הארוחה שגרמה לאיש ההמבורגרים להוריד את הכובע

ארקדי פורטנוי,

הפעם אני מסיר את הכובע בפני אייל שדה. הוא הציע את מסעדת גרינגוס בזכרון יעקב ואני זכרתי את זה כחוויה בינונית במקום הישן. לפני כ-3 שנים ציינו שם אירוע בקבוצה גדולה מאוד של אנשים והמקום לא הותיר בי שום רשמים חיוביים, אלא שהפעם תפסנו שולחן של 10 אנשים והיה לא פחות ממושלם!

ההמבורגר של גרינגוס גריל בר

גרינגוס, חוויה עם בשר

התחלנו את הארוחה בקרפצ'ו סינטה (39 ₪) שענית הזמינה. חששתי מאוד בגלל המחיר נמוך  וכבר הייתי מוכן להאשים אותם בשימוש בקרפצ'ו התעשייתי המעאפן שטעמו כל כך גרוע עד שזה יכול לגרום לכל קרניבור למחשבות טבעוניות מעורבות. כאן זה לא המקרה. למרות שבאופן כללי אני לא מתרגש מקרפצ'ו, הוגשה לנו מנה מכובדת של קרפצ'ו סינטה קלאסי בהגשה גנרית עם טעם נעים של סינטה, המעיד על בקר בוגר ואיכותי ולא עגל ששוחטים במהירות כדי לשמור על רווחיות.

הקרפצ'יו של גרינגוס גריל בר

המשכתי עם נתח קצבים ובירה IPA של אלכסנדר. אני אוהב בירות פירותיות. הנה אמרתי את זה. חיטה, IPA וכל השיט הזה עובד לי מצוין ליד האוכל. פעם התגאיתי באהבתי הגדולה לסטאוטים מרירים אך הנה עברתי צד לחלוטין והרגע גם יצאתי מהארון באופן רשמי. להתראות סנט פטריקס היקר, להתראות כובעים ירוקים. הסטייק הגיע. תצלום אחד בסגנון "צלמי אותי כאילו אני לא מסתכל" ויכולתי לגשת למלאכה. 3 רצועות לא קטנות של סרעפת בקר נצלו בזריזות, בחום גבוה ושמרו על מעטפת "מוייאר" יפה ושחומה ומידת צלייה מידיום רייר מושלמת. היו שם קלחי תפוחי אדמה מהבילים בתיבול קייג'ין כלשהו וסלט שזה לוינגרט מתוק בצורה מופרזת אך שניהם לא הסירו את תשומת ליבי מהדבר המושלם שפרסתי פרוסה אחרי פרוסה בלי להשמיע שום הגה (חוץ מלהפציר בגברת לקחת את הסינטה במידת צלייה שלא תרצח את זכרונה לטובה של הפרה).

איש ההמבורגרים בודק את גרינגוס גריל בר

הטעם עמוק מאוד של פרה בגירה, אגוזי כמעט עם אלמנטים של טעמי דם מתכתיים ונהדרים. רובנו אוהבים את השילוב הקדוש בין שומן ובשר כמו האנטריקוט המושלם במידת מדיום-מידיום וול, אך למי שמחפש חווייה קצת יותר מרגשת של לעיסה ממושכת עם בשר שמתנגד מעט עד שהוא נכנע למנגס, אל תפספסו את נתח הקצבים (109 ₪) במידת מדיום-ריים אם עדין לא טעמתם, וזה אחלה מקום להתנסות ראשונה, אחלה צלייה.

הבשר של גרינגוס גריל בר

בשלב הזה הגיע דניאל, הבעלים ולאחר שיחה קצרה על הוואסיו (שאני לא ממש מסמפט ואלוהים עדי שניסיתי בהמון הזדמנויות) הוא הסתכל עליי בחיוך, הלך למטבח וכעבור דקות קצרות חזר עם מנת טעימה מהמטבח. עזבו שהמנה הזו הייתה בערך חצי מהגודל של מנה רגילה אבל זה היה פשוט מעולה. דמיינו פולד כזה שמתפורר לסיבים סיבים ומשוח במעט מאוד שומן של הנתח עצמו – ליקקתי את הצלחת (סליחה, הבוצ'ר) עד לסיב הבשר האחרון – אני בהחלט הולך לחזור עבור המנה הזו. בהקדם.

וואסיו של גרינגוס גריל בר

לסיכום

אייל שדה צדק שוב פעם, צחקתי עליו שזה מקום לסטייק ולא להמבורגר אבל ביס אחד מההמבורגר שלו הוריד לי את כל הרוח מהמפרסים כי הבחור שוב צדק. מנת המבורגר משובחת ומפתיעה. דבר אחרון אני רוצה לומר שאפו על השירות. הפלור התנהל בצורה מופתית ואני חושב שלא הייתה פעם שהסתובבתי והמלצרית לא הופיע שם בשנייה. ענתה על כל שאלה. הדאגה לנו מדהים ולקחה את חתיכת הפרה של הגברת שלי 14,000 פעם לצריבה נוספת כי זה עדיין אדמדם (כן כן, נכשלתי בחינוך).

שם: גרינגוס גריל בר. כתובת: המייסדים 54, זכרון יעקב. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ש', 12:00 עד אחרון הלקוחות.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי