מה גרם לשי שוורץ לצאת למלחמת שוורים והמבורגרים בקריית חיים?

שי שוורץ,

לאחרונה כמה כתבים מצאו את דרכם לבולס בורגר בקריית חיים, התמונות והביקורות לא יכלו להשאיר אותי אדיש להמבורגריה שפורחת לה ברחוב אח"י אילת ומאכילה מכל הלב את הבליינים של הקריות. בעבר ביקרתי בבולס והחוויה הייתה סבירה ותו לאו. חיכיתי להזדמנות הראשונה שתהיה לי לפקוד את המקום ולבחון את מתיחת הפנים שהם עברו לאחרונה.

השחיתות של בולס בורגר, מקור: יח"צ

בולס, גם בשעות הקטנות של הלילה

חמישי האחרון היה יום ארוך במיוחד עבורי. הייתי רעב מאוד כל הדרך חזרה צפונה וזיהיתי הזדמנות מצוינת לעצור בבולס בורגר. תיאמתי עם כמה חברים ויצאנו. לחפש חנייה ברחוב אח"י אילת בחמישי בלילה זה כמעט מאתגר כמו למצוא חנייה בתל אביב. רק שאפילו אין חניונים, האופציה היחידה היא לחפש חנייה ברחובות עד שמישהו במקרה יוצא. אחרי דקות ארוכות שנמשכו כמו שעות, נכנסו לבולס רעבים וחסרי סבלנות וניגשנו מיד להזמין בדלפק.

בבולס ניתן להזמין כל מנת המבורגר בשלושה גדלים – 250 ג' / 320 ג' / 500 ג'. החלטתי להזמין את הדוכס במשקל 250 ג' (59 ₪) במידת עשייה מדיום – מדובר בקציצת אנטריקוט / בקר בתוספת רצועות חזה אווז וריבת בצל לצד שלל הירקות. חברי הזמינו כולם את המנות שלהם במשקל 320 ג', שבעצם מורכבות מ-2 קציצות של 160 ג'. החבר הראשון הזמין את הרויאל בורגר (85 ₪) במידת עשייה מדיום ריר – קציצת אנטריקוט בתוספת כבד אווז וריבת בצל, והשלושה האחרים הזמינו המבורגרים קלאסים (55 ₪) במידת עשייה מדיום וול – אחד עם בצל מטוגן, השני עם אווז וביצת עין והאחרון ללא תוספת (5-9 ₪ לטופינג). לצד ההמבורגרים הזמנו צ'יפס מתובל גדול (26 ₪).מתפנקים בקריית חיים - בולס בורגר

משפחת המלוכה

בזמן שהמתנו למנות בחנתי קצת את המקום. משהו שם מאוד הזכיר לי את רשת בורגרנאץ' רק חמים וביתי יותר – לטוב ולרע. שלל תמונות של המבורגרים על רקעים צבעוניים עם כיתוב גדול ובולט, לצד יחס אישי נעים מצד העובדים ומוזיקה לא משתלטת ברקע. לאחר המתנה לא ארוכה הגיעו המנות, כולן ביחד כמו חבורה שמחה. חבריי הרעבים בקושי אפשרו לי לצלם את המנות שלהם ולא יכלו להתאפק אל מול ניחוחות הבשר המרעיבים. ביס ראשון מהבשר והטעם פשוט מעולה. הקציצה שלי הגיעה במידת עשייה יחסית מדויקת ותובלה כראוי, טעמי הבשר מורגשים היטב במנה וחזה האווז משתלב מצוין. ריבת הבצל קצת פחות דומיננטית, לטובה, כנראה לאור העובדה שביקשתי ממנה יחסית מעט. אני לא אוהב שריבת הבצל משתלטת על הטעמים והופכת מנה טובה ובשרנית למנה מתוקה מדי, לשמחתי זה לא קרה.

הדוכס של בולס בורגר

בניגוד לדוכס שלי, מנת הרויאל בורגר המפורסמת של בולס מעט איכזבה לטענת חברי. מלבד קציצות ה-160 ג', שאדבר עליהן עוד רגע, המנה לא צלחה. יכול להיות שזה עניין של טעם, אבל לטענתו כבד האווז נעשה יתר על המידה ועבר את נקודת השלמות שלו, שהיא רייר לגמרי. זה גרם לו להרגיש מעט סיבי ואיבד מטעמו. מנגד, ריבת הבצל הדומיננטית שהוגשה מעליו אכן הייתה טעימה אבל הייתה דומיננטית מדי. ביחס למחיר, זה לא היה שווה הפעם. אבל אני ממש מאמין שזה תלוי ביצוע והמנה הזו יוצאת טוב יותר בדרך כלל.

תענוג ושמו בולס בורגר

הקלאסיים של בולס

בואו נדבר על קציצות ה-160. בניגוד למנה שלי, כל מנות ה-320 הוגשו וול דאן. קציצות ה-160 ג' הדקות מאוד הקשו על הגרילמן לדייק במידת העשייה והוא גלש ממידת מדיום וול לוול דאן מבלי לשים לב. מה שהיה עצוב, שגם מנת הרויאל שהוזמנה מדיום ריר הגיעה וול דאן, ופה נשאלת השאלה האם לא שמו לב שזה מדיום רייר לצד 3 מדיום וול, או שמדובר באמת בקושי אמיתי בביצוע? אני אתן לבולס ליהנות מהספק הפעם, כי סביר להניח שמדובר בטעות אנוש בקריאת ההזמנה.המבורגר עם ביצה של בולס בורגר

עקב האכילס של המקום הוא קציצת ה-160 ובעיני צריכה לצאת מהתפריט במידי. היא לא עסיסית, מקשה על הגרילמן במידת העשייה ובנוסף, היא פחות טעימה מקציצת ה-250 – ולכן בעיניי מנת הרויאל יכלה לצאת טוב בהרבה אם הייתה מגיעה עם קציצת 250. שאר המנות הקלאסיות היו בסך הכל טעימות וחבריי לא התאכזבו. חזה האווז עם ביצת העין היה שילוב מצוין והוסיף את הנוזלים שחסרו לקציצות. הבצל המטוגן הגיע בכמות גדולה שאפשרה ליהנות ממנו. בניגוד למקומות רבים שמגישים כמות מינימלית של בצל שכלל לא מורגשת.

המבורגר נוזלי של בולס בורגר, מקור: יח"צ

הציון הסופי

אם משכללים את כל מה שהיה לנו פה הערב – המוצר של בולס איכותי וטעים. המחירים סטנדרטיים ולאור העובדה שכמעט אין לו תחרות באזור, זה שווה. במבחן התוצאה בעיניי בולס רלוונטיים בסצינה הקרייתית-חיפאית. הסכמנו יחד שאם כולם היו מזמינים קציצת 250 ג' ומקבלים אותה במידת עשייה מדויקת כמו שקיבלתי, החוויה הייתה טובה בהרבה. ולכן, אין ספק שבפעם הבאה שנצא רעבים מפאב או מסיבה באזור, בולס תהיה אחת האופציות הראשונות שנחשוב עלייה כדי לקבל ארוחה טעימה ואיכותית במחיר משתלם.

שם: בולס בורגר. כתובת: אח"י אילת 60, קריית חיים. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ד', ש' 11:30 – 2:00, ה' 11:30 – 3:30, ו' 11:30 – 4:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי