למה איש ההמבורגרים ממליץ להימנע מההמבורגר של הפאב הנודע הזה?

ארקדי פורטנוי,

מסעדת מרפי'ס נתניה הממוקמת במתחם פולג ידועה כמקום עם אוכל ברמה. בירות טובות ואוירה צעירה. אבל אז טעמנו את ההמבורגר של מרפי'ס נתניה ונפלה ארשת פנינו.

נקניקיות של מרפיס נתניה

התחלה עם קראנצ'

לפני שאני מתחיל אני בהחלט רוצה לציין לטובה את מנת הזיתים הקראנצ'יים (מאנצ' אירי). זוהי תוספת מדליקה לאללה לבירה, שלא ניתן להפסיק להתענג עליהם. אלו זיתים מצופים בקראסט שטובלים טוב טוב בשמן עמוק לוהט. נשמע מוזר? לקח לי רגע לזהות מהו הטעם המעניין הזה, לפני שגיליתי שמדובר בזית. כעבור 2 בירות ניגשנו למלאכת הטעימות. אני בדקתי את ה'בורגר-קלאב' במידת עשייה מדיום (220 גר' 48 ש"ח) והטועמת הלכה על ההוא עם השם הרוסי: לאוניד במידת עשייה מדיום-ול (220 גר' 59 ש"ח), שזה כמו בורגר-קלאב אבל בתוספת קורנביף (כמו בדוכן דלישס במתחם שוקנמל).

המבורגר וצ'יפס של מרפיס נתניה

מרפיס נתניה – ההמבורגר שאיכזב

לפני שאתחיל, אסייג ואומר: זו הצעה סבירה ומשתלמת, ארוחת צהריים למשרדים במתחם פולג שבנתניה (כי בכל זאת מדובר בנתניה). המבורגר סטנדרטי למדי עם בשר לא רע ומוגש בתוך לחמנייה מתוקה, טרייה וייחודית. אבל, והאבל גדול הוא: כאשר אני לט באמצע יום עבודה אלא בבילוי, באווירה הזו הייתי רוצה המבורגר שיספר משהו, שיספק חוויה כלשהי, המבורגר שטעמו יהיה מעל הממוצע. את זה לא קיבלתי בהמבורגר של מרפי'ס נתניה. אומנם תוספת של קורנביף היא לא רעה והינה בחזקת שדרוג חיובי למנה. אך זה רק הסווה את הטעם הדל שהיה להמבורגר של מרפי'ס נתניה. גם הלחמנייה הטעימה הייתה לא מושחמת ולכן כל ההמבורגר הזה היה ספוג מיצים ובסכנת התמוטטות.  בנוסף הטריד אותי שהמלצר לא יכל לספק לי פלפל גרוס, אז הוא הציע לי מלח גרוס בתקווה שזה יספק את הלקוח ההזוי. ההמבורגר הוגש לצד פרוסות תפוחי אדמה מטוגנים (ללא אלטרנטיבות). זה היה לא רע, אך קצת מאכזב את שומרי המשקל בקרבנו. בצורה סמלית למדי, מעל ההמבורגר היו נעוצים, מלפפון חמוץ קטן וקורנישון. לי הם הרגישו מעט תקועים.

לסיכום

מנת הזיתים בקראסט – חובה, חובה, חובה לצד הבירה. מנת ההמבורגר מאכזבת למדי, לא נפילה גמורה אבל גם לא מעיפה לשום מקום. האווירה חביבה והשירות נעים ומפנק.

שם: מרפי'ס נתניה. כתובת: גיבורי ישראל 17, מרכז יכין, א.ת. פולג, נתניה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה', 18:00-00:00 ועד אחרון הלקוחות, ו' 19:00-00:00 ועד אחרון הלקוחות, ש' 18:00-00:00 ועד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי