קניבר חיפה – מה בדיוק גרם ליואב להסתכל בעין טובה יותר על השכונה שלו?

יואב גיל-לביאנט,

בשבוע שעבר החליטו כמה חברים על "ערב בליסה", המקום – קניבר. ברגע אחד, עלו כל אותם טעמים ישנים מלפני עשור, אותם טעמים של קציצה תעשייתית, שרופה ומתובלת וריחות של מזללת מזון מהיר. אז איך בכל זאת שכנעו אותי לחזור לשם? התשובה די פשוטה, השעה כבר 18:30 ולא אכלתי מאז 11:00.קניבר חיפה - משחקים עם האוכל

עמודי התווך של קניבר

מסעדת קניבר היא מוסד חיפאי וותיק שממוקם בלב הציר המרכזי בעיר, בכיכר ספר. אני מתגורר כבר 18 שנה במרחק של שני רחובות ועדיין, כדי להשביע את היצר לבשר הבחירה שלי תמיד הייתה הסינטה בר שנחשבת ליוקרתית באזור (מומלצת מאוד, אבל זה כבר לסיפור אחר). על ארבעה דברים עמדה הארוחה בקניבר. נראה כמעט שאלו הדברים היחידים שנמצאו במטבח והם מככבים כמעט בכל מנה. המלצרית מיהרה לבוא לעזור באדיבות רבה והסבירה על המנות שבתפריט. אחרי שנרתעתי מעט משלל התוספות (אני חסיד של בשר טוב, נטו), נפל הפור. הזמנתי המבורגר אנטריקוט 220 גרם עם תוספת אמנטל וחמאת צ'ימיצ'ורי. לצידי הזמינו את ה"צ'יזי" – המבורגר ממולא בצ'דר, אמנטל וגאודה, וגם מנת כנפיים ברוטב חמאה וצ'ילי. כתוספת הוזמנה ממת ה"קניבר פרייז" שזה בעצם צ'יפס ברוטב… נו, חמאה וצ'ילי.קניבר חיפה - אנטריקוט עם אמנטל וחמאת צ'ימיצ'ורי

ההמבורגרים הגיעו די מהר ולמען האמת שנגולה האבן מעל ליבי. במבט ראשון, קציצת האנטריקוט נראתה מלאת חיים ונחה לה באלגנטיות על גבי לחמנייה מבריקה ועבה. מבט מעט יותר מעמיק גילה לי שעליי להוריד מעט מכמות הירקות וכמו כן, שפרוסת הגבינה עוד לא נמסה על הקציצה. לא נתתי לאחרונים להפריע לי ומיד ניגשתי למלאכה. ביס ראשון כבר הפיג את רוב החששות. הקציצה הייתה מלאה בטעמים אם כי מעט מתובלת מדי. הגבינה הייתה עשירה אך לא האפילה על טעם הבשר. חמאת הצ'ימיצ'ורי (שלא ברור לי למה אי אפשר פשוט להגיש צ'ימיצ'ורי) לא הורגשה כלל במנה – בקיצור, מנה טעימה. הצ'יזי של קניבר, לעומת זאת, איכזב. כמות הגבינה העמיסה מאוד והפכה את ההמבורגר לכבד ומעיק. תערובת הגבינות גרמה לכהות בטעמים ויכולתי להרגיש רק מרקם שהסמיך את הקציצה.
קניבר חיפה - המבורגר צ'יזי וקניבר פרייז

מנת כנפי הבית הייתה טעימה, אבל הרוטב היה ביחס לא הגיוני לכמות הכנפיים והקשה מאוד ליהנות מהבשר עצמו. אותו רוטב, דווקא שיחק תפקיד טוב מאוד במנת הקניבר פרייז, הצ'יפס היה מטוגן כך שהיה קריספי מבחוץ ונימוח מבפנים והתיבול הפיקנטי הוסיף וגרם לרצון עז לנשנש את שנשאר עד תום.

אהבתי? לא אהבתי?

עושה רושם שישנם חילוקי דעות אמנותיים ביני לבין הטבח במסעדת קניבר. עם זאת, החוויה הייתה בהחלט מתקנת, ובפעם הבאה שאחפש המבורגר לא רע קרוב לבית, ההמבורגר של קניבר בהחלט יטפס במעלה הרשימה ויהיה אופציה רלוונטית.

שם: קניבר. כתובת: שד' מוריה 110, כיכר ספר, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א-ש, 11:30-00:00.