קיבלנו טעימה ראשונה ובלעדית מהצ'יפס החדש שהולך לשנות את כללי המשחק!

מתן גון,

יום שישי ויומנגס ארגנו אירוע קטן לחברי מועדון השמנמן המתמיד שלהם לכבוד השקת הצ'יפס החדש שלהם שמגיע הישר מבלגיה. הכרטיסים לאירוע נחטפו תוך דקות ספורות מרגע שנפתחה ההרשמה, תוך תחושה שאירוע השקת הצ'יפס החדש יהיה הרבה מעבר לרק צ'יפס…

יומנגס, השקת הצ'יפס החדש - צילום: שראל קרן

לאירוע מכובד כזה הלכתי עם ויקי "אכלני קטני", קופסא קטנה עם המון קיבולתבתחילת האירוע קיבלנו הסבר קצר על המהלך החדש של הרשת. יומנגס התרחבה, סניפים נוספים, עומס בלתי רגיל ולכן כמות צ'יפס מטורפת, כפי שנאמר, ממפעל המבורגרים מושחתים, הפכה הרשת גם למפעל צ'יפס, זו לא הייתה המטרה ולכן גם נלוו תלונות רבות עבור הצ'יפס, ראוי לציין כי עבדכם הנאמן, אהב מאד את הצי'פס הישן, אז לשכנעו כי היה צורך בשינוי, יהיה קשה, עם זאת אין ספק ששמירה על איכות הצ'יפס ממקום למקום וממנה למנה היה מאד קשה, consistency is the issue.יכלו ללכת על בטוח, על הפתרון הקל ולהגיש צ'יפס קפוא, כפי שמגישים במסעדות רבות אחרות, אך ביומנגס לא היו מוכנים להתפשר בבינוניות. במשך כמה שנים ערכו מנהלי הרשת מחקר מעמיק ברחבי העולם וזכיתי להיות מבין הראשונים שטעמו את התוצאה – צ'יפס בלגי משובח מתפוחי אדמה שנבחרו בקפידה. הצי'פס מוגש עם הקליפה, שמעניקה לו טעם ייחודי ותחושה של צ'יפס ביתי, בחיתוך ידני וא-סימטרי. הצי'פס באורך מינימלי ומצופה בשכבה נוספת של עמילן  שנועדה להבליט את צבע הצי'פס ומעניקה לו את הקריספיות והקראנצ'יות שהוא צריך. צ'יפס בלגי משובח, המורכב מזן תפוחי אדמה שמותאם במיוחד לצ'יפס ומוגש עם הקליפה בחיתוך ידני וא-סימטרי, אבל זה לא נגמר כאן! חווית השחיתות של יומנגס מתרחבת, השחיתות תהיה גם בתחום הצ'יפס, כפי שלהמבורגר יש תוספות מעל, לצ'יפס החדש, יהיו מגוון רטבים מיוחדים.

יומנגס, השקת הצ'יפס החדש - צילום: שראל קרן

המטרה היא לא רק ליצור חוויה מההמבורגר אלא גם מהתוספת הטבעית והראויה – הצ'יפס. בחזרה לאירוע, לאחר הסבר מעמיק, עברנו לחלק החשוב, ההמבורגרים עם הצ'יפס החדש של יומנגס יצאו בזה אחר זה, בלי הזמנות וכאשר אתה רוצה מנה מסויימת כל שנדרשנו לעשות הוא לצעוק חזק ומהר: "אני" וקיבלנו את המנה. רבים חיכו למנות הקבועות שלהם, אך לא אני, הפעם רציתי לנסות דברים חדשים. עם כל מנת המבורגר וצ'יפס הגיע גם אחד הרטבים החדשים המוצגים, רוטב צ'יזי עם המתכון הסודי, רוטב המורכב ממגוון גבינות ועוד.

יומנגס ומועדון השמנמן המתמיד בהשקת הצ'יפס החדש

מועדון השמנמן המתמיד והצ'יפס החדש של יומנגס

קהל הלקוחות התחיל להשתגע, אך עם הזמן נרגע מעט, המנות נחטפו כך שאפילו אני התקשיתי לקבל מנה, בסופו של דבר הגיע לידי מנה מיוחדת של ההמבורגר הפיני (גילוי נאות, מעולם לא הזמנתי המבורגר שהוא לא צרפתי ביומנגס, כבד אווז זה אני) שהגיע עם לא פחות מ-4 (!!!) מזרקים וחזה אווז מעל. מצד אחד, העומס במטבח היה עצום, אך מכיוון שהיה מדובר בקצב אחיד שנקבע על ידי המטבח, המנות יצאו כולן ברמה גבוהה. דיברתי עם השולחנות סביבי, כל ההמבורגרים יצאו במידת מדיום, או קצת יותר, ויצאו נהדר!

המושחת של יומנגס עם הצ'יפס החדש

הפיני ללא ספק נותן קרב קשה לצרפתי, בטח עם 4 מזרקים וחזה אווז מעל. ההמבורגר היה נימוח טעים ונמס בפה, אבל המהלך הגאוני של היום היה להוסיף לו את רוטב הצ'יזי של הצ'יפס. חיסלתי 3 מחבתות קטנות של הרוטב, בהחלט רוטב מצויין ולא רק לצ'יפס, זה כמו לקחת צ'יפס מוקרם רק הרבה יותר טעים! ונחזור למטרה שלשמה הגענו, הצ'יפס. הצ'יפס הבלגי אכן צ'יפס מעולה, שוב אציין, אני מאד אוהב צ'יפס שומני כמו הצ'יפס הישן, אך ללא כל ספק היה ניתן לראות שהצ'יפס החדש ביבוא מיוחד שומר על רמה גבוהה בכל השולחנות, עקביות זו הנוסחא, כבר אמרנו? הצ'יפס החדש פשוט מעולה, והרעיון לקחת את הצ'יפס ולהפוך אותו לסוג של שחיתות חדשה עם רטבים מטריפים יעודים, מבורך הרעיון ומבורך הביצוע.

יומנגס, מקור: יח"צ

בד"כ אני לא אוהב צ'יפס מטובל אך כאן, התיבול היה כלבבי. חיסלתי שתי מנות צ'יפס מטובל ועוד מנה של  צ'יפס לא מטובל. ויקי, קטנה מאד וביישנית, לא הצליחה לקבל אף מנה אפילו אחרי שסיימתי כבר את המנה השנייה שלי, ההמבורגר התאילנדי עם חזה אווז ושום אפוי, שיצא גם הוא במידת מדיום ומעט יותר, אך לצערי הוא פחות לטעמי. לאחר שסיימתי, ניגשו אלינו וביקשו לקחת הזמנה ספציפית מויקי, הצוות הבין כי היא בחיים לא תצליח לקבל מנה שהיא רוצה. ויקי הזמינה את הפילדלפי עם חזה אווז ונהנתה מכל ביס, ההנאה הייתה כל כך ברורה שהייתי חייב לצלם כל ביס וביס, ביקשתי לטעום אבל לדעתי היא אפילו לא שמעה אותי אומר משהו. עד שסיימה את ההמבורגר ופנתה לצ'יפס כבר הביאו לה צ'יפס חדש וחם, על מנת שתזכה לטעום אותו כמו שהמשורר התכוון.

יומנגס וכל מילה מיותרת

מיד לאחר שטעמה שאלו אותה מה דעתה, היא מעולם לא טעמה את הצ'יפס הישן, אבל מההסבר שלי היא הבינה שזה גם לא משנה. ויקי הכריזה שהצ'יפס החדש מעולה! היא רצתה לבקש לקחת הביתה אך הרגישה לא נעים, חבלהאירוע נוהל בצורה מדהימה, השירות היה אדיב, האוכל לא הפסיק לצאת מהמטבח וויקי ואני נשארנו אחרונים (פשוט בשביל לספוג את החוויה), היה חשוב לי לטעום כמה שיותר ולהעביר את המסר – יש צ'יפס חדש בישראל והוא הדבר הבא!

הצ'יפס החדש של יומנגס, לסיכומו של עניין

אם ישנה קהילת המבורגר ישראל, אז על פי הערכות יומנגס בקרוב תהיה קהילת צ'יפס ישראל, אולי כדאי שנתרחב. החוויה הייתה מצוינת, כולם כבר מכירים את הרשת, כולם יודעים את העקרונות עליהם מבוסס המקום, המבורגרים גדולים, צ'אלנג'ים, צ'יפס כחלק בלתי נפרד מהמנה, המבורגרים ייחודיים המקושרים למדינות ולאופי ההמבורגרים המוגשים בהן, מילקשייקים ועכשיו – עולם חדש נפתח, עולם הצ'יפס הייחודי!

האם יומנגס שוב עלו על משהו שישים אותם ראשונים על המפה? זאת נדע עם הזמן, אך אין ספק שמדובר בתחום יחסית חדשני בהקשר של מסעדות ההמבורגרים השונות. או כמו שויקי אמרה: "אמנם מעולם לא טעמתי את הצ'יפס המקורי של יומנגס, אך הצ'יפס החדש בהחלט באיכות גבוהה ומאד טעים, ההמבורגר היה כמובן החלק החשוב ביותר וקיבלתי בדיוק את ההמבורגר שרציתי, אז היה מושלם!" נהנינו מאד, וכל שנותר לנו הוא להעביר את המסר, לכו לנסות ותנו לנו את דעתכם!

שם: יומנגס נשר. כתובת: דרך בר יהודה 147, נשר. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: 18:00-02:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי