שי שוורץ יצא לבדוק האם השינוי והשדרוג של הוותיקה מהרצליה הצליח?

שי שוורץ,

שמועה הגיע לאוזניי שהושקעו משאבים רבים בהסבתו של סניף עד העצם הוותיק בהרצליה לסניף אקספרס במשרה מלאה. אחרי שבעבר ביקרתי בסניף כמה פעמים ולא הייתי מרוצה, רציתי לבדוק האם הכסף שהושקע והשינוי המשמעותי יעשה טוב למקום. יצאתי לבדוק האם יש פה גילוי מרעיש להייטקיסטים או רק עוד המבורגר שהצטרף לתחרות על התן ביס?

ארוחת המבורגר של עד העצם אקספרס הרצליה

עד העצם אקספרס בבדיקה כפולה

כדי לתת לכם את הסיקור האמין ביותר, ביקרתי את הסניף החדש בשתי הזדמנויות שונות, ביום הפתיחה ובערך שלושה שבועות לאחר מכן. בשני הביקורים הגעתי לפני שעת העומס וב-11:55 כבר התייצבתי בדלפק המכירה. מי שמכיר את האיזור יודע שבשעה הזאת כל המסעדות בהרצליה פיתוח ריקות או עדיין סגורות, אבל בעוד 5 דקות בדיוק, אלפי הייטקיסטים רעבים יסתובבו בכל פינה עם מגשי אוכל ויחפשו כיסא פנוי. בשני הביקורים השתדלתי להזמין מנות דומות לצורך ההשוואה ובחרתי פעמיים בטריפל בורגר 360 ג' (44 ₪), בפעם הראשונה – בתוספת רוטב גבינת גרוייר חם ומעדן אווז, ובפעם השנייה – בתוספת מעדן אווז וגבינת גאודה (5\4 ש"ח לתוספת). את קציצות ההמבורגר ביקשתי במידת עשייה מדיום רייר, אך בגלל שהקציצה דקה כל כך הם משתדלים להגיש את המנות במידת עשייה אחידה של מדיום. מבחינתי מדיום זה מעולה, אבל פחדתי שקציצות במשקל 120 ג' ייתיבשו בקלות ואם צריך לבחור בין שתי קצוות, אז אני מעדיף המבורגר שעושה מוו מאשר קבב יבש.

עד העצם אקספרס הרצליה עם כל החבר'ה

כשהמתנתי למנות הסתובבתי במקום החדש והתרשמתי מהשינוי. עמדות הפלסטיישן ושולחן הביליארד בשילוב עם הצבעוניות של המסעדה והמוזיקה הצעירה, יוצרים אווירה כיפית ומזמינה במיוחד. אני לא בטוח שההייטקיסטים שפוקדים את המסעדה בצהרי היום מתעניינים בצעצועים החדשים של עד העצם, מהעובדה הפשוטה שלרובם כבר יש פינות משחק כאלה במשרד, ובכל זאת אני משוכנע שבערבים וסופי שבוע זה מה שיביא לקוחות נוספים כמו משפחות עם ילדים או כמה חברה רעבים שמחפשים להעביר שעתיים בכיף עם ארוחה ליד. זה פתרון מצויין לסיטואציות רבות שככל הנראה היו מונעות מאנשים רבים לצאת לבלות קצת זמן איכות מחוץ לבית וההשקעה בפינת המשחקים מורגשת.

Round 1 – גבינה וחזה אווז

בביקור הראשון המתנתי למנה כ-10 דקות ומנת הטריפל + גבינה + חזה אווז עלתה רק 54 ₪ (ועוד הוגשה בטעות עם צ'יפס, מבחינתי זה מעניק בכבוד לסניף עד העצם הרצליה את התואר אקספרס. המנה עצמה לא נראתה  מזמינה במיוחד, בגלל הגודל שלה היא לא נכנסה לשקית האחיזה של עד העצם כמו שצריך, מה שגרם לה להימעך ולהתפרק קצת. לדעתי, אפשר להגדיל את השקית או לוותר עלייה כשהמנה גדולה מדי. לא שופטים המבורגר על פי עטיפתו או ספר לפי כריכתו ולכן לא נורא, הרכבתי את המנה בחזרה בלי בעיה ונתתי בה ביס גדול.

עד העצם אקספרס הרצליה - טריפל עם גבינת גרויר

הלחמניות מתוקות, חלקות וחמות בדיוק מהסוג שאני אוהב, גבינת הגרוייר מורגשת במיוחד והיא טעימה ביותר (למי שאוהב את הטעם הזה, לא כולם מתחברים) ואת חזה האווז לא הרגשתי בביס הראשון. לצערי דווקא בבשר עצמו הייתה נפילה, הקציצה יובשה לרמת הוול דאן, בדיוק כמו שפחדתי שיקרה. הסניף בדיוק נפתח מחדש ועדיין לא 100% מאופס, וזו כנראה הסיבה היחידה לטעות הזאת ולטעות נוספת בתיבול – כמעט ואין מלח והפלפל השחור חגג בכמויות לא הגיוניות. בקשר לחזה האווז, אני יודע על קיומו רק כי בזמן שסידרתי את המנה בהתחלה, ראיתי שם חתיכת חזה אווז בודדה, אך לצערי היא לא הורגשה בכלל, בטח שלא הצליחה להתגבר על טעם הפלפל. גם גבינת הגרוייר הוגשה במשורה ולא פוזרה באופן אחיד.,לפעמים היא הייתה שם ולפעמים לא, וזה חבל כי היא נתנה רטיבות וטעם מעולה למנה. שני החברים שהגיעו איתי הזמינו ארוחות טריפל ודאבל ללא טופינגס וגם לקציצות שהם קיבלו מן הסתם היה הטעם החזק של הפלפל השחור בגלל שהן עשויות מאותה התערובת. לפחות הצ'יפס היה טעים, צ'יפס מקדונלדס כזה ממולח היטב וכיפי לאכילה שאתה מחסל בתוך דקה.

עד העצם אקספרס הרצליה - טריפל עם גבינת גרויר וצ'יפס

Round 2

גם ביקורי השני התחיל בהמתנה קצרה יחסית, פחות מרבע שעה עד שהגיעו המנות שלי ושל חבר שהצטרף אליי. הפעם במנה שלי הייתה טעות בכמות, הוגשה לי רק קציצה אחת במקום הטריפל שהזמנתי. איך ששמתי לב לזה, החזרתי את המנה למטבח וחיכיתי 10 דקות נוספות. לצערי שוב נפלה טעות במנה, וקיבלתי תוספת צ'דר בלבד (כמו שהזמין החבר) במקום גאודה ואווז, החלטתי לצאת מזה בחיוביות וזרמתי על צ'דר, רק ביקשתי שיוסיפו לי את האווז. ושוב, קיבלתי בטעות צ'יפס למרות שלא הזמנתי. אצל חברי שהזמין רק צ'דר הגיעה במקום זה גאודה ואווז והוא נהנה מההפקר. אצל שנינו הפעם חזה האווז לא הוגש בקמצנות והיו 2-3 חתיכות בשרניות שעשויות כראוי. מיהרתי לתת ביס מהמנה והפעם הטעמים היו הרבה יותר ברורים, התיבול מאוזן והקציצה טעימה – המכלול פשוט עובד. למרבה הצער גם הפעם הקציצות יובשו לרמת הוול דאן, לעומת זאת במנה של החברה הגיעו במידת מדיום וול אדומות ועסיסיות. גם במבחן הלכלוך על המגש היה אפשר לראות שהמנה שלו נטפה נוזלים בעוד המנה שלי בקושי לכלכה לי את הידיים. שתי הגבינות, גם הצ'דר וגם הגאודה, היו מצויינות ובעלות טעם דומיננטי, אם אני צריך לבחור בניהן, אבחר בגאודה, פשוט כי היא דומיננטית יותר ווקולעת יותר טוב לטעם שלי כחלק מכל המנה. הפעם גם חזה האווז הורגש והוא שידרג את המנה BIG TIME. אין ספק שיש פה שיפור ונהנהתי הרבה יותר מהארוחה מאשר הביקור הראשון, שסבל עדיין מ"שיהוקים" של התחלה.

עד העצם אקספרס הרצליה - טריפל עם חזה אווז וצ'יפס

הפעם נהנתי יותר מהארוחה מאשר בביקור הקודם, אבל היא הייתה יבשה ומצמיאה מאוד. דבר שכנראה יכל להיפתר במידת עשייה נכונה.

שורה תחתונה

לדעתי מבחינת Value For Money, עד העצם אקפסרס הרצליה בהחלט כדאי. הקציצה בשילוב עם הטופינגים שהסניף מציע מאפשרת להרכיב מנות מהנות תמורת פחות מ-60 ₪. לא מדובר בהמבורגר מטריף חושים ואין פה תחרות להמבורגרים ברמת מחיר/איכות גבוה יותר שאכלתי בחיי, והסניף המחודש, נכון לכתיבת שורות אלו, סובל מכמה בעיות תפעוליות שפוגעות בארוחה (מטעויות בהזמנה ועד מידיות עשייה לא עקביות).

הסניף המחודש עדיין לא לגמרי התאפס. אני מאמין שכאשר הסניף יעמיד מטבח שיתפקד כמצופה, תהיה פה ארוחת המבורגר שיכולה לסגור לכם פינה. התחרות באזור קשה ובקרב על הסיבוסים, אני חושב שעד העצם יצטרכו לתת פייט חזק יותר כדי לעמוד מול האלטרנטיבות באזור. כדי לאכול משהו נורמלי באזור בשעות הערב אצטרך להוציא מינימום 60 ₪ לעומת הארוחה של עד העצם אקספרס, ואם המטבח יתאפס על עצמו, לגמרי יש להם סיכוי בתחרות הלא פשוטה באזור.

*** המסעדה נסגרה ***