כאמל בר בורגר – האם בשורת ההמבורגרים הגיע גם לחוף החיפאי עם הגמל?

ניר רזניק,

הרבה היסטוריה קיימת בחוף הים בחיפה, יש מקומות בילוי שכל חיפאי בוגר מכיר, ולכל אזרח שרק הגיע בילדותו לחוף יש איזה איזור מועדף, איזור מלא זכרונות טובים ממנו. בדיוק כך הרגשתי כשהגעתי לחוף כאמל, חוף יפייפה במרחק מטרים ספורים מתחנת הרכבת של חוף הכרמל.

כאמל בר בורגר - עם הנוף לים

אז מה הקשר בין גמל, ים והמבורגר?

למי שלא יודע במה מדובר הנה הסבר קטן: אם יש מקום אחד שמזוהה עם החוף בחיפה יותר מכל האחרים זהו ה-"כאמל", מקום שבאמת אפשר לתאר אותו כמוסד תרבות חיפאי שפשוט כיף לראות בעין, גם בגלל המיתוג של חברת הסיגריות וגם בגלל שהוא פשוט נראה טוב, בזכות השילוב הזה החוף סביב המסעדה גם נקרא על שמה.

בימים שקדמו לכתבה התחלתי לשמוע שמועות מוזרות מאוד, על מקום בחוף הים שמוכר המבורגרים טעימים במחיר שפוי. כמובן שהתייחסתי לשמועות בזלזול, כי אחרי הכל עדיין מדובר על חוף הים, ועדיין מדובר על מקומות שרק עשירים יכולים לממן ארוחה טובה בהם, אבל כנשלחתי לבדוק המבורגריה חדשה ששוכנת בכאמל, ישר הנקודות התחברו לי בראש והבנתי שאני הולך בפעם הראשונה בחיי לשבת במקום שכבר עשה היסטוריה בעיר, עוד מלפני שנולדתי.

המבורגר עם נוף לים - כאמל בר בורגר

מוסד ותיק לא אומר מראה עתיק. בניגוד לעשרות מסעדות חוף שלא מחדשות ונשארות תקועות עם עיצוב מלפני שלושה עשורים, כאמל עברו שיפוץ מאסיבי – מה שהופך את המקום לנקודת חן ייחודית, אחת היפות ביותר בכל חוף אפשרי בחיפה. בצד המתחם נפתחה עמדת המבורגרים חדשה – כאמל בר בורגר, הבאר הגדולה עברה לחלק האחורי והנוף הוא נשאר פתוח, שקט ועם אוויר מעולה. אין ספק שהמקום נראה טוב מתמיד ומי שאומר שהוא ראה ימים טובים יותר, זקוק באופן דחוף לבוא לביקור חוזר. מה שכן, קצת הזניחו את נושא השירותים, המיקום שלהם מאד לא נוח ונמצא אי שם באחוריי המסעדה.

ההמבורגרים החדשים של כאמל בר בורגר

הכאמל בר בורגר מביא פאסט פוד איכותי לאזור בעיר שדבר כזה מעולם לא היה קיים בו, כי בוא נודה בזה, במסעדות חוף הסגנון הוא אחר ולא בדיוק עם דגש עם פאסט ואיכות. תפריט ההמבורגרים החדש מציע לכם מנות לפי גודל הרעב שלכם –  120 גרם (25 ₪), 240 גרם (43 ₪) ו-360 גרם (59 ₪), הכל עשוי מבשר בקר איכותי שהפתיע אותי בטעמו העסיסי, ולפי מה שרן, הבעלים של המקום, סיפר לי, הבשר הטעים הזה הפך את המנה למבוקשת ביותר במסעדה, מה שגרם להם להקדיש לו בר המבורגר בלעדי. אבל אל תדאגו, המקום מציע גם המבורגר עם חזה עוף, והמבורגר טבעוני לחברינו שלא יודעים ליהנות מהחיים.

התפריט החדש של כאמל בר בורגר

הרעבים במיוחד יוכלו לפטם את בטנם גם במנות של, ועוד שאר מנות מעניינות שתוכלו למצוא בתפריט החדש של כאמל בר בורגר. למען הדיווח העיתונאי, הלכתי על מנת צ'יפס הבטטה וכדורי הפירה שקיבלנו במקום, עם זיגוג של מיונז וחתיכות בייקון שפוזרו מעל (מממממ….. בייקון). זה פריך, זה חם וזה טעים – ואם זה לא מספיק יש בייקון מעל, מה עוד אתם צריכים!?

כאמל בר בורגר - צ'יפס בטטה, כדורי תפוחי אדמה ובייקון

כאמל בר בורגר – דיבורים כמו חול או שיש מה לאכול?

אתחיל ואומר שההמבורגר היה פשוט מ-צ-ו-י-ן. אומנם הגעתי על בטן ריקה וסקרנות מלאה, רציתי להגיע נקי ולחוות את ההמבורגר כמושצריך. הלכתי על הבורגרון במשקל 120 ג' לצד המטוגנים – ואחרי חופן קטן מהם בשילוב עם ההמבורגר, כבר התמלאתי. הבשר טעים ואיכותי ובשילוב של התוספת המומלצת במקום של בייקון טלה, ההבורגר הקטן מקבל טעם מיוחד שלא יצא לי למצוא במקומות אחרים באזור, ואפילו שהוא לא באותה רמה של מסעדות ההמבורגר הגדולות בחיפה, כאמל בר בורגר מצליח להביא אלטרנטיבה מרעננת במחיר שווה לכל כיס, במקום בעיר שבו הארנק הולך לטבוע בו.

המיני בורגרים של כאמל בר בורגר

לסיכום חווית כמאל בר בורגר

כאמל זה מקום שאני כחיפאי בטוח אחזור אליו, מקום ייחודי שפועל ברוב שעות היום,ובכל השנה, אפילו בחורף (מסתבר שבחורף יש אח). אתם יודעים מה? זה לא באמת רק לחייפאים, גם אם אתם חורשים את הארץ בנסיעה, אני ממליץ בחום לעצור לרגע בחוף הכרמל, לתפוס מאנץ' נחמד בכאמל ולהמשיך בדרככם לכל מקום על בטן מלאה ובהרגשה טובה.

שם: כאמל בר בורגר. כתובת: דוד אלעזר 5, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 09:00 – 03:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי