סטקיית הבוקרים – מדוע הסטייקבורגר גרם לניר לצאת מבולבל מהמוסד הותיק?

ניר רזניק,

בצלו של הכרמל שוכן מוסד ששמו יצא למרחקים והוא ידוע בקרב כל מי שמעוניין בבשר טוב בסביבת חיפה. מקום שכל קרניבור יודע שאם בא לו להתפנן על מנת בשר עסיסית, יש לו לאן להגיע. מקום שבו אתה תוך כדי אכילת בוטנים וזריקת קליפותיהם על הרצפה, תוהה לעצמך האם המנהג הזה (שמייחד את המקום) התחיל רק בגלל שאין לעובדים כוח לנקות, או שמישהו בעבר הרחוק באמת חשב שזה יהיה קטע נחמד. כן, אני מדבר על סטקיית הבוקרים!

כבר הרבה מאוד זמן שאני מתכנן להגיע למסעדה ולכתוב על ההמבורגר שלהם, אבל מחסור בזמן, ובעיקר המחסור ברצון לבזבז כסף, מנע ממני את הביקור המצופה למוסד המדובר. ולמרות הכל הצלחתי לפנות כמה רגעים יקרים מיומי העמוס ושמתי על הכוונת את המנה המפורסת של סטקיית הבוקרים – הסטייקבורגר! אז, למה שקמצן גדול חוטם שכמוני ירצה לבזבז כמות מכובדת של מרשרשים על המבורגר, במסעדה שמתיימרת להיות אחד מהמקומות הטובים בעיר לאכילת בשר, במקום על איזה סטייק מפנק? (השם של המקום זה *סטקייה*, אז די ברור שיש בתפריט אפשרויות אלטרנטיביות) טוב אז, הקטע הוא שההמבורגר הוא סטייק!

תפריט ההמבורגרים של סטקיית הבוקרים

סטייקבורגר של סטקיית הבוקרים – על מה אנחנו מדברים?

מדובר בהמבורגר שעשוי מתערובת בשר אנטריקוט, סינטה ופילה עגל מיושן במשקל מכובד של 350 גרם. זה לבדו מרשים, עם תוספת בצד של צ'ילי אריזונה (79 ₪), וכמובן שלא נעצור כאן וכטופינג נוסיף גבינה אמריקאית (9 ₪). עד כאן הכל טוב ויפה, אבל נשאלת השאלה – האם הסטייק-בורגר של סטקיית הבוקרים באמת מצליח להיות גם סטייק וגם המבורגר? או שאלה טובה, התשובה הקצרה? לא, לא ממש. למה לא? כי זה המבורגר, לא סטייק. למרות השם המפוצץ והצורה המשונה משהו, זה בסה"כ המבורגר רגיל, טעים, אבל רגיל.

סטקיית הבוקרים - הסטייקבורגר

אני חייב לציים לחיוב את טריות הלחמניות והירקות, וכן זה לא עניין טריוויאלי כשמדובר בכלל בסטקייה שההמבורגר זו רק עוד מנה בתפריט שלה ולא המנה הבלעדית. הם יודעים מה הם עושים שם בסטקיית הבוקרים, הכל הולך בהרמוניה עם הקציצה, ותוספת הצ'ילי בצד ממש פגעה לי במקום השמנמן והחם שבמרכז הקיבה. כמה מילים על הצ'ילי, אני לא מומחה גדול, ולא יודע איזה סוג נקניקיות דחפו שם בפנים (כן, היו שם נקניקיות, לא יודע כמה זה נאמן לאריזונה אבל אני אתן לזה להחליק, זה מגזין המבורגרים למען השם) התוספת הזו, מלבד להעשיר את מבחר הטעמים על הצלחת, גם מעניקה למקום את אותה הרגשה ייחודית שאין במקומות אחרים – תחושה שפשוט אי אפשר לתאר במילים ואתם מרגישים אותה בכל ביס.

סטקיית הבוקרים - המבורגר מומלץ בחיפה

בשרו של הסטייקבורגר טוב ועסיסי, לא ציפיתי לפחות ממוסד מכובד וותיק כמו סטקיית הבוקרים (אם בזה הם היו מפשלים הייתי מתאכזב בצורה בלתי הגיונית). הסטייקבורגר הוא חוויה, למרות שאני לא רואה הצדקה לכך שהקציצה בצורה מוזרה שכזו, ולמען האמת זה אפילו הקשה על האכילה. ועדיין, משהו בתערובת הבשרים של המקום פגעה ישר למקום החם הזה והאוהב של כל חובב המבורגרים (הקיבה) ונותנת מין הרגשת סיפוק מיוחדת.

רגע, ומה עם התוספת?

אה כן, זה היה די רע, בהתחלה כשהוזמן, הוא הגיע ללא התוספת, ורק אחרי שלקחתי כמה תמונות טובות המלצר נזכר לקחת את ההמבורגר חזרה למטבח ולשים את הגבינה עליו, ואם לרגע חשבתי שזה ישפר את חווית האכילה שלי, טעיתי. הגבינה הייתה בלתי מורגשת וחסרת כל נוכחות במנה, ולמען האמת אני די מצטער על 9 השקלים הנוספים שהוצאתי עליה.

סטייקבורגר עם גבינה - סטקיית הבוקרים

לסיכום חווית סטקיית הבוקרים

אז בקיצור, בשביל מנה שעולה 79 שקלים (כולל תוספת בצד), עם כמה שההמבורגר היה טוב, הוא היה סביר ואפשר למצוא אלטרנטיבות טובות יותר (אפילו בתפריט של אותה מסעדה). כל אוהב בשר יכול למצוא את שנפשו אהבה בסטקיית הבוקרים, לא בטוח שדווקא הסטייקבורגר צריכה להיות הבחירה הראשונה שלכם במסעדה, גם אם מדובר בשורה תחתונה בבשר טעים.

שם: סטקיית הבוקרים. כתובת: קדושי יאסי 1, מרכז הקונגרסים, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: יום א'-ש' , 12:00 – 00:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי