עד העצם אקספרס הרצליה השתדרגו והתחדשו, אז ניסינו את כל התפריט!

טל ארליך,

שבת בצהריים בתקופת מבחנים זה אחלה זמן להימנע מחובותיי כסטודנטית, לכן כהרצליאנית סקרנית קבעתי עם אחותי ובן זוגה לקפוץ לעד העצם אקספרס המחודש שנפתח לאחר סגירה, שיפוץ ושדרוג מאסיבי של עד העצם (לאחר 30 שנות פעילות). השמועות אמרו שהם פתחו סניף עם תפריט מורחב, ביליארד ופינות סוני. כל החבילה הזו מספיקה לי כדי שאסגור את המחברות וארוץ לביקור קצרצר.

עד העצם אקספרס הרצליה עם כל החבר'ה

עד העצם במתכונתה הישנה הייתה מסעדה כבדה, עם מנות בשר במחירים בצד המכובד של הסקאלה, מביקור קודם לפני כך וכך זמן הבנו שההמבורגר המדהים הבא כנראה לא יגיע מפה, והאמת לא טרחנו לחזור ולבדוק שוב. בדיוק בגלל זה שמחתי לשמוע שהם עשו הסבה מקצועית ופתחו את עד העצם אקספרס – קונספט מוצלח שאני מתחברת אליו מאוד, אחלה המבורגרים במחירים נמוכים.

ארוחת המבורגר של עד העצם אקספרס הרצליה

הגענו למסעדה מלאה במשפחות שחיפשו לסגור פינה לילדיהן ולברוח מהחום הנורא שבחוץ. החלטנו (בסדר, שיקרתי – החלטתי) שאנחנו מתחרעים ומנסים (כמעט) את כל התפריט – עבודת קודש עבורכם, לא? כך חשבתי. יעלו ויבואו כלאחר כבוד: המבורגר כפול עם חמאת שום ובצל מטוגן (39 ₪ \ 53 ₪ לארוחה עם תוספת ושתייה במילוי חופשי + 9 ₪ לתוספות) כריך אנטריקוט (39 ₪ \ 57 ₪ לארוחה) כנפיים אקספרס (20 ₪) חלת בצל (15 ₪) נקניקיית עגל (27 ₪\ 45 ₪ לארוחה) ומנת שחיתות – צ'יפס עם אווז מעושן וגבינת גרוייר (20 ₪). בגזרת התוספות לקחנו צ'יפס בטטה וצ'יפס עם גבינת גרוייר (15 ₪ לתוספת) אחרי שעשינו את המתיחות הנדרשות קיבלנו את האוכל והתכוננו נפשית לבליסה. ולהלן התוצאות:

עד העצם אקספרס הרצליה, תענוג בכל ביס

כולם להוציא מחברות! נעבור מנה מנה.

נתחיל בחלק החשוב – ההמבורגר. כפי שציינתי, זו לא הפעם הראשונה שאני אוכלת את ההמבורגר של עד העצם אקספרס, לחמנייה מתוקה וכיפית, קציצה כפולה של 120 ג', אם כי הייתי שמחה אם היו מעלים טיפה במשקל את הקציצה הראשונה, כדי שלא אצטרך לקחת מנה כפולה. מידת עשייה, כמובן, עשויה לחלוטין בשל העובי שלה, מבחינתי זה סבבה, הטעמים עדיין שם ויש טעם טוב של בשר. דבר נוסף שאני אוהבת מאוד במנות של עד העצם הוא רוטב הבית שלהם – הרליש. טעם מתוק, חמצמץ טיפה. מבחינתי אפשר לבוא וגם לקחת ארוחה בלי שום תוספת מעל, ככה טעים לי. התוספות של חמאת השום ושבבי הבצל לא באמת הוסיפו לי, הייתי צריכה קצת רטיבות בפנים, שזו בעיה שלי בהרכבה של המבורגר… עוד רוטב רליש וסודרתי.

עד העצם אקספרס הרצליה - המבורגר משצלם וטעים

נקניקיית עגל – ממשיכים עם פייבוריט חדש בשבילי וגילוי מענג. אני לא רגילה לקחת נקניקיות במסעדות (רק באיקאה, אני מתוודה ומודה) במחיר של 27 ₪ \45 ₪ לארוחה מקבלים מנה מפוצצת טעמים – היא מוגשת עם רוטב הרליש הטעים, קוביות בצל ומלפפון חמוץ. אנחנו הגנבנו לשם עוד בצל מטוגן שממש ממש הוסיף לחגיגת הטעמים שהלכה שם. טעמים של בשר שהתפוצצו בפה, נאמ! עם הארוחה תקבלו גם תוספת ושתייה ללא הגבלה (מקבוצת פפסי, הייתי משלמת עוד שקל או שניים כדי לקבל שתייה מקבוצת קוקה קולה).

נקניקיית עגל של עד העצם אקספרס

סנדוויץ' אנטריקוט – דווקא כאן, אחרי הנקניקייה עם כל התוספות שעבדו מדהים עם המנה והדגישו את הטעמים של הבשר, כאן התוספות דווקא הרסו לי. העגבנייה הרטיבה הכל והעפילה על טעם הבשר, שכשלעצמו היה טעים אבל משהו בתיבול שלו הרגיש קצת "ברקע", נראה לי שעוד טיפה קווץ' בתיבול יבליט את הבשר יותר וייתן לו נוכחות מלאה בסנדוויץ'. ביצת העין הייתה תוספת נחמדה אבל זה פשוט נכנס אל תוך בלילת טעמים גדולה מדי שלא התחברה לי. עניין של יותר מלח פלפל על הבשר, להעיף את הירקות ולדעתי מדובר בסנדוויץ' מנצח.

עד העצם אקספרס הרצליה - סנדוויץ' אנטריקוט

כנפיים אקספרס – יווו. ט-ע-י-ם! תקחו אותה, פשוט תקחו. בשביל 20 ₪ מקבלים בערך 6-7 כנפיים חרפרפות כאלה, עשויות טוב, ופשוט טעימות. פשוט תקחו (נו, לקחתם?).הכנפיים של עד העצם אקספרס הרצליה

נעבור לתוספות?

הצ'יפס בטטה היה טעים וסטנדרטי, גם הצ'יפס הרגיל. אני חושבת שהכמויות שמביאים ביחס למנה הן אחלה ממש. הבוננזה האמיתית כאן היו שבבי הבצל. לא ברור לי מה מקור השם, שבבי בצל, באמת. אלה טבעות בצל שעשויות מדהים, מוכנות במקום, וזה כיף. בשביל מסעדה שנחשבת פאסט פוד, וגם תאכלס, ממסעדות יותר "רציניות" אני רגילה כבר לקבל טבעות בצל קנויות מעפנות. אז זה שאפו ענקי מבחינתי לעד העצם הרצליה.

עד העצם אקספרס הרצליה - טבעות בצל

פחות התחברתי לכל מה שהתקרבה אליו גבינת הגרוייר – בהתחלה זה טעים מאוד. אממה, ברגע שהמנה מתקררת נוצר שם איזה גוש שקשה להיחלץ ממנו. מנת השחיתות הייתה ממש טובה עד לאותה נקודה – צ'יפס עם גבינה ושבבי בשר מעושן מעליו זה תענוג, אבל אם ברגע שזה מתקרר זה כבר לא עובד, אז איפה הכיף? גילוי נאות חשוב הוא שמכיוון וצילמנו את כל הארוחה (ואני לקחתי את הזמן שלי), היה קשה להגיע לאוכל כשהוא חם. אז יש מצב שהסיטואציה הזו בכלל לא תקרה לכם.. ככלל – אל תבזבז מלא זמן על צילום אוכל, הוא הרבה יותר יפה בבטן.

עד העצם אקספרס הרצליה - צ'יפס עם גבינת גרוייר

עד העצם אקספרס הרצליה – הקציצה שווה ריצה?

כןןןןןן לגמרי!! זה היה מהלך גאוני לדעתי לסגור את עד העצם ולפתוח את סניף האקספרס. לתעשיית ההייטק בסביבה\מועדוני לילה מאוחר יותר זה פשוט יושב כמו כפפה. הם גם עומדים להוסיף שם עמדות לשירות עצמי שזה בכלל גאוני (טל, את שונאת אדם, אלוהים ישמור).תוסיפו לזה עוד עמדת ביליארד ומשחק קצר של פורטנייט\פיפא ונראה לי שאתם מסודרים. חשוב לי לומר, אני שמה את עד העצם אקספרס בקטגוריה נפרדת – לא נשווה אותו כאן להמבורגריות כמו פורט 19, גורמה 26 וויטרינה. ובשביל הקטגוריה שמתאימה לו, ה-value for money הוא בעיני מהמוצלחים שיש. הטעמים נכונים והוא לחלוטין סוגר פינה ובצורה מוצלחת במיוחד. צפו חזרה שלי אל הסניף הזה בקרוב מאוד, ולו רק בשביל הטבעות בצל (סליחה עד העצם, שבבי בצל). 

*** המסעדה נסגרה ***