גיא מילשטיין יצא לטורף המבורגר טי-רקס בגלילות

גיא מילשטיין,

שבת לפנות ערב, אני והארוסה נוסעים על כביש החוף לכיוון ת"א. אנו עוברים ליד הסינמה סיטי ונזכרים שהרעב מציק לנו. החלטנו להסתובב ולהכנס פנימה כדי להשקיט את הבטן והפור נפל על הסניף של מסעדת "בלאק גלילות" השוכן במקום. עשינו את הסינמה סיטי קפנדריא ונכנסו ישירות למסעדה שהייתה די ריקה. התיישבנו באחד מהתאים, שאינם מתאימים במיוחד לגבוהים, וקיבלנו את האייפדים עליהם התפריטים האינטראקטיביים.

איזו מין שבת, בלאק גלילות

המקום מעוצב בצבעי שחור ואדום ובעל תאורה עמומה מעט, ישנם תאים חצי פרטיים המיועדים לרביעיית סועדים ושולחנות גדולים יותר במרכז המסעדה. יש גם חדר אירועים פרטי המתאים לקבוצות של עד 14 אנשים ובר הממוקם מחוץ למסעדה כחלק מהחלל של הסינמה סיטי, לטובת אלו המחפשים משהו מהיר. לאחר עיון בתפריט הזמנו מנה של חלת בצל לשנינו (35 ש"ח), המבורגר פיקנייה (65 ש"ח) לאישה ועליו תוספת בשם צ'יזבורגר צ'יזבורגר (12 ש"ח), והמבורגר T-REX עבורי (79 ש"ח) יחד עם חזה אווז (14 ש"ח).t-rex של בלאק גלילות, צלם: יורם אשהיים

ההמבורגר שלי מגיע עם תוספת חמה בצד, אך המלצרית לא שאלה באיזו תוספת אנו מעוניינים והביאה לשולחן צ'יפס. השירות במסעדה היה די חובבני והמלצרית שלנו לא הציעה עזרה או המלצות כלשהן מיוזמתה. יחד עם המנות הזמנו מים מהברז (הגיע קנקן) וחצי ווינשטפן VITUS מהחבית (30 ש"ח). ראשונה הגיעה חלת הבצל, מנה סטנדרטית, שהייתה ספוגה בקצת יותר מדי שמן. לצידה פנכה עם רוטב צ'ילי מתוק שהיה לא רע. כרסמנו וחיכינו להמבורגרים, והם היו שווים את ההמתנה.

ההמבורגר שלי, ה-T-REX, כלל קציצה של 450 גרם שהגיעה במידה מדיום וול מדויקת באופן ראוי להערצה, זה לא קל לצלות קציצה כה גדולה באופן אחיד והמקום עמד באתגר בהצלחה רבה. הבשר היה אחיד וללא גושים והיה עסיסי במידה הנכונה. עם זאת אולי תוספת של שומן הייתה משדרגת אותו. חזה אווז כתוספת הוא תחליף נחמד לבייקון, שלא קיים במסעדה, והוא תרם עסיסיות לקציצה הגדולה. סה"כ 8/10.

המבורגר פיקנייה של בלאק, מקור: יח"צ

ארוסתי קיבלה את המבורגר הפיקנייה שלה והיא התאהבה בו. ההמבורגר עשוי מנתחי פיקנייה ושפיץ צ'אך והגיע במידת מדיום וול, גם הוא היה עסיסי ובשרני בדיוק כמו שתמיד חלמנו. הפיקנייה הוא נתח משובח שאינו מוכר כ"כ בישראל, וחבל. הוא מכיל שומן במידה בינונית ומוקף בשכבת שומן חיצונית המוסיפה לעסיסיותו. התוספת מעל ההמבורגר נקראת "צ'יזבורגר צ'יזבורגר", בירור עם המלצרית העלה שניתן לבחור בין מוצרלה לאמנטל, אך שוב המלצרית החליטה בשבילנו. כך או כך, המוצרלה השתלבה היטב עם הבשר והירקות הטריים וארוסתי גמרה עליו את ההלל. בדיעבד זו הייתה טעות מבחינתה מכיוון שהחרמתי חלק ממנו בעצמי, כדי לגלות שהוא אכן אחד הטובים שניסיתי בחיי.
10/10.

אחרית דבר

הרטבים במקום איכותיים, אך הצ'יפס שקיבלנו לא היה מוכן. סיבוב קצר במטבח והוא חזר אלינו, פריך בחוץ ורך בפנים, מעולה.עוד ביקור קצר בשירותים המבהיקים מניקיון, וביקשנו חשבון. הבלאק אינו מקום זול, אך המבורגר הפיקנייה שלו שווה את המחיר. בימי חול ישנן עסקיות שהופכות את הבחירה במקום לסבירה מבחינת מחיר, ואת הבלאק ליעד קבוע מבחינתנו.

שם: בלאק גלילות. כתובת: מתחם גלילות, רמת השרון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש' 12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי