אלעד יצא לברר האם בורגר סאלון סוף סוף צועדת קדימה?

אלעד גור-אריה,

אחת הרשתות הכי מבוקרות לאחרונה בקרב חובבי ההמבורגר היא רשת בורגר סאלון. הביקורות מתחלקות בין מחנה השרופים על האוכל שלה, מול מחנה המאוכזבים ממנה, ועל מי נפל הפור לבדוק את סניף בורגר סאלון קדימה החדש של הרשת? נכון, דווקא על זה שפחות מתחבר לרשתות ומעדיף את השכונתיות, כתבנו אלעד גור-אריה. מה לא נעשה בשביל הקוראות והקוראים, הזוללות והגרגרנים? אז האם הרשת צועדת קדימה, או דורכת במקום? הסכיתו וקראו.

בורגר סאלון קדימה – מוצאי שבת והרעב תוקף

מכירים את זה שאתם קמים מאוחר בשבת, לא רעבים, דופקים איזה משהו מאוחר אחרי הצהריים, ואז… בום – רעב! מה, לחמם שוב את האוכל מאמא? שוב להזמין טייק אוואי? ההתלבטות נמשכת, דלת המקרר נפתחת ונסגרת, עמודים שלמים של אתרי המשלוחים והמסעדות נגללים מעלה ומטה אבל אוכל בפה? אין. פתאום, משום מקום, שחר מתקשר, "אוגי, אני רעב. מאוד. בשר, ועכשיו". אוגי, למי שלא יודע זה הכינוי שלי בפי החברים (אין קשר לאוגר הסאחי מהסדרה "נילס הולגרסון"). בירור קצר בקרב יודעי דבר העלה שנפתח סניף חדש לרשת בורגר סאלון בישוב קדימה – הלוא לא אחר מאשר סניף בורגר סאלון קדימה (קדימה-צורן למדקדקים שבינכם). אני כבר "שבעתי נחת" מביקורים קודמים ברשת, ולא ממש ששתי לנסיעה הזו, אבל שחר ביקש יפה. הזדמנות פז לזמן איכות ויודעים מה? ניתן צ'אנס, שבסופו אני אבחר מחנה.

בורגר סאלון קדימה - ווילד בורגר עם ביצת עין

ויגיעו השניים אל בורגר סאלון קדימה

והמקום מלא. אנשים יושבים ואוכלים, הדלפק עובד ומגיש מנות והאווירה מלאה בריח המבורגרים. המקום מעוצב כמו שאר סניפי הרשת. סוג של שעטנז נחמד של פונדק דרכים במערב הפרוע, פוגש פיוז'ן של דיינרים מארצות הברית. המנות הן המנות המוכרות בתפריט. תוך כדי עיון בתפריט שמתי לב שמאחורי הדלפק, במטבח, עומד עובד וטוחן בשר. הקופאי ראה שאני מציץ וישר הסביר: "אנחנו טוחנים כל הזמן בשר טרי למנות, בעיקר לקראת העומס שיהיה יותר מאוחר. תמיד טרי". תודה על ההסבר, אבל אני בכלל הסתכלתי האם עובד המטבח היה סדור ולבוש כהלכה, בזמן טיפולו בבשר. והוא היה. מפה לשם, הזמנו. אני לקחתי לי את הווילד בורגר עם גבינה במשקל 220 גרם וטופינג של בצל מטוגן ופטריות (53 ₪ + 8 ₪ לתוספת). שחר לקח את הווילד בורגר הרגיל במשקל 220 גרם, בתוספת אסאדו מעושן וביצת עין (45 ₪ + 8 ₪ לתוספת). התיישבנו, הבטנו בקהל שנכנס ויצא בדלתות המקום וסה"כ האווירה הייתה ממש אחלה, מוזיקה ברגוע. בינתיים מסתמן שמוצאי השבת האלו הולכים בדרך האבנים הצהובות.

בורגר סאלון קדימה - ווילד בורגר גבינה עם בצל ופטריות

ויקבלו השניים את המנות לשולחן

מכירים את הרגע הזה, שנייה לפני הביס, כשהמוח מעבד אלפי נתונים בבת אחת ומדמיין מה יהיה הטעם ברגע שהלסת תנעץ שיניה בבשר? אה לא? זה רק אני? טוב. אז נעצנו. היה עסיסי וטוב. לרגע שכחתי את כל הביקורים הקודמים שלי בסניפי הרשת. ואז עוד ביס. ושוב נשכחו ממני תלאות העבר. משהו חדש וטוב קורה בסניף בורגר סאלון קדימה. הקציצות היו עסיסיות, עם טעם בשרני של טריות ובמידת העשייה הנכונה (מדיום). השילוב של הבצל המטוגן והפטריות יצר אצלי את האקסטרה עסיסיות ומדד לכלוך הידיים עלה בהתאם (והרי זה מבורך). גם אצל שחר נרשמה הצלחה לא מבוטלת בגזרת ה'טעים לי'. אני ממש מקנא באותם אנשים שמסוגלים לאכול ביצת עין. אודה ואתוודה, אני מאלה שחושבים שביצת עין היא הדבר הכי סקסי והכי יפה על הצלחת ו/או על ההמבורגר, אבל אני לא מסוגל לגעת בדבר הזה, שלא לדבר על לאכול אותו. ושנינו חיסלנו את המנות שלנו במהרה. במקביל, לא נפסק זרם הבאים וההולכים. קבוצות-קבוצות הם באו והזמינו, אכלו וקמו.

בורגר סאלון קדימה - ווילד עם ביצת עין ואסאדו מעושן

לסיכומו של דבר

סניף בורגר סאלון קדימה בהחלט היה שינוי משמעותי לחוויות העבר שלי מהרשת. נכון, מבחן האמת יהיה מבחן הביקור השני ואני בהחלט מתכוון לשתף אתכם בו. אבל נכון לעכשיו, לרגעים אלו, לכתיבת מילים אלו, בהחלט היה ביקור טוב, ואפילו טוב מאוד. מוצאי השבת נסגרו בשובע, ויאללה לשביזות יום א'.

שם: בורגר סאלון קדימה. כתובת: כביש 4, תחנת דלק "פז", צומת קדימה. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 11:00-23:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי