האם מסעדת קליפטו מצדיקה את הנסיעה לצפון השרון?

אלעד גור-אריה,

"יש להם דיל של 1+1 על ההמבורגרים ביום ראשון", אמרתי לעצמי בתדהמה, בעת שעיינתי בתפריט של מסעדת קליפטו. 1+1, מבצע שלא נשמע כדוגמתו במחוזות בועת תל אביב-יפו של המאה ה-21. אסור לעבור על דיל כזה בשתיקה, אלא רק בבליסה. לקחתי את ידידי הטוב ש', נכנסנו לאוטו ונסענו לביתן אהרון, שם נמצאת המסעדה. אני חייב לציין לטובה דילים שכאלו. גם יום ראשון, שנחשב ליום חלש למסעדות (כולם רוקנו כיסים בסופ"ש), גם מקום לא מרכזי כל כך… טוב עשו בעלי המקום שחשבו על הדיל הזה, אבל האם האיכות מצדיקה את הנסיעה ואת הדיל? הבה ונבדוקה.

קליפטו – נעים להכיר

המקום נמצא בכניסה למושב ביתן אהרון, ונכנסים אליו מכביש 2, ביציאה שמובילה גם למרכז M הדרך (איפה שבית הפנקייק). המקום נראה כמו מסעדה כפרית, והתפריט מגוון ביותר. יש מקומות ישיבה במסעדה ומרפסת סגורה ואפילו מגרש חניה מסודר לטובת לקוחות המקום. מבחינת עיצוב, המקום מושך את העין ונראה כמקום שמתאים לאירועים משפחתיים/חברתיים קטנים.

בטטות ראשונות – פתיחה בקטנה

הזמנו לנו את לביבות הבטטה (39 ש"ח), שמוגשות בתוספת רוטב מתובל על בסיס שמנת חמוצה. לשולחן הוגשה צלחת ובה שלוש לביבות בטטה, לא גדולות במיוחד. הן היו טעימות ונימוחות אבל לא יכולתי שלא לתהות… 39 ש"ח על 3 לביבות, כמנה ראשונה? ציון 8/10 – אפשר (ורצוי) לתמחר במחיר הגון יותר וראוי למנה ראשונה ובגודל המוגש.לביבות הבטטה של קליפטו

דיל 1 + 1 של קליפטו

הזמנו לנו את ההמבורגר 100% אנטרקוט (270 גר'). המחיר בתפריט הוא 73 ש"ח, מחיר מופרז בכל קנה מידה בשביל מסעדה שלא מתמחה במנות מסוג זה, אבל בדיל של 1+1, כשהמנה הופכת להיות מתומחרת ב-36.50 ש"ח, זה כבר משתלם יותר. הזמנתי גם תוספת גבינת מוצרלה על ההמבורגר, מידת עשיה מדיום וול (כרגיל) ובלי חסה ועגבנייה.

המנה הגיעה, אבל דברים לא הסתדרו בעין. במנה נחו להם החסה והעגבנייה שביקשתי לא להוסיף למנה, והגבינה פוזרה על הקציצה עם ההגשה, ולא הותכה כפי שנהוג. נבליג על עניין החסה והעגבנייה (למרות שלטעמי, אי הקשבה לבקשה פשוטה כל כך של לקוח היא בחזקת יהרג ובל יעבור) אבל הגבינה הלא מותכת בשילוב עם הקציצה פשוט… איך נגיד את זה… לא הסתדר לי (בלשון המעטה). גם הביסים שבאו אחרי זה לא ממש השביעו את רצוני ותאבוני. הקציצה תובלה יתר על המידה וסך הטעמים בפה לא התעלה לגבהים. חצי מנה נשארה בצלחת, וחבל.
ציון – 5/10 – הקשבה ללקוח, צורת הגשה ואיכות מנה.

קליפטו - המבורגר אנטריקוט 270 גרם

קינוחים

ברולה קומתיים (35 ש"ח) – מנה נאה וטעימה. אהבתי מאוד את צורת ההגשה וגם המרכיבים היו ממותקים בעדינות. קינוח כהלכתו, וגם פיצוי על האכזבה שנרשמה במנה הראשונה והעיקרית. נימוח, מנחם, מתוק והכי חשוב… משמין מנחת!בורלה קומותיים של קליפטו

סיכום דבר

מדובר כאן במקרה קלאסי של רעיון אדיר וביצוע חלש. יכול להיות שבאותו יום התקבצו להן מספר סיבות שגרמו לאכזבה שלי מהארוחה. לדעתי יש כאן פוטנציאל לא ממומש. קצת ליטושים למנה (הגשה, תיבול) וניעור קליל לצוות המלצרים יכול להפוך את יום ראשון ב'קליפטו' לשם דבר באיזור, שחסר כל כך מסעדות טובות. האם עוד אשוב לשם? בהחלט! רק בשביל הסיכוי שאולי פשוט נפלתי על מזל ביש, ושביום אחר הכל מתוקתק למופת.

שם: קלפיטו. כתובת: בכניסה למושב ביתן אהרון. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ו' 08:00-00:00, ש' 09:30-00:00 ועד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי