שבורגר כפר סבא – המבורגר תעשייתי ומלוח שאכזב את אלעד

אלעד גור-אריה,

כנער מתבגר בהוד השרון של שנות התשעים, ביליתי את ערבי שישי בכפר סבא, מעוז הבילוי היחידי שאפשר לחסרי הרישיון שביננו להרגיש גדולים. מקומות אגדיים כמו 'קופיטרי' היו למשאת רוחם של כל נער/ה מתבגר/ת בהוד השרון, כפר סבא והיישובים מסביב. שם גדלתי, ותמיד חשתי חיבה לכפר סבא. התמזל מזלי והייתי צריך לבקר בה לפגישת ערב מוקדמת. ידעתי שאת ארוחת הערב אוכל שם, אז חקרתי קצת ובחרתי לנסות מקום ששמו קפץ לי מספר פעמים בפיד של הפייסבוק והאינסטגרם – שבורגר (Shaburger).

איך שהגעתי, כבר חשדתי

מסעדת שבורגר שוכנת בחוב וייצמן, הרחוב הראשי והסואן של כפר סבא. מצאתי חניה, האמת, די קרוב. הגעתי למקום, שהיה מעוצב כמו רוב המסעדות בתחום ההמבורגרים/בשרים – כל מיני סיסמאות על הקיר בצבעים חזקים של אדום, שחור ולבן. מיד ניגש לעמדת ההזמנה אחד העובדים ושאל מה ארצה. ביקשתי המבורגר בקר 200 גרם, בלי חסה ועגבנייה עם מעט רוטב קארי ומיונז ובתוספת אנטריקוט (30 ש"ח להמבורגר ו-12 ש"ח תוספת לאנטריקוט). שאלת מידת העשייה לא עלתה כלל וכלל וזה אומר שכנראה יש למסעדה מידת עשייה אחת בלבד – עשוי היטב (Well). המנות לא כוללות תוספות (צ'יפס, טבעות בצל, נקניקיות נישנוש וכד'), ויש להזמינן בתשלום נוסף.

שבורגר כפר סבא

ישיבה של כמה דקות על הבר של שבורגר ועיון בתפריט מעלה שמדובר בתפריט הגנרי והפשוט שמציעים לרעבים, רק שפה הרול הוא לא טורטיה, אלא מלאווח. כן חברים, צלחת הפריזבי שבאה אלינו מתימן היא כלי הנשיאה של מנות הבשר המוצעות במקום. שאפו על המקוריות.

וכשהגיעה המנה…

הגיעה המנה. אנטריקוט לא היה שם. גם דלפק מאויש לא היה שם. שני האנשים שאיישו את המשמרת ישבו בחוץ, ועישנו סיגריות. לקוח רוצה להתלונן? לשאול משהו? שיקום מהכסא ויקרא להם. אחלה. ביס אחד להמבורגר והיה ברור לי לאן זה הולך. ביס לקציצה בלבד גילה לי טעם מלוח, עד כדי תעשייתי (החשד שלי נופל על קציצה מייצור תעשייתי). השילוב עם רוטב קארי חזק (מדי) בטעמו ייצר מנה מאוד לא מוצלחת. תעשייתי, גנרי, בנאלי. קראו לזה איך שתרצו, טעים זה לא. מפתיע, בהתחשב בזה שכשחקרתי על המקום בימים האחרונים, שמעתי כמה אנשים ששמעו מאנשים שהם נהנו שם. על טעם ועל ריח, לא אתווכח, אני לא נפלתי.המבורגר 200 גרם עם רוטב קארי של שבורגר כפר סבא

שבורגר – השלב הבא…

לפי אתר הבית של המקום יש להם גם סניף בפתח תקווה. העיר הזו כיכבה לא מעט באתר שלנו, ודווקא בצורה חיובית. מקומות כמו לה קרנה או גריל בר 206 נבדקו ע"י הכתבים שלנו (וגם ועל ידי) וקיבלו ביקורות חיוביות. אני אגש בזמני החופשי לסניף המלאבסי ואדגום אותו, מבטיח לשתף אתכם בחוויה, אולי משם תצמח הישועה ואולי לא, מה שבטוח, יהיה מה לספר לנכדים.

לסיכום

אכזבה. באתי עם ציפיות, יצאתי עם אכזבות. בעלי המקום מוזמנים לספר לנו על המנות ומקור הבשר ממנו הוא מוכן. אולי נפלתי על גריל-מן פחות מנוסה, מוכן לקבל כל הסבר שיניח את הדעת.

*** המסעדה נסגרה ***