ההמבורגריה שאירחה מפגש של קהילת המבורגר ישראל דווקא בתחנת דלק

ארקדי פורטנוי,

בערב חמישי המקום הקטן, יומנגס קאלנסווה, אשר הכיל 40 מקומות ישיבה בלבד היה הומה אדם. על אף ריחוקו מהמרכז, המקום מעוצב נכון ומציב לסועד מטבח פתוח ברובו שמצביע על עבודה מסודרת וסטרילית מאוד. "השירות היה מצוין, מספרת אלה, המלצרים כרכרו סביבנו ואף אחד לא נאלץ להמתין יותר מממספר דקות להזמנה שלו. באופן כללי, היה פשוט מצוין. חוויית המבורגר נהדרת".

הסרוויס של יומנגס

יומגס – נעים להכיר

למרות הלוקשיין המשונה הוא אפילו קיים ב-waze ולרוב לא היה קושי לאתר את המקום. גל, אחד ממקימי יומנגס סיפר: "התחלתי את העסק בגינה עם אחי וזה התחיל בכלל מהתערבות", כאשר הממסד התעקש יצאנו מגינתנו לחפש מקום מתאים יותר. למרות הניסיון שלנו לגלות ממנו איזה המבורגר טעים יותר מסתבר בכלל שגיל הוא יותר טיפוס של קבב ואוכל דרך קבע את ההמבורגר המזרחי.

מרוחק מרוחק אבל שווה את הנסיעה. כך קרה שהמפגש השני של קהילת המבורגר ישראל התקיים בהמבורגריית יומנגס. המפגש נקבע ספונטנית לגמרי, יומיים לאחר פרסום הסקר התגבשה לה חבורה אמיצה שיצא לדרך בכיוון היומנגס. אלכס: "מאז ששמעתי על המקום ממש רציתי להגיע, המפגש היה תירוץ טוב לעזוב הכול ולנסוע כמעט עד הקו הירוק. אלה: "החבר'ה הצעירים עם המבורגרים מדהימים יצרו מבחר ההמבורגרים ושלל התוספות. זה מאפשר לכל אחד למצוא את המנה הפייבוריטית שלו. לרוב, אין סיכוי שאני אכנס למסעדה שנמצאת בתחנת דלק, לא על דעת עצמי בכל מקרה. אבל כשנכנסים למסעדה הזאת כל האווירה משתנה לחלוטין. המטבח פתוח וזה אומר "אין להם מה להסתיר". כל המנות שיוצאו מהגריל לדלפק עוררו תאבון ורק חיכינו לקבל כבר את התפריט.

הגרילמן של יומנגס נותן עבודה

עד שכולם התאספו טעמנו טבעות בצל דקות בבלילת בצק בירה ביתית של המקום. בעיני הטעם היה טוב אך הן היו שמנוניות מידי. מנגד יאיר פחות אהד את המנה: "הן אומנם נעשות במקום ואינן מהסוג הקנוי, אך למרבה האכזבה היו בינוניים מינוס. בעיקר היו שרופים מידי ושמנוניים להחריד. טבעות הבצל הוגשו עם שני רטבים, רוטב ברביקיו ורוטב חריף כלשהו. הרטבים, שניהם היו מצוינים ממש" (25 ש"ח). "היופי זה שהקציצות עצמן במשקל 220 גר', וניתן להזמין בלחמנייה קציצה אחת, שתיים או אפילו שלוש מעורמות זו על זו. היתרון בשיטה זו, להבדיל ממסעדות שפשוט עושות קציצה גדולה יותר, זה היכולת לשלוט בצורה מדויקת יותר במידת העשייה. מגוון התוספות שאפשר להוסיף על ההמבורגר הוא עצום, החל מנתחי כבש, אנטריקוט, פפרוני, בייקון, ביצה עין, חמאות שונות ועד שורה ארוכה מאוד של גבינות שאני ממש לא זוכר" סיפר יאיר פרייס.

טבעות בצל של יומנגס

המבורגר צרפתי של יומנגס

יחד עם זאת, בקהילת המבורגר ישראל הוסכם פה אחד: ההמבורגר הטעים ביותר ביומנגס הוא ההמבורגר הצרפתי (או לה לה!). "זהו שילוב שלא נתקלים בו רבות, ולכן זה הופך את היומנגס למקום מעניין ומקורי. מהתפריט המקורי והמעניין, קרץ לי ההמבורגר הצרפתי, הוא היה טרי ועסיסי, הצנוברים וריבת הבצל שהיו חלק מהמנה הפכו את החוויה מאכילת בשר טעים ואיכותי (חוויה ראויה בפני עצמה) למשהו מיוחד ויצא דופן" סיפרה רינת גרשפלד. "אני טעמתי גם את הצרפתי וגם את המקסיקני. הצרפתי היה מאוד טעים, שילוב מעניין ומוצלח מאוד" (אלכס).

יומנגס בורגר - מבט מבפנים

רינת גם הזמינה את ההמבורגר הצרפתי (220 ג' 58 ש"ח) עם טופינג גבינת פרובלון (12 ש"ח): "זהו יופי של שילוב ואיכות הבשר מורגשת בכל נגיסה. ההמבורגר עשיר, מלא טעמים ועסיסי. אופן הקיצוץ הגס של הבשר תורם לקבלת קציצה אוורירית ולא דחוסה. כבד האווז היה רך ונימוח, והשפיע לטובה אף עוד יותר על מרקם הקציצה. שמן הכמהין שדרג את המנה בעוד כמה רמות. השילוב המדהים היווה גם את החיסרון, אוכלי ההמבורגר עם הלחמנייה, לא ירגישו את טעמו של כבד האווז בהמבורגר, שכן שמן הכמהין משתלט על טעם המנה. התרבותיים מבנינו שמעדיפים לאכול את הקציצה עם סכין ומזלג, ולרוב בלי הלחמנייה העליונה, יצליחו להפריד בין החתיכות הבקר ולהתענג על חתיכות כבד האווז". "אין ספק שזהו אחד ההמבורגרים הטובים שאכלתי. שילוב הטעמים היה מעולה, אך טעמו החזק יחסית של שמן הכמהין וריבת הבצל העלים כמעט לחלוטין את טעם כבד האווז שבא לידי ביטוי בעיקר במרקם. הוא נתן לקציצה מרקם עדין יותר מבדרך כלל" הוסיף יאיר. רק אלכס התנגח בריבת הבצל וטען שזו הייתה מיותרת לחלוטין.

גלה הזמינה את הצרפתי במידת עשייה מדיום. "נראה לי הייתה טעות והיה צריך להזמין WD (בכל זאת המבורגר) כי חטפתי סיבובי בטן מהנים בהמשך. כטופינג הזמנתי כבש 100 ג' שלטעמי היה קשה מידי אבל הטעם היה "כבשי" וטוב. לגבי ההמבורגר עצמו סה"כ היה טעים ומהנה, באמת שלא הרגשתי את השמן כמהין או שאין לי מושג איך זה אמור להרגיש או שהכבש השתלט על הטעם. את הכבד הרגשתי שהיה עדין בחתיכות, לפעמים גדולות, שפשוט נשאבו כמו ג'לי בלי יותר מידי מעבר בחך. הלחמנייה הייתה טרייה ורכה מאוד ככה שספגה את המיצים טוב טוב, וזה בעצם התפקיד של הלחם. סה"כ די התלהבתי ונראה לי אחזור לשם לטעום את שאר הדברים.

רגינה וההמבורגר של יומנגס

גם ארקדי טעם המבורגר צרפתי של יומנגס: תחילה טעמתי את ההמבורגר הצרפתי, בקר טחון עם חרדל דיז'ון, שמן פטריות כמהין לבנות, חתיכות כבד אווז, ומעל ריבת בצל (440 ג' 93 ש"ח) והשילוב הזה היה מעולה! שמן הכמהין לא הורגש אך ההמבורגר העשוי נתח האנטריב, היה רך מאוד. ריבת הבצל הגיעה בכמות קטנה מאוד והרגשתי אותה רק באופן נקודתי אבל שילוב כבד האווז היה מדהים (בניגוד לאדיסון ברעננה). בגלל שהכבד הגיע בחתיכות גדולות יחסית, הניגוד של טעם האווז הנימוח והמתקתק עם טעם השריר הבשרני הטחון של ההמבורגר היה מדהים. ההמבורגר הגיע צלוי במידת עשייה מדויקת אשר החמיאה לבשר ולא גרעה ממנו. סיומת של חרדל נתנה את הטוויסט הצרפתי של ההמבורגר וסגרה כל ביס וביס באופן מבריק. זהו ההמבורגר הטעים ביותר שנתקלתי בו בישראל עד כה – 22.10.2012.

המבורגר איטלקי של יומנגס

ארקדי: ההמבורגר השני שטעמתי היה המבורגר איטלקי עם גבינת פיקורינו, חמאה ובזיליקום (220 ג' 51 ש"ח). מכיוון שלקחתי מעט בשר טעם הלחמנייה תפס באכזריות את הטעמים והשאיר לי טעם מעט אנמי בעיקר עם סיומת בזיליקום. יכולתי ליהנות מההמבורגר רק כששלפתי את החלק העליון של הלחמנייה. קשת הטעמים הייתה מענגת אך הבזיליקום הדומיננטי השתייך בעיני לסאגה אחרת של מאכלים ולא התחבר כאן. ההמבורגר היה עשוי במדויק, אך הסגנון לא לטעמי. הצ'יפס שהגיע הפעם היה מוצלח יותר מהפעם הראשונה אבל נידון בו בחלק הביקורת. גם יאיר אכל את האיטלקי: "ההמבורגר היה מצוין, אך לטעמי קצת פחות מוצלח מהצרפתי.

המבורגר מקסיקני של יומנגס

הרבה חברים טעמו את המקסיקני. רן הזמין את ההמבורגר המקסיקני (220 ג' 48 ש"ח) בתוספת חמאת עגבניות מיובשות (7 ש"ח) ותיאר "הקציצה חריפה קלות ועסיסית, המבורגר ברמה שלא מביישת מסעדת השף בישראל". גם אלה אכלה את המקסיקני: "אני לא זוכרת את המרכיבים אבל היו אמורים להיות מעורבים בתוך הבשר מספר סוגים של פלפלים חריפים. בפועל, ההמבורגר עצמו היה פשוט, טרי מאוד, עשוי במידת הצלייה הנכונה וללא סממנים של ממש לתרכובות חריפות. מתוך כל מבחר התוספות העצום בחרתי באהובה עלי, ביצת העין, שלטעמי הייתה עשויה יתר על המידה. אני מאלה שאוהבים כשהצהוב של הביצה נשפך על ההמבורגר ומתערבב במיציו. הפעם זה לא קרה. הלחמנייה הייתה טרייה אך לא הושחמה. לטעמי צריבה קלה הייתה יכולה רק להוסיף". אלכס השווה והעלה: "המקסיקני היה אף הוא מאוד טעים ונהניתי ממנו באותה מידה כמו מן הצרפתי (לאחר שהוספתי רוטב חריף נוסף)".

ההמבורגר של יומנגס

מורן הזמין את המקסיקני (440 ג') עם צ'דר כתום ברמת חריפות מתקדמת. "ההמבורגר לא כ"כ חריף לטעמי אך הטעם יותר חשוב, ואכן הרוטב היה טעים. ההמבורגר עצמו טעים וגם השילוב של המרכיבים הוסיפו עושר "מקסיקני" לטעם של הבשר. את הצ'דר לא כ"כ הרגשתי לצערי, אולי היה מורגש יותר עם היה ממוקם נתח על כל המבורגר ולא רק על העליון. האופציה להזמין המבורגר בנפרד מהצ'יפס לטעמי (או אי אכילת הצ'יפס) הייתה יכולה להיות טובה, אחרי הארוחה הרגשתי (כרגיל) שהצ'יפס גורע מההנאה הבשרית ואכילת המבורגר 660 גרם ללא צ'יפס (או כמה המבורגרים קטנים יותר) הייתה יכולה להיות מהנה יותר (ובאמת שסקרן אותי הבשר הלבן). אחד הדברים שלדעתי היו יכולים להיות מהנים יותר היא האופציה של בירה מהחבית, וגם שילובי בירה מעניינים (ומגוונים). מה שכן היה חסר על השולחן שאינו אוכל אבל זה מפיות, המבורגר זה משהוא שאוכלים עם הידיים ולכן נגישות למפיות היא דבר חשוב.
יומנגס בורגר - חדש ומפתיע

הביקורות

ארקדי: בעיני בירת הקילמנס הארגנטינאית (בירת לאגר בהירה ארגנטינאית) שלגמנו הייתה ליווי קליל מידי, אלה חלקה עליי וטענה שזו הייתה נהדרת. רינת הצטרפה אליה אך התאכזבה מן המבחר הצר במקום (רק גולדסטאר וקילמס מהבקבוק). אבל כמו שאמרה רינת "ההמבורגר הוא לא הדבר היחיד על הצלחת, כמו שאדם נמדד לעיתים על פי חבריו, כך גם ההמבורגר נמדד על ידי התוספות המוגשות לידו". רם: "הלחמנייה לא מוגשת קלויה וחבל. לחמנייה קלויה מאפשרת החזקה קלה יותר של ההמבורגר, ולא הופכת תוך זמן קצר לספוג. בנוסף, חסרה אחידות בלחמנייה, חלקן היו עם שומשום וחלקן לא (נשמע קטנוני, עד שאתם נמצאים בקבוצה שלא קיבלה לחמנייה עם שומשום…), לכך הוסיף יאיר: "הלחמנייה הייתה מעט ספוגית, ולטעמי זה חבל"(כן כמו שהבנתם את יאיר קשה לרצות).יומנגס מארחים מפגש של קהילת המבורגר ישראל

מילה על צ'יפס

את הביקורת הקשה ביותר חטף הצ'יפס. הצ'יפס היה טיפוסי לשווארמיות ללא מעטפת קשה, הייתי שמח לקבל צ'יפס כזה עמוס בטחינה טובה אך לא ליד ההמבורגר. כמו בן במנה הראשונה הוא היה חום מאוד ואילו בפעם השנייה היה צהוב יחסית אך עודנו ספוג שמן בצורה מאכזבת. "הצ'יפס דורש שיפור מיידי", טוען רם, "נדמה היה כי הצ'יפס בושל, ולא טוגן בשמן. למרות שהצ'יפס מוכן במקום, ולא קפוא מראש, עדיין אין סיבה להגישו בצבע חום. בסוף הארוחה, שהוזמן לשולחן עוד המבורגר, הגיע לצידו צ'יפס זהוב. אם כך יש להקדיש זמן להוציא את הצ'יפס בזמן מהשמן". "חוסר ההקפאה", לפי יאיר, ניכר במרקמו ולצערי זהו אחד הצ'יפסים הפחות מוצלחים שטעמתי. בנגלה הראשונה צבעו היה שחום מידי, כמעט אפור וזה נורא הפריע. היה נראה שמישהו שכח אותו קצת יותר מידי זמן בשמן. הצ'יפס היה נראה כך לא רק אצלי אלא אצל כל שאר הסועדים גם כן". אני ואלה הסכמנו שלצד ההמבורגר שלהם אפשר לחלוטין לוותר על הצ'יפס ולשמור את המקום למנה העיקרית.

גלה: "הצ'יפס לדעתי היה טעים ממש כמו פירה כי זה מתפוח אדמה טרי אז מרגישים את הטעם שלו, כמו שאמא מכינה על המחבט. אני לא אוהבת את הצ'יפסים הקפואים כי אין בהם טעם אלא זה יותר קטע של מרקם קראנצ'י (אם היתי רוצה קראנצ'י היתי קונה תפוצ'יפס). הצ'יפס כן היה ספוג ביותר מידי שמן הצבע לא הפריע לי. אבל זה כנראה קשה להכין צ'יפס מתפו"א טרי כי זה דורש מיליון שלבים ולא כל מסעדה יכולה להרשות לעצמה במיוחד כשהזרקור זה לא הפחמימות".

יומנגס – סיכום המפגש

המסעדה נחמדה, קטנה וביתית סיכמו רם ורינת, המלצרים היו קשובים וחביבים. ללא ספק היינו חוזרים לאכול, בוודאי את ההמבורגר הצרפתי, אילו רק המסעדה הייתה נמצאת במיקום קרוב יותר. בפעם הבאה שאנחנו בטיול, זאת תהיה תחנת חובה ללא ספק. יחד עם זאת היינו ממליצים: בצרפתי או שמן כמהין או כבד אווז, למרות ששווה לשקול להשאיר אותו רק בשל הנפלאות שהוא עושה למרקם הקציצה.

רגינה הסכימה כי השירות היה אדיב. והמקום מצוין בעיקר עבור מי שבא לאכול המבורגר ולא את התוספות שמסביב כגון טבעות בצל ו/או צ'יפס. ציון כללי שלי 8.5. גם אלכס מפרגן: אחלה מקום, אווירה טובה, צוות נהדר, מגוון ענק של תוספות (ורק הצ'יפס לא טעים :-)). בהחלט מקום שצריך לחזור אליו לטעום את שאר המנות. ציון 9 לצרפתי וציון 8.5 למקסיקני. יאיר אף הוא ממהר לדרג את הצרפתי כ9 ואת האיטלקי 8-8.5.

"נהנתי מאוד" אומרת אלה, הנציגה המקועקעת שעברה חוויה מוזרה בדרכה למקום, "אני שמחה שהגעתי. היה כיף להכיר את כולם. לגבי ההמבורגר, אכלתי את המקסיקני בדרגת מתחילים עם ביצת עין. בסה"כ, זה בהחלט מקום שאשמח לחזור אליו". ככל הנראה לא הייתי זוכה לטעום את ההמבורגר הזה ללא מפגש הראשון של קהילת המבורגר ישראל (אז פרגנו קצת כבוד), בנוסף יצא לי להכיר אנשים מעניינים שאני אשמח לפגוש שוב. תודה מיוחדת לארקדי על הארגון והדאגה.יומנגס - מפגש של קהילת המבורגר ישראל

גם אני אשמח לסכם את החוויה הזו. אומנם המיקום בעייתי אך חלק גדול מהמנות מגיעות בתמחור סביר בהחלט שמפצה על עלויות הנסיעה הממושכת. המקום קטן ולא אחת נדרש להמתין בכניסה, אבל את החוויה הזו תעשו עם בירה קרה ושיחה מהנה עם בעלי המקום. ההמבורגר הצרפתי היה ההמבורגר הטעים ביותר שטעמתי עד כה וציונו 9.5 בגלל הצ'יפס הלא מוצלח. את האיטלקי אני מדרג כ-8.5 מכיוון שהיה עשוי טוב ונכון אך השילוב לא התאים בעיני. אני סבור ובטוח שאחזור למקום עוד הרבה לפני האחרים.

*** המסעדה עברה לצומת רופין ***