סליחה, טעינו – יומנגס פקששו, אלעד חוזר לביקור נוסף כדי לנסות ולסלוח

אלעד גור-אריה,

יומנגס. ולפני שכולם מתחילים להגיב ולצקצק בלשונם, הבה נבהירה כמה דברים, לפני שאצא לדרכי… כן, הטור הוא על יומנגס. כן, אני מודע לעובדה שמול כל מכור להמבורגרים שלהם יש אחד שיגיד ההפך. לא, אני לא נמצא באף צד של המחנה. כן, הטור הזה נחוץ, כי הוא על מסעדה שחוויתי בה תקלת שירות, וביקשה להפיק לקחים ולתקן את המעוות. גילוי נאות – בביקור הראשון לא היה להם שמץ של מושג מי אני ומה אני עושה כתחביב. עכשיו משהורדתי 200 גרם טחון מהלב, אפשר להתחיל. ומעשה שהיה, כך היה…

פרק 1 – הפרק שבו אלעד מתאכזב ותקרית דיפלומטית כמעט ונוצרת

יום סתיו נחמד, חבר טוב (וקולגה לעבודה) הגיע לביקור עבודה מלונדון הרחוקה, שם הוא שומר על משטר אימונים מחמיר ודיאטת פליאו מטורפת. אז מה שומרוני טוב כמוני עושה כשהחבר רעב? הורס לו את כל דרך החיים במחי ארוחה אחת. הולכים לבלוס המבורגרים! הגענו למסעדת יומנגס במיקומה החדש, בכפר סבא. התור היה קצר בצורה מפתיעה, ותוך 3 דקות מצאנו את עצמנו יושבים על הבר. מפה התחילה שרשרת תקלות. ממושבים צפופים בבר, דרך מלצר/ברמן לא קשוב, שהמליץ לי על שילוב תוספות מלוח ביותר (מה שהתגלה כמנה בלתי אכילה בעליל) ועוד כהנה וכהנה. הערב נגמר בפוסט זועם בעמוד הפייסבוק של 'קהילת המבורגר ישראל' ושרשרת הודעות לארקדי, העורך של העמוד. תוך פחות משעה התקשר אלי אחד מבעלי הרשת, ושמע את הסיפור, כשהעצבים שלי עוד בטמפרטורת הגשה של המבורגר וול דאן. מפה לשם, נקבע שתבוצע בדיקה במסעדה ושעלי להגיע לארוחה נוספת. אני מאמין בלתת חסד לגוף שמודה שביצע תקלה ומעוניין לתקן. אף גוף לא חף מתקלות, אבל ייחודו של גוף הוא לדעת להודות ולתקן. אז החלטתי ללכת על זה… בתקווה לסיים את הערב ולהגיד את המשפט שאופירה אסייג (כפרה עליה) אוהבת כל כך להגיד בתוכנית הספורט שלה – "מודה ועוזב, ירוחם". המלכה אליזבת' ה-2 נתנה את ברכתה לכך, מרחוק.

טבעות בצל של יומנגס כפ"ס

פרק 2 – הפרק שבו יומנגס מסבירה ואלעד מגיע עם אופיר להאזין

הגעתי לסניף בכפר סבא עם חבר טוב (החבר מאנגליה חזר לארצו), שעוקב קבוע אחרי העמוד בפייסבוק וגם נתלווה אלי למס' ארוחות שלאחריהן כתבתי טור ביקורת. א', אם אתם זוכרים (שמבקש לקרוא לו מעתה בשם הבדוי 'אופיר'). בסניף פגש אותי שלומי לוי, מנהל יחסי הציבור שליווה אותי לשולחן, שם חיכה לי השף התפעולי של הרשת. לאחר שיחה קצרה על 'אירועי הפרק הקודם', והחלטה לפתוח דף חדש, הוחלט ללכת על המבורגרים בהרכבה אישית, ולא מתוך התפריט הקבוע של המסעדה. אני בחרתי לנסות את חמאת הבוטנים, שנכנסה לאחרונה לתפריט התוספות של יומנגוס. אופיר בחר ללכת על גבינת בורסן פלפלים (דרך אגב, נסו את הגבינה הזו בכל כריך ביתי שאתם מכינים – תענוג!) ובייקון כמובן (הרי איך אפשר בלי הדפוס הקבוע?) – מדיום וול, בלי חסה, בלי עגבניה.

חמאת בוטנים ובייקון של יומנגס כפ"ס

פרק 3 – מודה ועוזב, ירוחם

הגיעה המנה הראשונה המהוללת של המקום – טבעות הבצל. אין הרבה מה להוסיף. כולם מכירים את הטבעות הענקיות, השמנוניות והטעימות האלו, שהולכות נהדר עם הרוטב החריף המתלווה אליהן. אני, אישית, אוהב לדחוף אותם לתוך הלחמניה עם ההמבורגר. תוספת נעימה וטעימה. ואז הגיעו גם המנות. אז ככה… בתור חובב חמאת בוטנים מושבע, אני שמח לבשר שזוהי תוספת שהולכת נהדר עם המבורגר, א-ב-ל (ופה מגיע א-ב-ל גדול), לטעמי, ההנאה המרבית תופק אם זוהי תהיה התוספת היחידה על ההמבורגר. חמאת בוטנים היא דומיננטית מאוד, עם טעם שנשאר בפה לאורך זמן, ועל כן תוספות נוספות (כולל הבייקון שביקשתי), עלולות לפגום בטעם הכולל של המנה. מי שאוהב חמאת בוטנים, יעוף על התוספת הזו. אני בהחלט אנסה אותה, בפעם הבאה, ללא שום תוספת נוספת על הקציצה. חמאת בוטנים וזהו! אצל אופיר חוסלו 440 גרם בדקות. גבינת בורסן הפלפלים היא תוספת מבורכת על כל קציצה, וניכר היה שהשילוב שלה במנה היה טעים לאופיר. יחד עם 2 כוסות בירה, נרשמה אנחת רווחה בקרב אנשי המסעדה. היה טעים. מאוד.

יומנגס - קציצה עם בורסן פלפלים ובייקון

פרק 4 – טיזר קטן להמשך

קצת לפני שקמנו כדי ללכת, הונחה על שולחננו פנכה קטנה ובה… חלווה. יאפ, חלווה. שערות חלווה. לשאלתנו האם זה קינוח עתידי, נאמר שלא. זוהי תוספת עתידית להמבורגרים. חברהל'ה, החלווה מעולה. איך היא תשתלב במנות ההמבורגר השונות? אין לי שמץ של מושג, הייתי מלא מדי כדי לנסות. אבל היי, זה משאיר סיבה נוספת לבוא לאכול שם, לא?

שם: יומנגס כפר סבא. כתובת: עתיר ידע 1, כפר סבא. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ד' 18:00-02:00, ה'-ו' 18:00-04:00, ש' 12:00-02:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי