המתכון המטורף של קיריל שולמן להכנת המבורגר אגדה בבית

קיריל שולמן - כתב אורח,

ארקדי תמיד כועס עלי שאני לא מפרסם את היצירות שלי בקהילת המבורגר ישראל, ומי אני שאכעיס את ארקדי? אז אחרי שיותר מדי פעמים הוא ביקש ואני לא החזרתי תשובה, קבלו פינוק של מתכון ביתי להמבורגר אגדה!

מתכון ביתי להמבורגר אגדה

כל המצרכים הדרושים להכנת הבורגר במנה נקנו ברשת טיב טעם, והבשר נטחן שם במקום (תמיד תקפידו על בשר טחון במקום, מי שקונה קפוא בשור לא מבין מהחיים שלו). הבשר הוא שילוב של אנטריקוט מיושן עם סינטה עגל ובייקון קצוץ דק (לא הסכימו לטחון לי את הבייקון עם הבשר במקום – אנטישמים!). לצורכי תיבול הבשר הלכתי על תערכות של מלח גס, פלפל 4 עונות לפי טעם, וכפית וחצי של מחית צ'יפוטלה (המחית היא של חברת טרס פזוס למי שמתעניין). בתוך הקציצה הונחה כמות יפה של גבינה מותכת מעושנת, מה שהפך את הכל לג'וסי לוסי. הירקות הם בעצם תערובת של מלפפונים מתוקים בחומץ (קופסאת שימורים מזכוכית של רוסים כזה), פלפל ירוק חריף, בצל אדום ועגבניות, חתוכים דק דק ואז מושרים בחומץ לבן איטלקי ותערובת רטבי טבסקו (ההשרייה היתה לכחצי שעה).

מתכון להמבורגר אגדה של קיריל שולמן

בין הקציצות הונח "דיסק" של גבינת פייב קאונטיס שהיא בעצם ערבוב של 5 גבינות אנגליות, גבינת עיזים ובייקון. מעל הכל הונחה לה בעדינות ביצת עין והכל נחתם בלחמניה שנצרבה על הפלאנצ'ה בתוך שומן בקר וחזיר (כל מה שנזל מהבורגר, או כמו שהקרדיולוג מכנה את זה – בריאות). החלק הכי חשוב בתהליך היה לתת לקציצות לנוח כמה דקות על צלחת בצד, מה שאפשר להן להוציא קצת מיצים (ששמרו על הלחמניה מלהירטב יתר על המידה) ובדומה לסטייק, ההמתנה פתחה את הטעמים.

התמונה מדברת בעד עצמה ואני לא צריך להוסיף מילים, חוץ מלהגיד לכם שהקציצות היו עסיסיות מאד, טעימות מאד ועם ספייסיות של מחית הצ'יפוטלה שנתנה טוויסט חיובי לכל העסק האגדי הזה. ועכשיו שנפתח לכם התיאבון הגיע הזמן שתלכו גם אתם לקצב הקרוב לביתכם ותקנו קצת בשר טחון (טרי כמובן) ותהנו מהתוצאה.