באקארו – אור בלאן גילה חווית בשרים בלתי נשכחת במיקום לא צפוי

אור בלאן,

יומהולדת, חגיגה נחמדת – מה נעים ומה נחמד שלאשתי האהובה יש יומהולדת, סיבה מצוינת בשביל להניע את המשפחה לחגיגת בשרים. התייעצות קטנה עם איש ההמבורגרים הובילה אותנו למסעדת באקארו, הובטחה לנו חוויה מסוג אחר וטעמים שלא הכרנו. נשמע מבטיח, מגרה ושווה את ההצפנה עד לרעננה.

באקארו – מה מסעדה שכמוך עושה במקום שכזה?

פסח, הכבישים (במרכז) ריקים, הנסיעה שקטה והציפייה גדולה. נכנסו לאזור התעשייה של רעננה בצהרי היום, השמש בשמיים, הרוחות מנשבות ואני סוקר את נוף המבנים והמגדלים, ספק הייטק, ספק תעשייה קלה. בינות המגדלים האזור מנוקד במוסכים, פאנצ'ריות ושאר מיני עסקים שהייתם מצפים למצוא באזור תעשייה. לצד החלקים הישנים יותר, ברחובות חדשים ומצוחצחים, צמחו להם מגדלי הייטק רבי קומות וזכוכית לתפארת. במגדל אחד שכזה נמצאת לה מסעדת באקארו, בליבו של מתחם משרדים נוצץ וחדשני המהווה ניגוד מוחלט לשורות המוסכים שבאזור. המתחם שקט ונעים ורק שלט אחד מודיע שהנה הגענו למסעדת באקארו – בלי לרמוז על הסערה שמחכה לנו בפנים.באקארו - מסעדת בשרים מומלצת ברעננה

נכנסו, התחבקנו לשלום עם זוג החברים שחיכה לנו והתיישבנו סביב שולחן עגול וטיפה מתנדנד (לתשומת ליבם של הבעלים). חיש קל הגישו לנו את תפריט עסקיות הצהריים (המוגשות בימים א'-ה' בשעות 12:00-17:00) עם חיוך והתחלנו לבחון את האופציות שעמדו לפנינו. בעודנו מתלבטים מה להזמין, פונקנו בשתי מנות לפתיחת הטעמים, דוגמיות המעידות על שעתיד לבוא בקרוב מאד. על המגש הראשון הונחו שקדי טלה בטעם אלוהי – נימוחים ורכים מבפנים, מעושנים וצרובים כראוי מבחוץ. על המגש השני הונחו חתיכות של חגורת פילה, נתח לא שגרתי שהפתיע וסיפק ניגודיות לרכות של השקדים. הפור נפל. החלטנו ללכת על חווית באקארו – ארוחת טעימות המורכב מ-6 מנות המוגשות למרכז השולחן (294 ₪ לזוג, 149 ₪ לכל סועד נוסף).

שקדי טלה של באקארו

חווית באקארו – מסע עסיסי בין נתחים

דואט סינטה ופרגית – מיצי הקיבה התעוררו, הלשון התלחלחה, העיניים נפתחו והתמלאנו ציפייה לקראת ארוחת הטעימות של באקארו. חיש קל הגיע לשולחן מגש גדול שעליו הונחו חתיכות יפות של סינטה לצד נתחי פרגית מעושנים נוטפי מיץ. לכאורה, שילוב תמוהה קצת – מדוע להגיש פרגית לצד סינטה? הרמתי גבה, תוך נעיצת מזלג בנתח פרגית שמנמנה במיוחד. הביס הראשון השכיח חששות, פרגית נוטפת עסיסיות עם מעטפת חיצונית מעושנת להפליא. חלקות יורדת בגרוני ואני נהנה מעסיס משובח של טעמים, גונב/לוקח עוד חתיכות פרגית ממגש העץ המרכזי. רגע! למה שאתמלא בפרגית? מיד לקחתי לי מחתיכות הסינטה היפיפיות, נעצתי מזלג ובעקבותיו גם שיניים. וואו! טעמי מתקתקות מעושנת עם טעם מסעיר של נתחים מובחרים, תענוג שהחך לא הכיר עד היום. טעמתי הרבה סינטה בימי, אבל הסינטה של באקארו נמצאת במעמד משלה. ואז הבנתי – אין שילוב נכון יותר, מרענן יותר ומרגש יותר מדואט הסינטה והפרגית של באקארו לפתיחת הארוחה.

באקארו מציגים - דואט סינטה ופרגית

סיפור של אסאדו ושל נתח קצבים – אחרי פתיחה מסעירה ציפינו לבאות בשקיקה יתרה. הפרגית והסינטה פינו את מקומן כלאחר כבוד, ולבמה עלה המגש השני של הערב, עמוס בחתיכות מהבילות של אסאדו ונתח קצבים, לצד מנת רוטב חום עם שעועית. בתמימות אין קץ, בעודי אוחז בסכין המשוננת ביד האחת ובמזלג ביד השנייה, ניגשתי לחתוך מהאסאדו. טיפשון שכמותי. האסאדו של באקארו לא צריך שיחתכו אותו, הוא פשוט מחליק על המזלג. הבשר מתנתק בעדינות מהעצם כמו שמלה המתנוססת ברוח, כמו מים המפכפכים במורד פלג שקט. לצד השקט של האסאדו חיכה לו בסבלנות נתח הקצבים. לצד השקט של האסאדו, נתח הקצבים נתן תחושה עגולה של אדמה, חום ויציבות. שילוב הנתחים עם הרוטב זרק אותי בין רגע למקום אחר, כאילו הייתי קאובוי שיושב במדבר הטקסני סביב המדורה אחרי יום ארוך של עבודה. רגע של נחת.

באקארו, סיפור של אסאדו ושל נתח קצבים

אקורד סיום עם חזה טלה ופיקנאייה – הזמן חלף לו לאיטו, השיחה זרמה והסנגריה שקיבלנו בישמה את האווירה קלות. בעודנו מצחקקים ונהנים, שותים ומחייכים, הגיע המגש השלישי ועליו נתחים שמנמנים של חזה טלה מעושן וחתיכות פיקנאייה (המוכרת בעברית כשפיץ צ'אך). חזה טלה מעושן, חציו שומן עסיסי ונוטף שמלחך את רצועת הבשר שבחציו השני. מנה ייחודית של באקארו, בעל טעמים בולטים שמבקשת לתת אקורד סיום חזק לארוחה. טעם הטלה מורגש, אך לצערי הנתח בילה כחצי דקה יותר מדי בהכנה מה שגרם לפגימה קלה בטעם. לצידו של החזה, חיכו להן בסבלנות נתחי פיקנאייה שובבים למראה. טעם בשרי מלא שמחזק את התחושות בחלל הפה. עוד מנה שמבקשת לסיים את הארוחה עם נוכחות, כאילו מבקשת להכריז – הנה אני.

חזה טלה ופיקנאייה של באקארו

לצד הבשר הוגש סלט ירקות שריענן את החך לאורך הארוחה ונתן קלות למסע הבשרים. קיבלנו גם סלט קולסלאו שנחתך גס מידי ושחה ברוטב מימי מדי, לצד צלוחית חמוצים חביבה וקלילה. היה שם גם צ'ימיצ'ורי במשקל נוצה, רוטב ברביקיו מסעיר ומרגש וחרדל חזרת עם רוזמרין שניקה את חלל הפה עם כל טעימה. אה כן, קיבלנו גם תפוחי אדמה מדורה, שלא ברור תפקידים כי הבשר הוא הכוכב המרכזי של ההצגה הזאת. כנראה שאי אפשר להגיש לישראלים בשר בלי איזשהו תפוח אדמה ליד.

הפינה המתוקה – הקינוחים של באקארו

בעודי מתרפק במחשבותיי על טעם הסינטה ומנסה לצרוב בזיכרוני את האסאדו, הגיעו הקינוחים של באקארו למרכז השולחן. ארבע צנצנות זכוכית מלאות, כל אחת במתקתקות אחרת, חייכו אלינו. פצצת השוקולד (85% אחוז שוקולד בלגי משובח) הייתה עשירה וכהה, בדיוק כמו ששוקולד בסוף הארוחה צריך להיות. קרמבל הבננה נימוח בחמאתיות מופלאה וחוסל חיש מהר. לדאבוני, קרם עוגת הגבינה היה סוכרי יתר על המידה ומיותר, ולאכזבה הצטרף גם מלבי השמנת וקוקוס שכמות מי הורדים שבו הציפו את הלשון ופגמו בטעם המלבי קשות (28 ₪ לקינוח).

הקינוחים של באקארו

אפילוג הארוחה

בשר שגובל בשירה, סינטה שכמותה עוד לא טעמתי במחוזותינו ואסאדו שמתפרק במגע המזלג הקל ביותר. באקארו מציעים חווית בשרים ייחודית וטעימה במיוחד, שתעביר אותכם סערה, רגיעה והתרוממות מחדש. מדובר במסעדה שמתייחסת לבשר שלה עם כל הכבוד הראוי לו, ואתם כאורחי המקום תרגישו זאת בכל ביס וביס.

שם: באקארו. כתובת: זרחין 13, רעננה. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00-24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי