פסטיבל שף תאכל זו הזדמנות לאכול טוב במחיר שווה

ריקי ביטון - כתבת אורחת,

ריקי ביטון, הידוע בתור הבלוגרית פפריקה, הגיעה לסניף עד העצם הרצליה פיתוח במסגרת פסטיבל שף תאכל בכוונה ליהנות מהזדמנות לאכול טוב במחיר שווה.

עד העצם הרצליה פיתוח פוגשת את פפריקה

לאחר אירוע יין פוגש נמל בנמל תל אביב, האלכוהול והרעב החליטו בשבילנו שצריך לשבת על ארוחה איכותית, כזו שתחתום את הערב. לאחר לבטים קצרים הוחלט לבקר במסעדת עד העצם הרצליה פיתוח, במסגרת תפריט "שף תאכל". מאז ומתמיד מסעדת "עד העצם" נראתה לי כסטייקיית דרכים ממוצעת, לכן מעולם לא סיקרן אותי לאכול במקום. עתה זו הייתה הפעם הראשונה שהגענו לשם במכוון לאחר ההמלצות בקהילת המבורגר ישראל. כשנכנסנו לסניף עד העצם הרצליה פיתוח אף מארח או מלצר לא ניגשו אלינו ורק כשהגענו עד לבר נשאלנו היכן נעדיף לשבת.
עד העצם הרצליה פיתוח

בחרנו שולחן מול הבר אבל רק לאחר שהתיישבנו ניגש מלצר וניקה אותו עבורנו. לאחר הצצה מהירה בתפריט "שף תאכל" בחרנו קרפצ'יו עם אורגולה, פתיתי פרמז'ן וויניגרט למנה ראשונה. המנה הייתה סבירה. חיתוך הבשר היה נעים, הוא נפרס בסלייסר שעדיף ומומלץ יותר ממרקמו של בשר אשר הוכה בפטיש. טעם הוויניגרט אמנם היה חביב, אך איננו תחליף ראוי לטעמו של בלסמי איכותי על פרוסות הקרפצ'יו. כמנה עיקרית בחרנו כמובן את המבורגר הבית של עד העצם הרצליה פיתוח, בליווי תפו"א אפוי בשמנת. להפתעתי, כשהמנה העיקרית הגיעה לשולחן, במקום לצפות בה בשקיקה וברצון לזלול את כולה מבלי לחלוק, הבטתי במבט מאוכזב.

עד העצם הרצליה פיתוח - ציזבורגר

ההמבורגר הגיע על לחמנייה קלויה. לדעתי מדובר בלחמניית בריוש יפהיפיה שטעמה היה טוב, הקלייה הייתה בגבול הנכון ומרקמה היה נעים. על הלחמניה לא נמרח שום ממרח, למרות שצוין בפנינו (מספר פעמים על ידי 2 מלצרים שונים) כי ההמבורגר מונח על מצע של ממרח איולי פלפלים. הבשר הגיע במידת מדיום עסיסית כפי שייחלנו והיה מלא במיצים נפלאים שקשה שלא להתענג עליהם, על אף טעמו שהיה רק בינוני-בנאלי. מעל הבשר הותכה גבינת צ'דר מאיכות בינונית. כמו כן, בהמבורגר יש בדרך כלל אוסף ירקות סטנדרטי, אך להפתעתנו הרבה קיבלנו את ההמבורגר עם 2 פרוסות עגבנייה וכמה חתיכות בודדות של חסה לבנה וחיוורת, ללא בצל וללא מלפפון חמוץ. עלי החסה בוודאות לא עברו סלקציה במטבח, וקיבלנו משהו חיוור וחסר טעם לחלוטין. אחראי המקום נשאל לגביי צורת ההגשה של ההמבורגר והירקות וציין בפנינו כי כך מגישים את ההמבורגר במקום, עם עגבניות וחסה וללא בצל וחמוצים. מה הסיבה? לא ברור. לצד מנת ההמבורגר ביקשנו תפו"א אפוי בשמנת רק שבמקום תפו"א שבאמת נאפה בשמנת קיבלנו תפו"א אפוי וצלוחית של שמנת חמוצה קרה לצדו. מעבר לכך שהתפריט מטעה (וזה מכעיס כשלעצמו), חשתי כי חיפשו איך "לעגל פינות" עם תוספת מקורית אך בינונית.

היה גם קינוח

לקינוח בחרנו מנת קרם ברולה של עד העצם הרצליה פיתוח. לדעתי כשסועד אוכל קרם ברולה, הדבר הראשון עליו הוא מתענג זה קול הפיצוח של מעטפת הסוכר החרוכה. לצערי לא זכינו לתענוג הזה. לא הייתה מעטפת קראנצ'ית של סוכר מקורמל על מנת לפצח כראוי ולהגיע לתוכן. הקרם עצמו היה אפוי יתר על המידה ודמה בקשיחותו יותר לפלאן מאשר לקרם נימוח אך יציב. מסיבה שעדיין לא כל כך ברורה לי, בקרם ברולה הזה כל הוניל הצטבר בתחתית הצלוחית ולא התמזג עם המסה כלל. בדרך כלל במאסות נוזליות הווניל צף למעלה ולא שוקע מטה אז התאוריה היחידה שיש לי היא שאולי פידרו את הצלוחית באבקת וניל לפני מזיגה וייצוב הקרם.

עד העצם הרצליה פיתוח - קרם בורלה

סיכום החוויה

החוויה שלי מסניף עד העצם הרצליה פיתוח לא הייתה חיובית ולדעתי לא היה שווה להיכנס ולשבת לארוחה במקום, לצערי גם לא בתמורה ל 79 ₪ במסגרת "שף תאכל".

*** המסעדה נסגרה ***