הלכנו לבדוק מה קורה בשקיעה של אשדוד ואיך זה קשור להמבורגרים?

דור בית הלחמי,

יום חמישי בערב, אני והידיד מנצלים את ההייפ האחרון סביב סאנסט והחלטנו להדרים לאשדוד. פעם ראשונה שאני באשדוד, סורי אשדודים, פעם ראשונה שאני גם מנסה את המסעדות ששמם יצא למרחקים. סאנסט זה אחד השמות שחזר על עצמו והיות שהמסעדה גם לא כשרה אז מה טוב.

הלוגאן של סאנסט

הגענו לסאנסט והמקום עצום, אני לא חושבת שראיתי במרכז מקום כזה גדול. המקום מעוצב כמו דיינר אמריקאי כולל תאי הישיבה המוכרים. בנוסף, לעסוקים מביניכם או אלה שכמוני פשוט לא מספיקים לטעון את הטלפון יש שקעים במלא מקומות ישיבה במסעדה, בעידן המודרני זה משהו שראוי לציון. קיבלנו את התפריט והוא עמוס, קצת מפחיד ללכת למסעדה שמתפזרת מאיטלקי להמבורגרים וחזרה לבסיס אבל ממש קיווינו שהשמועות נכונות וצללנו. המנות הראשונות נשמעו מפתות ועל כן לקחנו שתיים, אחת הבטטה באבן שהייתה המלצה שחזרה מעוקבינו באינסטגרם והשנייה קרפצ'יו פילה בקר. הוספנו לאלה שני המבורגרים מושחתים – לוגאן וסמוקינג ווילי. אני חייבת לציין שהיה לנו ממש קשה להחליט איזה המבורגר לקחת והיו מלא אופציות שנראו לנו אבל אמרנו שחייבים להשאיר משהו לפעם הבאה.

All about the topping, האם מושחת זה טעים?

התשובה לשאלה בכותרת הרבה פעמים תמצא את עצמה בכן, אבל שוב זה תלוי איפה אכלתם (כבר היו מקומות שאיכזבו). המנות הראשונות הגיעו וצללנו לקרפצ'יו פילה בקר. הקרפצ'יו מגיע עם פרמז'ן, קונפי שום, רוקט ועוד שמעליהם חומץ בלסמי מצומצם. הבשר היה דפוק דק, רך וטרי, הקונפי הוסיף מתיקות ויחד עם הרוקט והפרמז'ן יצר ביס טעים ביותר. המנה הזו הייתה בין מנות הקרפצ'יו המוצלחות שטעמתי ומי לא אוהב קרפצ'יו.

הקרפצ'יו של סאנסט

הבטטה באבן, אני חייבת להגיד שזה שם מוזר והמנה נשמעת לא קשורה אבל בזכות ההמלצות לקחנו אותה. המנה הגיעה עם בטטה שלמה שנחצתה באמצע ובתוכה רוטב שמנת פטריות עם כמהין, פטה, זעתר וקרם פרש – נשמע הזוי לא? מסתבר שמבחינת טעמים זה מסתדר. האמת שאת הזעתר לא הרגשתי כל כך ומצד שני הוא היה בעיקר על הקרם פרש שלא אכלתי ממנו. רוטב הפטריות היה טעים, למרות שהכמהין לא ממש הורגש ועם הבטטה היה שילוב מעולה. מנה מפתיעה מבחינת טעמים שאולי לא הייתי מזמינה אבל שמחה שהזמנתי, זה מה שנקרא comfort food done well.

בטטה באבן של סאנסט

אחרי כל זה נעבור לעיקר ולעיקריות – ההמבורגרים. הזמנתי את הסמוקינג ווילי (76 ₪ עם תוספת) – המבורגר בקר 200 ג' שמעל מגיעים חזה אווז מעושן צרוב, גבינה צהובה מעושנת כפולה, רוקט, בצלי שאלוט מקורמלים ורוטב ברביקיו ביתי. אוקיי נתחיל מזה שחששתי ממש מגבינה צהובה – אני לא מבינה מה לגבינה הזו ולהמבורגר מבשר איכותי. החלטתי להתגבר על הסנוביזם שלי וללכת על זה. ההמבורגר הגיע במידת מדיום יפיפייה וורודה, מלא נוזלים והתוספות מסודרת כמו חיילים מעל הקציצה. בביס הראשון כבר מרגישים את העישון, הגבינה המעושנת ממש הוסיפה אבל מעבר לזה לא היה לה טעם מיוחד, הייתי שמחה לראות מוצרלה מעושנת, נראה לי יהיה שילוב יותר טוב. הביס היה טעים במיוחד עם החזה אווז, הטעם המעושן יוצא בכל ביס בהמבורגר והתוספת הנדיבות ממש גורמות למנה להיות מלאה ומשביעה. בנוגע לתוספת שהגיעו עם ההמבורגר אציין לטובה את טבעות הבצל שממש אהבתי, הכדורי פירה היו לי פחות טעימים לידיד הם היו יותר.

סמוקינג ווילי של סאנסט

הידיד, העונה לאותו שם, הזמין את הלוגאן (82 ₪ עם תוספת) – המבורגר בקר 200 ג' שמעליו ספייריבס טלה בצלייה ארוכה מפורק מעצם ומייפל קנדי. איכשהו המפורק מהעצם נעלם מעינינו וציפינו לקבל את המנה כמו בטרומן עם צלע טלה מעל הקציצה כמו שהיא ולא מתנצלת. מה שקיבלנו הוא תוספת מאוד מאוד מ-א-ו-ד נדיבה של כבש ומי שקרא את הכתבה על אגאדיר יודע מה דעתי על כבש. מי שלא – אני לא מתה על הטעם, לא מתחברת לזה ולכן לרוב לא מנסה ולכן לא שיפוטית בעניין. אבל, הידיד כן בעניין ואמר שהוא נהנה (מאוד) אבל בגלל כמות הכבש בקושי מרגישים את הבקר וחבל כי גם לו הקציצה הגיעה במידת עשייה מדויקת, עסיסית בפני עצמה וטעימה. הכבש בגלל שהיה עסיסי הוסיף עוד מיצים וטעם חזק שהשתלט, את המייפל הוא לא הרגיש. הוא סיכם בכך שכל המוסיף גורע, כלומר פחות כבש היה מאזן את הטעמים יותר טוב והמנה הייתה יוצאת יותר טוב.

לסיכום

אם אתם באשדוד או באזור או אפילו חובבי המבורגרים מושחתים בטירוף ממליצה לכם להגיע למסעדה הזו. הבשר עשוי כהלכה והתוספת זה בהחלט עניין של בחירה ושם יש מלא בחירה. לחובבי המעושן והכבש המנות שתיארנו במיוחד בשבילכם ומי שפחות יש שם עוד מלא אופציות אבל בכל מקרה אני אניח שאתם חובבי בשר ואמליץ לקחת את הקרפצ'יו המעולה.

שם: סאנסט. כתובת: מרטין בובר 1, אשדוד. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 01:00-18:00, ו'-ש' 02:00-12:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי