מי המסעדה שגרמה למתן להבין שכבר שנתיים הוא עושה טעות?

מתן גון,

כבר שנתיים שאני עובד ביקנעם ויש לנו נוהל, כל חמישי אנחנו הולכים לאכול בחוץ באותם מקומות קבועים. במשך הרבה זמן, שאלתי מדוע אנחנו לא הולכים לאכול פעם אחת במרינדו, מסעדת הבשרים במתחם G בעיר. החלטתי שזה לא תקין ואני צריך לבוא ולבדוק את המקום עצמאית. ספוליר להמשך הכתבה, אני חושב שבמשך שנתיים שלמים עשינו טעות.

מרינדו יקנעם, הבמורגר אנטריקוט וטלה

מרינדו יקנעם – איך זה שלא הייתי כאן קודם?

הפעם הגעתי עם לבי "מנסה לשמור מצוות", בתקווה שהיא לא תהרוס לי את החוויה ותכריח גם אותי לאכול כשר. נכנסנו למסעדה, עיצוב פשוט ונעים, מקום שמתאים סתם לשבת עם חברים, לצאת לדייט או לאירוע יום הולדת נחמד. בכניסה ניתן לראות את הנתחים במקררים ומכל מקום במסעדה ניתן לראות את המטבח הפתוח ולצפות בכל שלבי ההכנה של המנות שלכם. התיישבנו ומיד הגיעה המלצרית, צחקנו מעט על כך שלשנינו אותו שם, ועברנו להזמנת קולה זירו (13 ₪) וביקשנו מעט זמן להביט בתפריטים השונים. הגענו בדיוק בזמן כדי לראות את כל המבצעים, תפריט 1+1 תפריט העסקיות וכן התפריט הרגיל. מיום ראשון עד רביעי מהשעה חמש, 1+1 במרינדו על ההמבורגרים במקום ובשבת בערב עבור חיילים, בנוסף עסקיות כל יום ראשון עד רביעי מ-12:00 עד אחרון הסועדים ובחמישי עד 17:00, לא כולל ערבי חג וחגים.

כמה דקות לאחר מכן ניגשה אלינו שוב המלצרית לבקש את הזמנתנו, עדין לא בחרנו בדיוק מה ניקח למנות עיקריות, אך לעת עתה ביקשנו את המלצתה למנה ראשונה. המלצרית באופן מיידי המליצה על מנת "חטיפי אסאדו" (45 ₪) – נתחי אסאדו דקיקים צלויים על הגריל, כמובן שכאשר היא כה נחושה בדעתה לקחנו את ההמלצה ובנוסף לכך הזמנו "קרפצ'יו פילה עגל" (49 ₪). למי שמכיר אותי, או קורא את הכתבות שלי, יודע שקצת יצאתי ממרווח הנוחות שלי, אני לא אחד המתלהבים מקרפצ'יו או מבשר שומני במיוחד, אבל הפעם היה לי חשק לנסות. כדקה לאחר מכן ניגשה אלינו המלצרית לשאול האם זה בסדר לשים פרמז'ן על הקרפצ'יו, לבי שמנסה מאד לשמור על המצוות אמרה שתשמח אם זה יהיה בצד כדי לא להרוס לי. לאחר כרבע שעה הגיעו המנות הראשונות, תפסנו את האסאדו בידיים והתחלנו לאכול. מידת העשייה הייתה מושלמת, השומן נוזל מהידיים, מנה מכובדת אבל גם אם היו נותנים לי שני קילו, עדיין הייתי מסיים (אפילו בתור אחד שפחות אוהב שומן), צורת ההגשה הופכת את המנה לטובה מאד.

נשנוש אסאדו של מרינדו יקנעם

גם הקרפצ'יו היה מעולה, הנתח הרגיש לי טוב ממה שאני בד"כ רגיל אליו, המנה הייתה מעט עבה מהרגיל, שדווקא שירת את המנה וגם לבי, שבעיקר בשבילה הזמנתי את הקרפצ'יו, נהנתה מכל הלב. במהלך המנות הראשונות, המשכנו להתלבט מה להזמין למנה עיקרית, רציתי לטעום את שני סוגי קציצות ההמבורגר בתפריט, אך מצד שני גם רציתי לנסות נתח סטייק עסיסי. כאילו זה לא מספיק, בעיות הכשרות של לבי הקשו עליי מאד לבצע הזמנה משולבת ולחלוק אותה, מה שגרם לי להתלבט אם להמשיך להזמין אוכלי כשר יחד איתי, מצד שני, היא כל כך נהנתה אז כנראה שזה שווה את זה.

קרפצ'יו של מרינדו יקנעם

לבסוף מצאנו פתרון, ויתרתי על גבינת צ'דר על ההמבורגר שלי וביקשתי את חמאת השום (6 ₪) בצד. בחזית אחרת ואחרי כמה דקות של הסברים מצדי ומצד המלצרית, לבי סוף סוף הבינה שכאשר מדברים על בייקון טלה (12 ₪), מתכוונים לנתח טלה חתוך כפי שבייקון חזיר חתוך ולאחר מכן קיבלתי אישור להוסיף גם את זה למנת ההמבורגר ומעל הכל פטריות מטוגנות (8 ₪). על מנת לטעום את שתי הקציצות, הזמנו המבורגר אנטריקוט (75 ₪) עם תוספת של קציצת טלה (25 ₪) והטופיניגים שציינתי, וגם מנה של סטייק פילה (145 ₪), כי מה לעשות יש דברים שאני לא יכול לוותר עליהם וסטייק פילה טוב זה פשוט הדבר הכי טוב בכל ארוחה. כתוספות ניסינו לפחות במקצת לשמור על הפיגורה (לא שזה אפשרי עם כמות ההזמנות שלנו), זרמנו עם ההמלצה על תפוחי האדמה וגם הוספנו עוד מנת צד של שעועית ירוקה. תפוחי האדמה מזכירים מאד פוטטוס קריספיים, תוספת נחמדה שממלאת את הצורך. לעומתה השעועית הירוקה הייתה הפתעה טובה, ברוב המקומות השעועית שוחה בשמן, אבל לא בסניף מרינדו יקנעם – כאן קיבלתי שעועית ירוקה טעימה ועסיסית כמו שצריך.

מרינדו יקנעם, פוטטוס

סוף סוף הגענו לחלק החשוב – ההמבורגר של מרינדו יקנעם

אתחיל דווקא מהטופינגים, שהיו מצויינים, כמובן שאי אפשר ליפול עם חמאת שום, בייקון הטלה היה מדהים (וזה הבייקון הראשון שלבי זכתה לאכול), הפטריות השתלבו מצוין עם המנה וכל טופינג רק הוסיף לתענוג ולטעם. חתכנו את ההמבורגר לחצי, והתחלקנו, כבר לאחר החתיכה ניתן היה לראות שמידות העשייה היו מצוינות, מידת העשייה של האנטריקוט הייתה מצוינת, מדיום בדיוק, טעים עסיסי ופשוט מעולה, לעומתה, קציצת הטלה הייתה קצת יותר עשויה, משהו בין מדיום למדיום וול. אומנם טובה, אך הייתה לי קצת הרגשה של חוסר אחידות, היו ביסים שהיו פשוט מושלמים ולעומתם מדי פעם ביסים קצת פחות, הרגשה שלי, שלקציצת הטלה היה קצת חסר שומן, אולי בגלל מידת העשייה המעט גבוהה יותר. קציצת האנטריקוט הייתה פשוט נהדרת, שומנית בצורה מושלמת, נימוחה, אני מתכוון לחזור בקרוב ולנסות להזמין את ההמבורגר רק עם אנטריקוט ולראות האם זה יהיה שיפור או שהטלה, כן נתן קונטרה חשובה למנה. ראוי לציין שלבי לעומת זאת הרגישה קצת שונה ממנה והייתה מאד מרוצה משתי הקציצות ואולי אף מהטלה יותר, אז אולי מדובר בעניין של טעם.

הבמורגר אנטריקוט וטלה, מרינדו יקנעם

עברנו לפילה, שמגיע מוגש על מחבת רותח בצורת שני נתחים די גדולים. מראה מגרה מבחוץ, אך כמובן שרק לאחר שאחתוך אוכל לדעת את מידת העשייה האמיתית, לבי החליטה לצלם אותי בזמן שאני חותך ואכן כפי שציפיתי, מידת העשייה הייתה מ-ו-ש-ל-מ-ת, לא יכולתי לצפות למידה טובה יותר. הנתח היה מדהים, טעים, עסיסי וממש נמס בפה, רק דבר אחד מעט הפריע לי, הסטייק לאורך כל הדרך לא היה חם ולקראת הסוף אף הרגיש קריר מעט, הרגשה שהוא חיכה זמן רב בין ההכנה להגשה, לאחר שציינתי זאת לבי גם שמה לב שהנתח שלה לא חם, ולמרות זאת הנתח היה מעולה ולא השארתי חתיכה אחת, אבל המקרה גרם לנתח המושלם עם העשייה המושלמת, להיות טעים, ולא יותר מכך.

סטייק פילה, מרינדו יקנעם

 הגיע שלב הקינוחים, והסיכומים

אני ממש לא מתלהב מקינוחי פרווה והרגע אכלנו בשר, מה גם שאני מעדיף להזמין קינוח אחד, אבל גם לגברת מגיע משהו מתוק לסוף, לכן החלטנו להזמין שני קינוחים – קינוח ה"פררו רושה", פרווה, אבל עם שם כזה חייב להיות הצלחה ואת ה"קסטה" החלבית. הקסטה הציגה שילוב מעולה של קר וחם, אבל מה שבאמת הלהיב אותי היה דווקא הפררו רושה, שהיה יוצא מן הכלל.

השירות מעולה, אדיב, ידידותי וכל המלצה הייתה במקום. הבשרים ברמה גובה וההמבורגרים פשוט יוצאים מן הכלל. זו הייתה ארוחה מעולה מהרגע שנכנסו למסעדה ועד שחיסלנו את אחרוני הביסים מהקינוחים.  אני מתחרט על כמות הפעמים שעברתי ליד המקום ולא נכנסתי, מהיום, אני לא מתכוון להתחרט יותר. ממליץ לכם לנסות ו-ב-ח-ו-ם!

שם: מרינדו יקענם. כתובת: התמר 2, מתחם G, יקנעם עילית. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש', 12:00 עד אחרון הסועדים.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי