מדוע ההמבורגריה החדשה של הרצליה גרמה לטל ארליך למתוח קו אדום?

טל ארליך,

כל הפייסבוק שלי מפוצץ הודעות סביב הפתיחה של מיט בר בורגר בהרצליה. בשעה טובה הצלחתי לשכנע את מאור, חברי הטוב מהלימודים, הפרטנר שלי לשעות של הזלות ריר על בשר באינסטגרם וקניות אימפולסיביות באלי אקספרס תוך כדי הרצאות, לתת קפיצה למקום החדש בסצנה ההרצליאנית.
מיט בר בורגר - החדש של הרצליההקונספט של מיט בר בורגר הוא פשוט, קורץ למקדונלד'ס הייתי אומרת – שירות מינימלי, אתה מזמין בדלפק ומפנה אחר עצמך. בתפריט יש מספר מצומצם של מנות,: המבורגר, עם גבינה או בלי גבינה, כפול או רגיל. אין מעבר לגבינה תוספות מעל ההמבורגר ובגיזרת התוספות יש אך ורק צ'יפס. אני תוהה האם זה קשור לרצון של מקום להתנער מכל הבאזז התל אביבי של תוספות מוגזמות, או שמא התמקצעות והתמקדות בעיקר – הבשר? 

הזמנו את המנה שלנו במידת עשייה מדיום, כרגיל וכאשר סיימנו את הזמנתנו, הופתענו לגלות שנשלם על המבורגר פשוט בלי כלום, שתייה וצ'יפס לא פחות מ-65 ₪(!) שילמנו בתדהמה קלה והלכנו לשבת, מחכים בציפייה לגלות האם המנה שווה את ההוצאה הגדולה מבדרך כלל ובמיוחד מהמקבילות התל אביביות המכובדות מאוד – ויטרינה \ פורט 19מקומות הישיבה במקום הם למעשה שולחנות גבוהים או בתאי ישיבה, לרוב האנשים שיבחרו לשבת במקום כשהוא עמוס ייאלצו לחלוק מקום עם עוד לקוחות – חוויה הגורעת מחוויית הישיבה במקום וגורמת לך לא "להתנחל" אלא לאכול וללכת. ברקע הייתה מוזיקה כיפית באוויר, וסביבנו הורים שלקחו את ילדיהם לסגור פינה. לבלוס ולזרוק מה שנקרא.

החדש של הרצליה - מיט בר בורגר

המבחן האמיתי מתחיל – האם המיט בר בורגר מצדיק את המחיר?

ההמבורגר עצמו הגיע במגש קרטון עם חורים שמספקים מקום לקטשופ, מיונז והשתיה שהזמנת – מאוד יעיל. ההמבורגר מגיע עם הירקות המקובלים ומיונז פיקנטי, ביקשתי את שלי בצד. הפולניה שבי לא הסכימה שהוא פשוט ישהה שם. ומה עם הטעמים? מידת העשייה הייתה מדיום נאה, אולי טיפ טיפה מעל. ביס בהמבורגר חשף בשר איכותי, טרי ועסיסי, הלחמנייה מתוקה, אמנם לא נקלתה אך עדיין ספגה את נוזלי ההמבורגר והירקות באומץ. אכלנו בתאבון רב את ההמבורגר של מיט בר בורגר והוא חוסל תוך זמן קצר מאוד. גם הצ'יפס היה חם והוכן להזמנה שלי. המנה שלי הייתה טעימה לכל הדעות.

הארוחה של מיט דייט בורגר

ועדיין, למרות שהיה לי טעים, יצאתי זועמת מהמקום, ומדוע? לאחרונה ראיתי את הסרט "המייסד", הסרט מתאר את העלייה הגאונית של מקדונלד'ס לשליטה גלובלית זדונית (לפחות בתחום הג'אנק פוד). מה שהכי ריתק אותי בסרט היה ההבנה של ייעול תהליכים והחזרה של כל הטוב הזה ללקוח, כדי שהוא ייהנה אצלך ולא ישקול פעמיים לחזור שנית ושלישית ובואו נהיה כנים… כנראה שספירת הפעמים של רוב הקוראים כאן עומדת על עשרות אם לא מאות ביקורים במקדונלד'ס בשנות חיינו (מודה, גם אני חטאתי).

ההמבורגר של מיט בר בורגר

איך זה בא לידי ביטוי במיט בר בורגר? הזמנה לבד בדלפק, אוכל בחד פעמי, תפריט מצומצם, הכל אמור להיות מתורגם לא רק בעלויות מופחתות לבעלי העסק, אלא גם אלי – הלקוחה. העובדה שאין חווית אכילה נעימה במקום, אין שירות, אין לי שום יכולת ו"הזמנה" להישאר זמן רב במסעדה בשל מקומות הישיבה, אמורה להתבטא גם בארנק – וממש לא הרגשתי שזה קרה! היום בתל אביב אני יכולה לקבל את אותו הדיל בדיוק אך לפחות בעשרה שקלים פחות.

תאכל'ס, הקציצה שווה ריצה?

אני יוצאת בקונפליקט קל. האוכל אכן מאוד טעים, יוצא מהר, סוגר פינה בצורה מוצלחת וחומרי הגלם איכותיים. המסעדה לא פונה לקהל שרוצה אוכל אינסטגרמי, או אפילו המבורגר גורמה. כל העיקר פה הוא סביב הבשר הטוב, למי שבעניין ומוכן לשלם את המחיר. מבחינתי הדיל פשוט לא משתלם. אתם יכול ליהנות הרבה יותר באופציות משתלמות ואיכותיות לא פחות שהוזכרו בתחילת הכתבה.

שם: מיט בר בורגר. כתובת: משכית 35, הרצליה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 11:30 – 23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי