איש ההמבורגרים מנסה לברר למה אין שף רק של המבורגרים?

ארקדי פורטנוי,

בעולם הבישול שיש שף רטבים, שף קינוחים הגיע הזמן לטייטל חדש – שף המבורגר. אחד שלא רק יודע לנהל מטבח ולהמציא מתכונים "נכונים", אלא מישהו שיכניס המבורגר מדויק. אנחנו חיים ב"תור הזהב" של ההמבורגרים וכל יומיים מסעדה כזו או אחרת משחררת מנת המבורגר חדשה. לא מצופה מהם לאיכות של הדסון, כי המבורגריות שונות פונות לקהלים שונים וברמות שונות, אבל ברגע ששף כמו עידו פיינר עוזב מסעדה מצליחה ופותח המבורגרייה, זה לא יכול להיות רק קציצה עם כמה דברים נחמדים, מצופה ממנו לרמה הרבה יותר טובה.

רוברט'ס בורגר - המבורגר ספיישל

ואז אותה רוטינה

פתיחה חגיגית. עיתונאים מדווחים. בלוגרים נשבעים שזה זהב בהתגלמותו ואתה הולך לנגוס בזה והבלון מתפוצץ. כחודשיים לאחר ההקמה הגעתי לטעום את המנות של רוברטה בורגר בהרצליה. נכנסתי למקום בגודל קופסת גפרורים עם ברנדינג מאוד מדויק. בפנים 2 מקומות אז נדרשנו לשבת בחוץ וברגע שהחום הנוראי ייעלם זה בטח יהיה כיף לאללה, אבל התיישבתי צמוד צמוד למזגן הנייד עד שהוא קצת הסמיק ממני, כי אין חלופה של ממש.

התפריט של רוברט'ס בורגר

התחלתי בכך כששאלתי היכן השירותים כדי לשטוף ידיים. הקפתי את המבנה וירדתי לקומה עם חללים נטושים שעלולים להרתיע אנשים שאינם חולים על סרטי אימה, בסוף הגעתי לקצה המסדרון עם 2 אפשרויות: דלת תלושה מהמקום שלא צריך לגעת בידית כדי להכנס ולצאת ממנה אלא רק קצת לטפס או שירותים עם דלת ננעלת אבל כדי לשטוף ידיים לפני האוכל עלייך לגעת במפתח שכל מי שהלך לשירותים סחב בידו וכמובן בידית שבטח לא ניקו אותה לפחות בשעה האחרונה.

ההמבורגרים של רוברט'ס בורגר

הזמתי 2 אול-דיי-דיל:  צ'יזבורגר עם סודה (69 ₪) ובצד מיקס צ'יפס ובטטה וחברי הלך על רוברטה ספיישל בורגר (75 ₪) עם טופינג שניצל פרבלונה, ביצת עין, בייקון טלה (סליחה קראנצי טלה) ובצד השני שעועית ירוקה מטוגנת עם קוקה קולה. המנות הגיעו בתוך זמן קצר היות והיינו הלקוחות היחידים במקום. פתחתי את מעטפת הנייר שסוגרת את הבורגרים כמו ב-America Burgers וריח חסה טרייה עם רוטב פלשו לאפי. היה שם די הרבה רוטב, ועוד לפני הביס הראשון הרוטב כבר אמר יפה שלום לכל 10 האצבעות שלי. מזל שלא נולדתי בצ'רנוביל.

הצ'יפס של רוברט'ס בורגר

ביס ראשון. לחמנייה נעימה, טרייה ואוורירית, קצת גבוהה מידי, ואז מגיע טעמם של הירקות הקראנצ'ים שפוגשים את השיניים ונגרסים לאט לאט עד שמשחררים רעננות נעימה ורק בסוף מגיע טעמה של הקציצה. מיד מורגש טעמו של הבשר הטרי והעסיסי אבל אז טעם "לא סגור" מסיים את הביס. הקציצה דחוסה ומזכירה יותר ביס של קציצה ביתית מאשר המבורגר. מחסור בפלפל-מלח ומעט מידי שומן הם ככל הנראה הגורמים, אולי נגיעה קלה של מי סודה הייתה מעניקה איזו קלילות וגוף אוורירי יותר כי כרגע לב ליבו של ההמבורגר ממש לא פועם לטעמי.

רוברט'ס בורגר - המבורגר מומלץ בהרצליה

רוטב המיונז הסודי מוסיף רכות מסוימת אך דווקא פס השומן הנמס שנמרח על הקציצה לא בא לידי ביטוי וחבל. ממש קיוויתי לנגיעה שמנונית דמויית נגיעת החמאה המפורסמת של חיים כהן בדיקסי, אך התאכזבתי מהביס שהיה רק סביר. שלא תטעו לרגע כי לא מדובר בהמבורגר בינוני או תעשייתי, אלא בהמבורגר שמישהו שככל הנראה לא מבין לעומק בהמבורגרים רקם בתפריט. טעמתי גם מהספיישל והביס הזה עבד הרבה יותר טוב. השלם היה טעים מסך חלקיו ולמרות שגבינת הפרבלונה בגרסת השניצל הייתה עדינה מאוד וטעמה בקושי בא לידי ביטוי, השילוב עם הקריספי טלה והחלמון שנשפך על הכל יצר גרסה הרבה יותר נחמדה. לגמרי קחו את המנה הזו.

רוברט'ס בורגר - טוגן החודש

תוספות צד: הצ'יפס חצי חצי (17 ₪) זה צ'יפס חצי חצי תעשייתי שמוגש כמו באלף מסעדות אחרות ולא זכה למגע של שף או יועץ או כל מי שאינו הטבח שגוזר את השקית ומוריד לצ'יפסר. מנגד "טוגן החודש" (21 ₪) היה נתון לדיון: מצד אחד שעועית ירוקה טרייה שעבדה נחמד מאוד לצד המנה הכבדה והבלילה הקריספית שלו, למרות שהתגרשה ממנו כנראה בשל ריבוי הנוזלים, לטעמי עדיין הוסיפה קראנצ' מטוגן לא רע בכלל. רוטב הברביקיו לטעמי היה גולת הכותרת. אמנם לא רוטב ברביקיו שמכינים מאפס ככל הנראה אבל כן עבר עיבוד מעניין וקיבל נגיעת טעם קצת שונה וקלילה יותר. את הקטשופ והמיונז השארתי לכם לטעום אז ספרו איך היה. קינחנו עם גלידה אמריקאית (15 ₪) לא רע בכלל. וניל קלאסי עם שוקולד שמתקשה ופצפוצים מוזהבים שמעניקים הדר ושפע שהייתי מעדיף שקודם כל ילוו את ההמבורגר שהוא לב ליבה של ההמבורגריה.

רוברט'ס בורגר - גלידה אמריקאית

השורה התחתונה

כמו עסקים רבים שנפתחים על טהרת הפרודוקטים הטריים ומתישהו מבינים שזה יקר לאללה ומשנים את זה, וגם עבודה א-לה-פלאנצ'ה שמתאימה למקומות עם תחלופת טבחים גבוהה – יש כאן את כל הפוטנציאל להצליח אבל חסר איש מקצוע שיהדק את זה לטעם של המבורגר. זוהי קטגוריה גסטרונומית חדשה והגיע הזמן שיתייחסו לזה הרבה יותר ברצינות. פחות השקעה בפאקג'ינג ויותר השקעה בפרודקט הם אלו שיחליטו בסופו של יום איזה עסק יישרוד בתחרות המטורפת על הלקוח הישראלי ואיזה עסק יתיישר או ייעלם.

שם: Roberta’s Burger. כתובת: ביילינסון 1, הרצליה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש': 12:00-00:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי