מבשלת ליבירה – שי שוורץ מגלה המבורגרים מומלצים וסימני חיים בחיפה

שי שוורץ,

אין דרך טובה יותר לסיום סופ"ש מלא בניקיונות לפסח מאשר ביקור במבשלת בירה עם אוכל טוב עם כל החבר'ה. שבת בערב, יצאנו שמונה חברים לבירה והמבורגר במבשלת ליבירה בעיר התחתית של חיפה. כן, בניגוד לכל השמועות – יש חיים בעיר התחתית של חיפה, ואפילו המבורגרים מומלצים.

מסלול הטעימות של מבשלת ליבירה

כשנכנסו למבשלת ליבירה הייתה אווירה נעימה ומוזיקה טובה ברקע, הבר היה מלא ושולחנות המבשלה היו כמעט בתפוסה מלאה. מיד המארחת הושיבה אותנו בשולחן שהוזמן מראש וניגשנו לבחון את התפריט, שלטעמי מעוצב בצורה מאוד מזמינה ומכיל מנות ראשונות ועיקריות מעניינות ומגוונות. החלטנו לפתוח את הערב עם, איך לא – בירה. מבשלת ליבירה מכינים חמישה סוגי בירה שונים ובמחירים אטרקטיבים מאוד, חצי ליטר של בירה יעלה לכם רק 24 ₪ (לא משנה מאיזה סוג). בנוסף, המבשלה מציעה מסלול טעימות של 4 סוגים (32 ₪) ו-5 סוגים (40 ₪) כאשר כל כוס טעימה בגודל של 150 מ"ל. החלטתי להזמין את מסלול הטעימות של 5 סוגים, על מנת שאוכל ליהנות ולטעום את כל הבירות שיש להם להציע. הטעימות כוללות בירת חיטה מרעננת, דאבל פילס בעלת טעם עשיר, אייל בלגי משובח, ביטר אייל מעניין וסטאוט מעושן כהה עם נוכחות רצינית. הבירות נעות על טווח רחב של טעמים מבירת החיטה הקלילה והבהירה ועד לבירת הסטאוט המעושנת החזקה.מבשלת ליבירה - מסלול הטעימות

ההמבורגרים של מבשלת ליבירה – הטעמים של העיר התחתית בחיפה

אחרי שעוררנו את התיאבון עם הבירות התפנינו למה שחשוב – ההמבורגרים. מבשלת ליבירה מציעים המבורגר בקר במשקל 220 ג' ללא תוספות (56 ₪), שלושה המבורגרים מיוחדים (68 ₪ כל אחד) ואפילו המבורגר צמחוני מעניין (58 ₪). הייתה בחירה קשה אז החלטתי לחלוק עם חבר ולהזמין 2 המבורגרים מיוחדים במידת עשיית מדיום עם צ'יפס וצ'יפס גבינה כחולה.

יאנה בורגר (68 ₪) – 220 ג' של קציצת בקר עם גבינת קממבר, בייקון ורוטב ברבקיו פירות יער (מפתיע משהו). הקציצה הגיעה במידת מדיום מדויקת והתוספות על ההמבורגר עם רוטב פירות היער בקצה היו מזמינות במיוחד. קשה לומר רק מטעימה מאיזה נתחים הקציצה עשויה, אך הבשר היה נימוח, מתובל היטב והשתלב מצוין עם התוספות. לצד היאנה בורגר הזמנו צ'יפס עם גבינה כחולה (תופסת 5 ₪ לגבינה כחולה) שהיה טעים מאוד ושווה את התוספת לגמרי. הצ'יפס עצמו היה צ'יפס סטנדרטי ביתי, ללא תיבול מיוחד, אך הוא טוגן היטב ויצא קריספי וממכר במיוחד, הגבינה הכחולה רק הוסיפה לנו תענוג בכל ביס.יאנה בורגר של מבשלת ליבירה - מומלץ!

ליבירה בורגר – 220 ג' של קציצת בקר עם אווז מעושן, גבינת אמנטל, צ'ימיצ'ורי וטבעת בצל ענקית בבצק בירה. גם כאן הקציצה הגיעה במידת מדיום מעולה ונימוחה, וטבעת הבצל בראש המנה הייתה ככתר לראש המלך. גם פה התוספות השתלבו בצורה מעולה עם הבשר והיה פשוט תענוג לאכול את ההמבורגר הזה, מומלץ בחום! היה לי חסר בארוחה רטבים מעניינים, כי ליבירה מציעים מיונז וקטשופ קנויים בלבד, יכול להיות שבכל מקרה בין כל הטעמים בהמבורגרים של המקום, טעמם של הרטבים לא מורגש ולכן הוא לא רלוונטי. לא חיסרון משמעותי.

ההמבורגר השלישי של ליבירה הוא הזומי בורגר – 220 ג' בקר עם צ'דר, שינקן, בצל ופטריות מוקפצים, עם שמנת פרמזן וצ'יפוטלה. ללא ספק המבורגר מעניין ביותר. למי שתהה, שינקן זה בעצם "האם", שזה הירך או אחורי החזיר. אחד החברה הזמין את ההמבורגר הזה ואמר שהיה מאוד מוצלח, ושלא מורגשת חריפות הצ'יפוטלה למי שנרתע. אין ספק שבפעם הבאה בליבירה אנסה את הזומי בורגר.ליבירה בורגר - המבורגר מומלץ בעיר התחתית

לסיכום החוויה

לאף אחד מאיתנו לא היה מקום לקינוח, לכן לא אוכל לתת לכם חוות דעת על קטגורית המתוקים של ליבירה. אם אתם בעניין של המבורגר טוב ובירה טעימה ומעניינת באיזור חיפה, ליבירה היא בהחלט בחירה שלא תאכזב אתכם. המלצתי למקום להשקיע מעט יותר בבשר עצמו על מנת שיהיה מורגש יותר במכלול, ולהוסיף רטבים נוספים לשולחן. מעבר לזה, המשיכו במה שאתם עושים, אתם עושים את זה נכון!

שם: ליבירה. כתובת: הנמל 26, חיפה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי