצת יותר מכוונות מטרה לחוויה בשרית נהדרת.

מחשבות על המבורגרים

הבורגר הנקי שהזמנו, היה גם הוא נהדר, מידת עשייה מושלמת, נימוח, בשר שמתפרק בפה בצורה שעושה חשק ללעוס מעט, להשאיר קצת בפה כדי לספוג את הטעם ולבלוע, גם הלחמניות טריות וטעימות. הגענו לחלק הקשה, ה-Dream burger, למה קשה אתם שואלים? כי ההמבורגר הזה כל כך גדול, כל כך מלא, שעל מנת להכניס לפה צריך חתיכת מאמץ, המטרה היא לטעום הכל יחד ואני לא מאלה שיאכלו המבורגר עם סכין ומזלג! לפחות לא הביס הראשון! הסתכלתי מכל הכיוונים, חיפשתי את הדרך הישירה לביס המושלם, זה שיזכה בכל הטעמים מבלי שהחולצה תיפגע! לאחר תכנון רב החלטתי לעשות את הקפיצה! הקפיצה אל תוך הקציצה!

הצלחתי, הצלחתי לתת ביס אחד גדול שיגיע לכל היעדים (היו נפגעים בגזרת הבגדים) וכאן היה טעם נדיר, אז נכון שאת הדמעות כבר בזבזתי באסאדו ואני לא בכיין רציני, אבל האמת שגם כאן היה חשק אז לבכות (לא בגלל הבגדים הנפגעים, בגדים אפשר לכבס) אציין, הקציצה הייתה מושלמת, הכבד אווז היה נהדר, האנריקוט אפשר כמעט לאמר שזה אותו הנתח שקיבלתי מהביס במנה הראשונה, הביצה התפוצצה לי בפה (לפחות חלק ממנה, זה שלא פגע בחולצה) הפירה מוסיף טעם עדין נוסף, כמו שאמרתי מראש, ארוחה בשרית מלאה בהמבורגר, או אפילו בביס, לצערי לאחר מספר ביסים פרשתי לסכין ומזלג כי יותר מדי דברים התפזרו לי ורציתי שבכל ביס וביס ארגיש כל רכיב ורכיב במנה – את הירקות נאלצתי להשאיר בחוץ כי אין מקום! המבורגר אחד שהוא חוויה שלמה! ללא כל ספק וגם לא חוויה שתוכלו לחוות בכל מקום ובטח לא באותה רמה.

עם ההמבורגרים ביקשנו גם צ׳יפס בטטה, הצ׳יפס היה קריספי נהדר, אבל האמת שאחרי כל הדברים האחרים, לא רציתי למחוק את הטעמים המדהימים הקודמים, אז דחפתי אותו בעיקר ל״צצי״ ומה שנשאר לקחתי הביתה לחברה הצמחונית המדהימה שלי – גם לה מגיע קצת להנות – היא אגב מאד אהבה גם כשזה הגיע יחסית קר (שעה וחצי אחרי) הגיע זמן המנות האחרונות, עכשיו נגיד את האמת, זאת מסעדה כשרה, אז הסיכוי שהמנות האחרונות לא יהרסו את החגיגה הנהדרת שהפה שלי חווה בשעה האחרונה הוא די נמוך, אבל אני זוכר שבפעם הקודמת הקינוחים היו די טובים ולך תדע אולי ה BP הצליחו למצוא איזה משהו חדש בעולם הפרווה שידהים אותנו. כמובן שגם הפעם סמכנו על מריה המלצרית כי עד עכשיו היא לא איכזבה אותנו בכלל. החלטנו ללכת על קרם ברולה, סושי קוקוס וכדור גלידה וניל עוגיות.

סושי קוקוס, ביחס לקינוח פרווה דווקא טעים מאד, 2-3 חלקי רול שנותנים לך תחושה טובה גם כי לא אכלת יותר מדי שוקולד וגם כי זה בכל זאת טעים לחובבי הקוקוס בהחלט מנה מצוינת, אני אוהב קוקוס אבל מעדיף לרוב שוקולד, בשבילי זה היה קצת יותר מדי, למזלי צצי חיסל את 5 החתיכות שנותרו כאילו  מדובר בגרעינים. כדור הגלידה האמת הרגיש לי חלבי, אפילו הדגשתי לשאול כמה פעמים, בהחלט כדור גלידה טעים מאד וסיום נהדר לכל ארוחה. אבל קרם הברולה, מראש, אמרתי שאי אפשר לעשות קרם ברולה טעים שהוא פרווה, נשמע לכם הגיוני? אז קבלו הפתעה, היה טעים לא פחות! נכון, הטעם הוא לא בדיוק קרם ברולה, דומה, אבל מעט שונה, עם זאת לדעתי השונה הזה הוא טעים יותר עסיסי יותר מתוק יותר פשוט טוב יותר, נראה לי אני מוותר על קרם ברולה חלבי לעד!

BP בורגר חורב, מחשבות לסיום

אוסיף שגם הזמנתי קולה זירו אבל למי יש זמן וכח לדבר על זה, קפה אספרסו – אני מצטער אבל אני שותה בשביל להתעורר, עם זאת צצי אמר שהקפה איכותי מאד – סמכו עליו – אני מבקר אוכל לא קפה! בנוסף רוטב ברביקיו ואיולי בצל שהוסיפו לכל מנה ומנה(לפחות לאלה שהיה לי מקום להוסיף משהו) חיסרון אחד שהציק לי קצת היה שאחד מתאי השירותים היה תקול אז היה קצת לחץ בשירותים. הכי חשוב לאמר שכל הבשרים היו איכותיים מאד, עשויים ברמה גבוהה עם תיבול טוב וכל מנה לכשעצמה הייתה מעדן, המקצועיות היא פשוט ברמה אחרת, הרבה זמן לא נהנתי ככה.

היה חשוב לי גם לדבר עם השף – בעלים אור להגיד שהשירות היה מצוין, האוכל היה נהדר והמקום נראה מצוין, שאני שמח שהם שרדו את הקורונה ולציין לשבח מעבר לכל אלה את רמת השירות הגובהה, ידוע שכיום הרבה מסעדות מעסיקות מלצרים חסרי ניסיון ולא מספיק להכשיר בצורה איכותית מספיק עקב החל״ת – כאן נראה שהם היו מוכנים לכך מראש, גם בתקופת הקורונה כשהיו משלוחים הם דאגו שכולם ידעו גם את העבודה כשהמסעדה תחזור לעבוד, כל זאת בעוד שמדובר באתגר משמעותי להחזיק מטבח עם כל כך הרבה אפשרויות בתפריט, אור הסביר כי מבחינתו הכל תלוי בעבודת הן במטבח והן בנותני השירות, כאשר הצוות עובד בצורה נכונה אפשר לצלוח כל אתגר ובמקרה שלנו, כשהזמנו לא פחות מ9 מנות סך הכל – 3 פתיחה 3 עיקרי 3 קינוחים הם זכו להצלחה כבירה.

שם: BP בורגר פלוס. כתובת: חורב 15, חיפה. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00 – 01:00, ו' 12:00 – כניסת שבת, ש' צאת שבת – 01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי