גילינו צ'זבורגר עסיסי שמסתתר במסעדת בשרים עם אווירה גרמנית

אלעד גור-אריה,

הכתבה הזו נולדה מביקור במסעדת בוואריה, שמקורו בהמלצה של אחד מהקולגות לעבודה (לשעבר) של אלעד. שבת גשומה, אלעד ו-ק' נוסעים לבדוק, מתלהבים ומחליטים לחזור בשבת שאחריה, עם תגבורת. זהו סיכום שני הביקורים המוצלחים.

צ'יזבורגר של בוואריה אשדוד

אשדוד, לא מה שחשבתם

בתקופה האחרונה אני מגלה שאשדוד, למרות הסטיגמה המשועממת שיצאה לה, היא לא פחות מפנינה קולנירית, שלא אחת כיכבה בכתבות של קהילת המבורגר ישראל. סאנסט, קאסטל וגמברינוס בגזרת הבשרים, רונג'אן בגזרה האסייתית, ועוד היד נטויה. מי שלא מכיר את אשדוד ואת הסודות הטעימים שלה, יכול בהחלט לפנות שלושה חודשים, בהם בכל שבת יאכל במקום אחר, ועדיין לא יסיים להתוודע אל מה שיש לעיר הזו להציע.

מאפה בווארי של בוואריה אשדוד

קצת לפני שסיימתי לעבוד ויצאתי אל עבר יוזמות חדשות, המליץ לי אחד העובדים על מסעדת בוואריה. "אתה לא תתאכזב", אמר לי וכשהוא אומר משהו, הוא יודע על מה הוא מדבר. ק' בדיוק חזר מעוד טיסה מחו"ל, והשבת הגשומה, למרות קדירותה, עשתה לנו חשק לצאת לאכול מחוץ לתל אביב-יפו. יאללה, ננסה את בוואריה. כולה 25 דקות נסיעה מתל אביב-יפו, כי פקקים אין. הגענו למקום ובהחלט כשמו כן הוא – בווארי לחלוטין. מלצרים לבושים בשלייקעס האותנטיים, כובעים בוואריים לראשם והבר כולו מוסתר על ידי ברזים-ברזים של בירות מהחבית (דפוס די ידוע במסעדות הבשרים של אשדוד).

האנטריקוט של בוואריה אשדוד

התפריט ידידותי למשתמש, מכיל תמונות ברורות של המנה ותיאור מפורט (מאוד!) שלה, מה שגורם לבלוטות הטעם להתחיל לעבוד שעות נוספות. משפחות-משפחות יושבות סביב לשולחנות, והמלצרים באים ויוצאים מהמטבח עם צלחות מלאות כל-טוב, והבירה נמזגת ונמזגת. כולם היו מאושרים, כולם היו רעבים, ואנחנו?

גזרת המנות הראשונות

במהלך שני הביקורים בחרנו שלוש מנות שונות: חמוצי הבית (31 ₪) – פטריות, עגבניות, כרוב ומלפפון, בכבישה עדינה; מאפה בווארי (47 ₪) – בצק עלים ממולא בשר בקר בבישול איטי עם ירקות שורש; ולשון בקר (49 ₪) – מבושלת ואז צלויה על הגריל, מוגשת עם כרוב כבוש, אנטיפסטי, חזרת וחרדל. החמוצים מעולים, במיוחד העגבנייה. הכבישה עדינה ונעה בין החמוץ למתוק, והמנה הולכת עם כל מנת בשר שתאכלו לידה.

חמוצי הבית הטעימים של בוואריה אשדוד

המאפה הבווארי יכול בהחלט להספיק ל-2 עד 3 סועדים כנשנוש פתיחה. המנה לכשעצמה טעימה, אבל ניכר בה חוסר כלשהו, מעבר לכך שהיא לא חוממה כראוי, וצריך היה להגיש אותה בטמפרטורה גבוהה יותר. כל הנסיינים אמרו שהיא מעט יבשה, ושרוטב סמיך ע"ב פטריות או ציר בקר (gravy) היה משדרג אותה פלאים.

מאפה בווארי של בוואריה אשדוד

לשון הבקר היא סיפור אחר לגמרי. תשכחו מהמנה הנוראית שאתם מכירים מארוחות החג האשכנזיות (לשון ברוטב שפעת, כמו שאני קורא לה). מדובר פה במנה יפה ומכובדת בגודלה, שמטופלת כהלכה בהליך הבישול ובצליה שבאה לאחר מכן. הבשר נימוח, משתלב נהדר עם התוספות שמוגשות עמו, וכל אחד מ-2 הרטבים המוגשים מחמיא לו ומשלים אותו.

לשון בקר של בוואריה אשדוד

במסעדת בוואריה דוגלים במושג גדול

בגזרת הבשרים הזמנו במהלך שני הביקורים שלוש מנות שונות: סטייק אנטרקוט 500 גר' (120 ₪), זוג שיפודי פילה בקר (85 ₪) וצ'יזבורגר (69 ₪) – 300 גר' בקר מתערובת הנטחנת במקום, מוגש עם גבינת צ'דר כתומה וצ'יפס בצד. שיפודי פילה הבקר הגיעו במידת עשיה מדיום מושלם. אדום ועסיסי מבפנים, חום מבחוץ ונחתך כמו חמאה על ידי הסכין. הטעם מושלם. בשר שמטופל כהלכה, עסיסי וטעים. אחת המנות הטעימות ביותר שיצא לי לטעום במסעדת בשרים.

שיפודי פילה של בוואריה אשדוד

האנטרקוט, כמו אחיו השיפודים, היה מושלם, וניסינו אותו שלוש פעמים! בפעם הראשונה ק' ואנוכי חיסלנו אותו ביחד, בפעם השניה ק' ו-ש' חיסלו כל אחד 500 גרם משל עצמם, ולא נשאר פירור! הנתח חתוך כהלכה, מכיל אחוז גבוה של בשר ביחס לשומן ומומלץ ורצוי להזמינו במידת עשיה מדיום.

אנטרקוט 500 גרם של בוואריה אשדוד

ההמבורגר, בהתאם לרוח המקום, המבין דבר או שניים בטיפול בבשר, היה עסיסי מאוד, התאפיין בקציצה יציבה, וזכה לכמות נדיבה של גבינה מעליו. הקציצה לא דחוסה מדי ומתובלת במלח ופלפל, וזהו! הבשר מדבר בזכות עצמו. 300 גרם חוסלו במהירות-שיא.

צ'יזבורגר 300 גרם של בוואריה אשדוד

מי שחובב בירות, ייהנה משלל בירות מהחבית, שנמזגות מצינורות אשר מופרדים בהתאם לטמפרטורת ההגשה המומלצת לאותה בירה. יש ברזים של 7 מעלות, 4 מעלות וכן הלאה. בשני הביקורים שתינו בירת Tucher, שהשתלבה נהדר עם הבשרים המעולים.

סיכום

אוטו יש? חברים רעבים יש? סעו למסעדת בוואריה. התמורה בעד הכסף מדברת פה, ולא סתם מדברת, אלא צועקת. אתם לא תמצאו כאלו כמויות של אוכל, ברמת הביצוע הנהדרת הזו, במסעדות במרכז, פשוט לא קיים. הנסיעה קצרה, ההנאה מרובה ומובטחת. סעו, פשוט סעו, אתם תודו לי אחר כך (אם יהיה לכם כוח לדבר אחרי הארוחה).

שם: בוואריה. כתובת: תש"ח 5, אשדוד. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 17:00-24:00, ו'-ש' 13:00-24:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי