ביף בר נתניה – למה איש ההמבורגרים קיבל סטייק בתחפושת של המבורגר?

ארקדי פורטנוי,

מה כבר יש לאכול בנתניה?! מסתבר שאם מחפשים מוצאים, וככה ארקדי איש ההמבורגרים מצא המבורגר כשר ומומלץ של ביף בר. 

מסעות איש ההמבורגרים בישראל

הפעם הגעתי למתחם טיב-טעם בפולג, למסעדת ביף-בר בנתניה. כשעיני עשו את המעבר מצהריי יום קיצי לתאורה הקלה במסעדת ביף בר, זיהיתי עיצוב אלגנטי ונעים בסגנון טמפל בר, חדר VIP קטן עטוף בקבוקי יין ועל החזית לוח ענק עם מנות הדגל במסעדה. האוכל במסעדה אומנם כשר, אך היו כמה רעיונות חדשניים כמו המבורגר חם-קר – המבורגר עם טופינג קרפצ'יו או מנות ענק למטורפים שביניכם. בכיף.ביף בר נתניה - מתחם פולג

ויטרינה מריירת של ביף בר

פעם גיל בר, יועץ קולינרי לקהילת המבורגר ישראל, לימד אותי – הביס הראשון מההמבורגר מוכרח להיות נקי. רק כך תגלה את הסיפור של הבשר – ביקשתי "המבורגר סופרים", זה שלצידו כתוב בתפריט "אנטריקוט מיושן". במשך הכנת המנה קמתי להסתובב. בחנתי בויטרינה המריירת (כן מריירת, מצד אחד, אדים קלים כיסו אותה ומצד שני ריר בלתי נשלט של עבדכם הנאמן). בהמשך פצחתי בשיחה קלה עם אולג וברק, שהציגו לי את המטבח, למרות ש"סרוויס חמישי איז קאמינג" והם היו בדיוק באמצע ה"ברייס דם סלף").מבחר הבשרים של ביף בר

בתוך זמן קצר הוא כבר ציפה לי: גדול, אטרקטיבי ועם משיכה קלה של ברביקיו אשר הוסיפה להמבורגר מראה של מיליון דולר. גם ההגשה הייתה עכשווית, עם פלייסמנט מעוצב, ברוח העיתונים של שנות ה-50' של ארה"ב. סטנד ברזל הכיל את ה"אמריקן פרייז" בתוך נייר פרגמנט ממותג וכל המגש שלי רק צעק: "ארקדי, תאכל כבר יא חופר".
ואז טעמתי ולרגע התבלבלתי:

סטייק או המבורגר?

בראשי דמיינתי את הביס ראשון בטעם של נתח צלעות מיושן ועסיסי עם מכסה האנטריקוט. בפועל, כשנגסתי בהמבורגר של ביף בר היה נדמה לי שאני נוגס בסטייק – כבד. הטעם הבשרני היה נעים מאוד בביס הראשון. בהדרגה חשתי ששומן בוקס נטחן דק מאוד ונסתר לא רק מהעין, אך גם מהחך. לבשר לא הייתה עסיסיות כפי שייחלתי ולא הוגש במידת מדיום בהתאם לבקשתי. הנחת היסוד שלי הייתה שמדובר בטבח שרגיל לקהל הצועק: "אחי, תעשה מדיום…. אחי, זה אדום מידי, תעשה שוב". כמו כן, מדובר בהמבורגר כשר וזה בדרך כלל – סימן קריאה גדול.

ההמבורגר של ביף בר

על מנת לאזן את ההמבורגר, משחתי מיונז שהשלים את השמנוניות החסרה ודי שיפר אותו. הוספתי גם קורט פלפל גרוס מעל הקציצה הלוהטת והמשכתי לפרק את הסטייק\בורגר ביס אחר ביס. ההמבורגר הוגש בלחמנייה רגילה אשר חוממה מעט לפני ההגשה, אך לא קלייה של ממש. בנוסף היו שם מלפפונים חמוצים מהזן הטעים יותר, שרומז לך: "היי, בעל המסעדה משקיע בך עד לרמת המלפפון החמוץ". רק הבצל הסגול היה חסר לי כדי להשלים את האיזון בין הכבד למרענן. מה אני חושב על משיכת הברביקיו? פייר, אחלה שיזוף להמבורגר החתיך אך היא לא נכחה בטעמו. מבחינתי זה WIN WIN. הצי'פס האמריקאי הזהוב היה מהסוג התעשייתי האיכותי, הוא טוגן כראוי ושמר על טעם נימוח של תפוח אדמה. לאחר תוספת קלה של מלח התפרעתי על ערימת הרוצחים הזהובים.

נקודה לשיפור

אומנם ההמבורגר נטחן במספר גדול אך נותר הדוק מאוד כך שהביס היה הדוק מידי, כמעט כמו של סטייק. גם העסיסיות של השומן יכולה להגיע במינון גבוהה יותר. במיוחד כשמדובר בבשר מיושן. אני מאמין שקשירה נכונה יותר של בשר או שימוש במחברים טבעיים היו הופכים אותו לאוורירי יותר ונעים יותר וישפר את הסטייק\המבורגר החתיך. בנוסף, אני ממליץ לאנשי ביף בר בחום לקלות את הלחמנייה, זה היה מחייה את המעטפת ומעניק לה קראנצ'יות וחוסם את הספגות הנוזלים בבצק המתקתק. בפעם הבאה אבחן את היצירתיות של החבר'ה הנתנייתיים. יש כאן מגוון מנות מעניינות בהחלט מצריך עוד ביקור.

שם: ביף בר נתניה. כתובת: בני גאון 8, נתניה. כשרות: כשר. שעות פעילות: א'-ה' 11:00-00:00, ו' 11:00-עד כניסת השבת, ש' מצאת השבת-00:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי