איך זה שעוד לא ביקרתם בבר החיפאי שמגיש מפלצות מטריפות חושים כאלו?!

יואב שנרך,

אין חיפאי שלא מכיר ואוהב את העיר התחתית, מרכז תרבות לצעירים שורץ פאבים, מסעדות, הופעות ושלל דברים טובים. בין כל אלה, מסתתר לו בר אחד מצוין בשם "אורבן סטריט בר" והשמועות אומרות שההמבורגרים שלו לא יעליבו כל מסעדת גורמה בשרית, וכולם יודעים שאסור לתת לשמועות להשתולל סתם.

אורבן סטריט בר, טעים ומפתיע.

ערב אחד נכנסנו חברי ואני אל הבר הצנוע בשדרה הראשית בעיר התחתית ונגלה לעינינו בר מגניב עם אווירה טירוף שאני הענקתי לו את השם "הארד רוק קפה המקומי" בגלל שלל ציורי הקיר המדליקים, הגיטרות והתקליטים שתלויים על הקירות. התיישבנו באחד השולחנות ומיד קיבלנו תפריט. הזמנו שתייה בינתיים והמשכנו לעיין בתפריט. לאחר כמה דקות הזמנו כל אחד המבורגר משוגע אחר עם החלטה משותפת – כל אחד מאיתנו אוכל חצי מכל המבורגר. בעודנו צופים במטבח הפתוח והנקי מכין לנו את ההמבורגרים ומטגן את הצ'יפס, אני מעביר את הזמן בלגימות קטנות של הטובורג הצוננת והמצוינת שהזמנתי. חברי נאלץ להסתפק בקולה נחמדה לא פחות כי נהיגה בחיפה מאתגרת גם בלי אלכוהול.

אורבן סטריט בר - מקום קטן ומדליק

ההמבורגרים של אורבן סטריט בר – OMG!

הרגע לו חיכינו הגיע והמלצר הנחמד צועד לעברנו עם שתי צלחות עמוסות וליבנו דופק במהרה. הצלחות הונחו ולעינינו נגלה מראה מרהיב. חצינו את ההמבורגרים והתחלנו לאכול. התחלתי מה-"Fat Bastard"המדהים שמורכב מ-2 קציצות, אמנטל חרוך, צ'דר מותך, רוטב BBQ ומיונז (81 ₪). המבורגר כל כך יפה שכמעט לא נעים לאכול אותו, אבל רק כמעט. אני מוכרח להודות שהוא היה אחד הטובים שאכלתי.

הממזר השמן של אורבן סטריט בר

כל ביס ממנו הביא שלל טעמים, החל מהבשר המצוין שהיה עשוי בול במידה ועסיסי שאפשר למות ועד לגבינות שהוסיפו טעם דומיננטי אך לא משתלט בצורה כזאת שהעלתה את המנה כמה מדרגות למעלה. גבינת האמנטל החרוכה שהונחה מלמעלה הוסיפה מעבר לטעמה המדהים גם קריספיות מצוינת וממש לא מובנת מאליה ואפילו הרטבים, בנאלים ככל שיהיו שיחקו תפקיד שאי אפשר לוותר עליו והוסיפו רטיבות נהדרת. כל השלמות הזאת בתוך לחמנייה מאוד לא סטנדרטית וברמה שנדיר למצוא במסעדות אחרות. אין ספק שהושקעה במנה הזאת מחשבה ועבודה רבה. במילה אחת ו-ו-א-ו!

אורבן סטריט בר - פאב בורגר חיפאי גאה

לאחר שכרסמתי לי כמה צ'יפסים קריספיים ומלוחים' שגם הם עמדו בסטנדרט הגבוה שהציב ההמבורגר, לקחתי שלוק מהבירה והתפניתי לנסות את ההמבורגר השני – "הקינג לואי" (61 ₪). הקינג לואי היה אחד ההמבורגרים המטורפים ביותר שפגשתי והבנתי את זה ברגע שקראתי עליו בתפריט. ההמבורגר המלכותי מכיל קציצה ומעליה בייקון במייפל, פרמזן וכל זה מגיע עם חרדל דבש ומיונז. מוכרח להודות שהיה בליבי ספק גדול מאוד לגביו ובכל זאת חברי הצליח לשכנע אותי להזמין אותו. בפעולה חוששת לקחתי מההמבורגר את הביס הראשון והבנתי שכמה שהוא משוגע, ככה הוא טוב. שוב הקציצה עשויה בול במידה ועסיסית כזאת שאפשר רק להלל, הבייקון היה קריספי בצורה מושלמת והמייפל שבו רק הוסיף למנה ייחודיות ומתיקות שאין כמוה. הפרמז'ן ידועה כגבינה טעימה אך מסוכנת ודווקא במנה הזאת הייתה בה מינון מדוייק שמשדרג עם הטעם הזה שרק פרמז'ן יודעת לתת. החרדל היה לטעמי חזק מדי ומעט האפיל על המנה ויחד עם זאת, אוהבי החרדל יעופו על המנה הזאת.

קינג לואי של אורבן סטריט בר

לאחר שסיימנו את ההמבורגרים המצוינים והצ'יפס הנהדר, נשענו לאחור עם בירה ביד וכפתור פתוח וחיכינו שהאוכל יתעכל. בדיוק כשחשבנו שאנחנו לא יכולים עוד, בא המלצר והפציר בנו לקחת את הצ'ורוס כקינוח ואנו, מסטולים מהמבורגרים הסכמנו מיד. לא עברו מספר דקות ועל השולחן הונחה צלחת ועליה חמישה צ'ורוסים מוזהבים ומנצנצים שישר הפעילו את כל בלוטות הרוק. לצד חמשת מקלות השלמות, הונחה צלוחית קטנה ובתוכה חלב מרוכז. מבולבלים מעט מהטמבל שלא ציפינו לו, בא המלצר הנחמד וסיפר לנו כיצד בהיותו חייל ביום חם הייתה זו פחית של חלב מרוכז שהצילה לו את החיים ואת המורל בעיקר. השתכנענו ולקחתי לעצמי את החירות לתת את הביס הראשון. לקחתי את הצ'ורו (צ'ורוס ביחיד זה צ'ורו? לא יודע…) וטבלתי בחלב המרוכז, הכנסתי לפה ושמעתי את קול הפצלוח הקריסיפי הנהדר הזה ביחד עם הטעם המתוק והסוכרי שהשתלט לי על כל חלל הפה. העלמנו שנינו את הצ'ורוסים האלה מהשולחן בתוך שניות בודדות וכמעט שרבנו על האחרון.

ההמבורגר של אורבן סטריט בר

לסיכומו של לעניין

אורבן סטריט בר הוא הרבה מעבר לסתם עוד בר. הייתה זו אחת מהיציאות הטובות שהיו לי ואין ספק בליבי שאחזור לשם. החל מאווירה כיפית ומגניבה ועד להמבורגרים שיספקו וישמחו גם את השפים הטובים ביותר. חוויה מצוינת עם שירות מדהים ושופע סיפורים מגניבים וסיום מתוק שאין כמוהו. חבר'ה, תעשו לעצמכם טובה ואם אתם באזור, וגם אם לא, אל תפספסו את האורבן סטריט בר.

שם: אורבן סטריט בר. כתובת: נתנזון 16, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ג' 18:00-3:00, ד'-ו' 18:00-4:00, ש' 20:00-4:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי