ברברי קריית אתא – הצפון מצליח להפתיע את אלעד לטובה, ובגדול!

אלעד גור-אריה,

סיור לימודי של אחד הגופים הלוגיסטיים בצפון הביא את אלעד ושמוליק לקריות. אחרי שעלו, ירדו, טיפסו, זחלו, רשמו, נבחנו והצליחו' נותר רק דבר אחד לעשות, בשעת ערב מאוחרת – לאכול! המיקום? מחלף יגור. הכיוון? כל מקום שיגיש בשר בקר טחון בלחמניה. אלעד הציץ ברשימת 'המלצות' שיש ברשותו לאיזור חיפה והקריות והפור נפל על ברברי בשרים בקרית אתא, בעיקר בזכות המרחק הקצר למחלף (4 קילומטרים לערך).

ברוכים הבאים למסעדת ברברי בשרים

קרית אתא, מהקריות היותר מנומנמות של המטרופולין החיפאי. נכנסנו לרחוב העצמאות מכיוון כביש 70 ונסענו עד שהגענו למקום. חניה נמצאה בסמוך ללא כל בעיה. נכנסו למסעדת ברברי קריית אתא, והתיישבנו. המקום לא גדול, מעוצב בסגנון אמריקאי, עם מספר שולחנות בתוך המסעדה ומספר שולחנות באיזור מתוחם מחוצה לה. עיון קצר בתפריט מגלה שלא חסר בשר במנות, וכבר התחלנו להדיין מה ניקח ואיך נחלוק. התייעצות קצרה עם נתנאל המלצר הפיגה את החשש שלי מכך שבהמבורגרים יש בשר טלה. לדבריו הבשר כל כך טרי, ומדובר בטלה, ולא בכבש, כך שאין לי מה לדאוג. הוא גם אמר שאת הרטבים, למעט הקטשופ והמיונז, הם מכינים במקום. אילו רטבים, אתם שואלים? מיונז חלפיניו (אחד האהובים עלי!), רוטב פלפלים, ברביקיו ספייסי וטחינה עם עשבי תיבול. חפלה של רטבים לבחירת הסועדים הרעבים.

טריפל של ברברי קריית אתא

מי שנפשו לא חשקה בהמבורגר, יוכל להשביע את רעבונו במגוון רולים וכריכים העוטפים תבשילי בשר כגון סלופי ג'ו, רצועות אנטריקוט, רצועות עוף, בשר טלה ואפילו, רחמנא ליצלן, רול צמחוני. למי שרוצה להצמד לקלאסי ולאהוב תמיד – ההמבורגר – מחכים (בנוסף למנה הקלאסית) המבורגרים בסגנון ריו פארטי (פלפלים קלויים, אננס וקייג'ון), מקסיקו סיטי (בצל מטוגן וגוואקמולי חריף אש) ובלאק בוקה (ביצת עין ופטריות ברוטב טריאקי). ההמבורגרים, רובם ככולם, מורכבים משילוב של בקר טחון וטלה, כשהמנה הבסיסית היא קציצה במשקל 220 גרם כשעל כל תוספת של 200 גרם תשלמו 10 ש"ח, עסקה לא רעה כלל וכלל. למופרעים ונועזים שבינכם, יש גם טריפל (שלוש קציצות) ויש גם אתגרים במשקל 2.5 קילוגרים, למיטבי הלכת (והעיכול).המבורגר קלאסי עם חזה אווז מעושן - ברברי קריית אתא

אז הזמנו וגם אכלנו

שמוליק החליט ללכת כנגד זרם הכת ההמבורגריסטית, והזמין כריך סלופי ג'ו. אני אישית מת על סלופי ג'ו (וגם מכין אותו בבית), ושוקל להעניק מדליה למסעדות שמשלבות אותו בתפריט וגם יודעות להכין אותו כמו שצריך. הזמנתי את ההמבורגר הקלאסי, 220 גרם, והחלטתי שאם אני כבר חורג ממנהגי ומאפשר לשלב טלה בבשר שלי, אשאיר גם את החסה והעגבניה. כנראה שיש משהו באוויר של הקריות שמרגיע לי את הפוביות. בעודנו ממתינים למנות סיכמנו את היום הארוך, ותוך כדי דיון על שטרי מטען, קונסולידציות, נהלי מכס, יבוא וייצוא לא שמנו לב שנתנאל כבר עומד כמעט דקה עם המנות ופשוט מתעניין בשיחה. הנה לכם, איש שילוח בינלאומי לעתיד! המנות הונחו על השולחן והבטנו בהן ארוכות.

ברברי בשרים קריית אתא - כריך סלופי ג'ו עסיסי וטעים

אז ככה. שקלתי להמם את שמוליק במכת נבוט על הראש ולקחת ממנו את הכריך. גם המנה שלו וגם המנה שלי נראו עסיסיות על המגש וקיוויתי שטוב הביס ממראה העין. אז נכנסנו לעבודה והתחלנו לבלוס. הסלופי ג'ו היה סלופי ג'ו כהלכתו. בשר בקר טחון (אני אוהב את גרסת הטחון על גרסת המפורק), מתובל היטב והשתלב נהדר עם הלחמניה הטריה והצרובה קלות והירקות שבכריך. ההמבורגר הגיע עשוי איפשהו בין מדיום למדיום וול, והוא היה סגור מבחוץ אבל נימוח מאוד מבפנים. הלחמניה שלי, נצרבה קלות אף היא, והחזיקה את המסה של הבשר והירקות היטב עד שחוסלה.
קציצת המבורגר מדיום של ברברי קריית אתא - טעים!

התוספות בצד כללו צ'יפס בטטה (כן ירבו המסעדות המגישות את התענוג הזה, במקום הצ'יפס הגנרי המשעמם) וצ'יפס בתיבול פפריקה/קייג'ון שהיה מעולה אף הוא. לקינוח התענגנו על הצ'ורוס של ברברי בשרים שהיה מתקתק עם ריבת חלב פרווה (לטעמי? טעימה יותר מריבת חלב רגילה).

קינוח צ'ורוס טעים של ברברי קריית אתא

לסיכום

הצפון ממשיך לנפק הצלחות המבורגריאליות, עד כדי קנאה בצפוניים על כך שהמסעדות האלו קרובות להם, ואילו אני צריך לכתת רגליי מהמרכז. למי מכם שמגיע לאיזור וחושק בארוחה טעימה, ממליץ בכיף על ברברי קריית אתא. אני עוד אחזור לשם.

*** המסעדה נסגרה ***