עידו משל משתף באהבה מתכון תענוג להמבורגר ביתי מפנק

עידו משל - כתב אורח,

עידו משל הוא לא רק חבר גאה בקהילת המבורגר ישראל, הוא גם בשלן חובב שיודע להכין המבורגר מפנק במיוחד. עידו החליט בטוב ליבו לחלוק איתנו את רזי סודות מהמטבח ולשתף אותנו במתכון ההמבורגר הביתי שלו. אז קבלו מתכון להמבורגר מפנק במיוחד וספרו לנו איך יצא לכם!

מתכון להמבורגר מפנק – על שום מה ולמה

אני חובב בישול ידוע וכל החברים שלי יודעים את זה, ואני הכי אוהב טעם של קציצה עסיסית וביתית. כמו שכולם יודעים, טעם עסיסי בקציצת המבורגר מגיע מאיזון נכון של שומן טוב עם בשר. בגלל זה אני בוחר בנתחים הנכונים ודואג ליחסים מדוייקים של בשר ושמון כשאני מזמין מהקצב את התערובת שהוא טוחן לי בשביל קציצות ההמבורגר. אז במיוחד לחברי קהילת המבורגר ישראל קבלו מתכון להמבורגר מפנק שתמיד עובד ומוציא קציצות עסיסיות במיוחד!מתכון המבורגר ביתי של עידו משל

מצרכים להמבורגר

  • 1 קילו בשר – מורכב מ-60% צוואר, 30% מכסה אנטריקוט ו-10% שומן אנטריקוט.
  • 2 כפות רוטב ברביקיו איכותי.
  • כף מלח.
  • 1/2 כף פלפל שחור.
  • 1/2 כוס סודה לשתייה.

מתכון המבורגר ביתי של עידו משל - המחבת

הוראות הכנה 

שלב 1 – לוקחים את בשר הצוואר יחד עם מכסה האניטריקוט ושומן האנטריקוט ומערבבים ביסודיות יחד את כל החלקים. תוך כדי ערבוב מוסיפים לתערובת הבשר את התבלינים ומערבבים היטב על מנת לוודא פיזור אחיד ושווה בין כל חלקי התערובת (מומלץ להתחיל עם המלח, פלפל וסודה לשתייה ורק אחרי שמוודאים שהיחס שלהם בתערבות הבשר טובה מוסיפים את רוטב הברביקיו). אחרי הערבוב של כל הרכיבים ביחד, יוצרים קציצות של 200-350 גרם כל אחת ונותנים להם לנוח כשעה במקרר כדי שהכל יתמצק ויתחבר (מבטיח לכם שתרגישו בהבדל).

מתכון המבורגר ביתי של עידו משל - התוצאה

שלב 2 – מוציאים את הקציצות שנחו לן מהמקרר, מדליקים את הגז ומחממים את המחבת טוב טוב (וכמובן זו צריכה להיות מחבת רצינית שמסוגלת לעמוד במשימה). עכשיו מגיע החלק שקובע – הבישול על המחבת לפי מידת העשייה הרצויה (ואם אתם מבשלים וול דאן, אז תתביישו לכם).

שלב 3 – סיימתם לבשל? יופי, כל מה שנשאר זה להגיש על צלחת ולנעוץ שיניים ביצירה ההמבורגרית הביתית שלכם וליהנות מכל ביס, בתוספת צ'יפס בצד כמובן.