לא להאמין שהפאב האירי הזה מוציא המבורגר כזה טעים, רק חבל על הפאשלה עם הצ'דר

שי שוורץ,

למי שלא מכיר, פטריקס היא רשת פאבים אירית בעלת פריסת סניפים ארצית. אישית, אני מאוד אוהב את הפאבים של הרשת בזכות מגוון הבירות המרשים מהחבית לצד תפריט אוכל שלא מבייש מסעדה ברמה טובה. לאחרונה נפתח סניף נוסף של הרשת בביג קריית אתא הצפונית והגעתי עם חברים לחנוך את המקום. ועל הדרך לחזור עם סיקור קצרצר על המטבח בכלל ועל ההמבורגר בפרט!

פטריקס ביג קריות, צ'יזוברגר

פטריקס ביג קריות – כל הבירות שאני אוהב במקום אחד

לה שוף, ברבר דבש, מלכה אדמונית ומגוון בירות שלא נגמר בתפריט אחד שהופך את הבחירה לקשה אבל סופר מעניינת. הפעם בחרתי להעביר את הערב עם בירת הגמד, לה שוף – בירת אייל בהירה וחזקה בעלת ארומה עשירה ופירותית בעלת 8% אלכוהול. בנוסף הזמנתי את הפטריקסבורגר עם שעועית ירוקה (65 ₪) ומעל הוספתי צ'דר (8 ₪). שאר השולחן הזמין מגוון בירות ויינות, נאצ'וס (29 ₪), נאצ'וס צ'דר (37 ₪), סלט (55 ₪), עוד כמה פטריקסבורגרס וכמה מנות צ'יפס (29 ₪). הבירות והיינות הגיעו ממש בזריזות. כל בירה בכוס המותג שלה, בירה קרה בכוס קרה, כמו שצריך! הלה שוף מתובלת מאוד ולי אישית זה היה ממש טעים וקליל. בעיני אחת הבירות היותר מתאימות למנת בשר טובה.

פטריקס ביג קריות, לה שוף

האוכל של פטריקס ביג קריות

קצת אחרי האלכוהול התחילו לזרום מנות האוכל לשולחן. המנות מוגשות בכלים איכותיים והתחושה הכללית ממש טובה, לא מרגיש כמו עוד פאב רקוב שזרק צ'יפס קפוא לשמן מטוסים. לקחתי ביס ראשון מההמבורגר והאמת שטעים. מידת עשייה מדיום מדוייקת לבקשתי. הבשר מרגיש טרי ואיכותי והקציצה מתובלת היטב, הצ'דר לעומת זאת אנמית ביותר ומרגישה מיותרת, זאת לא צ'דר איכותית מיושנת ומלאת טעם, היא כלל לא נמסה כראוי, ממש היה אפשר לראות את הביס שלי בגבינה. ואם צריך לסכם את המנה הזאת אז המבורגר – כן, צ'דר ממש לא.

פטריקס ביג קריות, צ'יזוברגר

הבעיה שאין עוד הרבה אופציות לטופינגס בתפריט, בצל מטוגן, פטריות או ביצת עין. אבל ההמבורגר לבדו לגמרי מספק. השעועית הירוקה הייתה ההגדרה המדוייקת של בסדר – קצת קשה מדי אבל טעימה ומתובלת כמו שצריך, פשוט בסדר. שאר המנות שהזמנו הגיעו גדולות יחסית וגם הן בכלי מתכת איכותיים. התמחור שלהן אומנם לא זול, כיאה לפאב, אבל כולן היו מוצלחות ושוות. הנאצ'וס מלוח וטעים, הצ'יפס ממכר והצ'דר מעל הנאצ'וס משדרג, רק חבל שהוא מועט מאוד, תמורת 8 ₪ לצ'דר אני מצפה לקבל כמות מכובדת יותר. ולבסוף הסלט, שהוגש טרי ומתובל כמו שצריך היה טעים מאוד.

פטריקס ביג קריות, סלט לפתיחה

לסיכום החוויה

סניף פטריקס ביג קריות הוא שילוב מצויין בין פאב עם מוזיקה כיפית ומגוון אלכוהול איכותי לצד מטבח שמתפקד מצויין ומגיש אוכל טעים. האווירה בפטריקס פשוט מעולה והשירות היה מדהים – אפילו שהייתה טעות קטנה בהזמנה, הם השאירו את המנה הנוספת על חשבון הבית והביאו חדשה, והמלצריות היו נחמדות וחייכניות. המחירים לא זולים אך לא גבוהים יותר משל רוב הפאבים כיום, אבל הרמה, בהחלט רמה אחת מעל הרוב.

*** המסעדה נסגרה ***