ההמבורגר הזה מגדיר מחדש את העסיסיות

אור בלאן,

נתחיל מהסוף – אווווווווווווווווווווווווו מממממממממממממממ ששששששייייייייווווווווווו, ההמבורגר הזה Juicy AF!! ועכשיו אפשר להתחיל את הכתבה הזאת כמו שצריך. 

הורות זה לא קל, ותינוק חדש בבית זה מתיש ומעייף. אני אוהב את הילדים שלי עד אין סוף, אבל יש פעמים שאני רוצה כמה דקות של שקט. הייתי צריך ערב מחוץ לבית, בלי ילדים ועם בשר, אז כמובן שהתקשרתי לי' (אות בדויה, האות האמיתית שמורה במערכת) וקבענו לדייט-בורגר וקשקושים על המצב הגיאו-פוליטי באיי שלמה. הכנסתי את היעד בוויז, שפלט לעברי "17 דקות עד הגעה לידע", שקרן – אשדוד זה בכלל במדינה אחרת, אחרי הרי החושך, לא יכול להיות שזה אותו זמן נסיעה כמו לתל אביב.

המבורגר מדהים באשדוד - סנסט

הגענו לסנסט בדיוק כשהשיחה התחילה להיות מעניינת, מצאנו חניה בלי בעיה והבריזה מהים עשתה לנו נעים בפדחת הקירחת. נכנסו למסעדה שעברה שיפוץ קל, שדרוג ועדכון של התפריט. התיישבנו בכניסה, עם הים מולנו ותפריט המבורגרים מסקרן ומלא בכל טוב לפנינו. האמת שלא קל לבחור כי התיאורים עושים חשק לבדוק את הכל, אבל הכל, לא – ברצינות, הכל נשמע טוב. המבורגר עם בייקון טלה ומייפל קנדי? יש, המבורגר עם גווקאמולי, איולי חלפניו ואיולי צ'יפוטלה? יש, המבורגר עם קציפת חמאת בוטנים, חלב קוקוס, גבינת ברי ושבבי חזה טלה במרינדת טריאקי? וואחד יש, וזו רשימה ממש חלקית.

טבעות בצל של סנסט אשדוד

ההמבורגרים של סנסט

אז דיברנו, דיסקסנו, שקלנו, והחלטנו. לקחנו את הטרביאני (76 ₪) – 200 ג' בקר עם לזניה של אסאדו מפורק בבישול ארוך עם גבינת צ'דר אנגלית, רוטב עגבניות איטלקי, מוצרלה איולי חלפניו ובזיליקום; ואת הלוגאן (82 ₪) – 200 ג' עם ספייריבס טלה בצלייה ארוכה, מפורק מהעצם ומייפל קנדי. תודו, הפה שלכם התמלא בריר עכשיו. כמובן שאת העושר הבשרי הזה הצמדנו למנת צ'יפס ומנת טבעות בצל יחד עם בירה צוננת מהחבית לרוויה. המשכנו לדבר עד שהמנות הגיעו, תוך כמה דקות.

תענוג מושחת באשדוד - סנסט

עצרתי לצילום זריז, ויאללה לעבודה. ההמבורגרים נחתכו באמצע והחלפנו חצאים כדי שכל אחד יוכל לטעום מהמנה של השני. התחלתי עם הלוגאן ו-א-ל-ו-ה-י-ם א-ד-י-ר-י-ם!! מה זה הדבר הזה ואיפה הוא היה עד היום?! זרמי עסיסיות מתפרצת ופיצוץ של טעמים מתקתקים-בשריים חוגגים לי בפה, הלשון שוחה ברוטב ועונג, בלוטות הטעם יוצאות במחול כמו מכשפות בליל ירח מלא בזכות הכישוף הבשרי שממלא את הפה באושר. WOW, כנראה שמצאתי את המתמודד המוביל השנה בתואר "ההמבורגר העסיסי ביותר". השילוב מרטיט הלשונות של מייפל-בשר-ספייריבס טלה הצליח להוציא ממני קולות שבדרך כלל שמורים לחדר המיטות והעונג כמעט באותה רמה. כשנרגעתי לרגע ואספתי את עצמי שמתי לב ללחמניה – שלא רק מצטלמת יפה, יש בה משהו מיוחד. לחמנייה שנקלתה בדיוק מושלם, בעלת מרקם מושלם וטעם אלוהי – זו רשמית לחמניית ההמבורגר הכי טובה שטעמתי, ואין בכלל דיון בנושא!

המבורגר לוגאן של סנסט אשדוד

מצאתי את עצמי תוהה, איך ממשיכים מפה הלאה, מה כבר יכול להיות בטרביאני שיהיה מסוגל להתעלות, או אפילו להשתוות לחוויה המרטיטה שכרגע חוויתי? ואז הגיע הביס…. האסאדו המפורק השתלב באופן מושלם עם קציצת הבקר והצ'דר מוסיפה שכבה של חמימות גבינתית נימוחה לכל העסק. גם כאן עסיסיות זה שם המשחק, שמתשדרג לו בזכות הגבינות האלוהיות. המבורגריות תלמדו – למה לשים רק גבינה אחת כטופינג, כשאפשר שתיים? עכשיו, אני לא יכול להגיד שהרגשתי משהו מהאיולי חלפניו ובזיליקום או שהפה שלי ממש הבדיל בכל ביס בין הצ'דר למוצרלה, אבל זה כ-ל כ-ך ל-א מ-ש-נ-ה, כי המכלול לחלוטין גדול מסך חלקיו ויש כאן יצירת מופת המבורגרית באותה לחמנייה אלוהית. מה עוד יכול בן אדם פשוט כמוני לבקש?

הטריביאני של סנסט אשדוד, המבורגר מושחת

סיומת מתוקה

אחרי התענוג הזה בליווי טבעות הבצל המדהימות והצ'יפס, היינו צריכים גם משהו מתוק, מזל שיש תפריט וקיבה נפרדת לקינוחים. הלכנו על הקי ווסט פאי (38 ₪) – פאי בצק פריך עם שכבה של קרם פיסטוק ושכבה של קרם לימון-ליים והזמנו גם את הממפיס – עוגת שוקולד ביתית נמסה מלאה בשוקולד (פרווה כמובן, ואפילו ללא גלוטן). הקינוחים הגיעו בדיוק ברגע בו הלשון התחילה לחפש משהו מתקתק לסיום הארוחה. הממפיס הייתה תענוג שוקולדי, אבל הכוכב האמיתי של סבב הקינוחים הוא ללא ספק הפאי. אני חושב ששימוש בלימון בקינוחים זו אמנות בפני עצמה, וכשמבצעים אותה נכון זה קרוב לאלוהות, ובסנסט זה בהחלט שם. פאי מדהים ולימוני עם טעם נהדר שגרם לי לחסל את הפאי תוך פחות מדקה. אני שמן שאוהב לימון ולא מתחרט על אף רגע.

פאי לימון של סנסט אשדוד

כבר די ברור לכם בשלב הזה שביקור בסנסט הוא בגדר חובה מוסרית לכל המבורגריסט ו/או קרניבור ו/או חובב קינוחים עם לימון. אני מבין למה אשדודים אוהבים את העיר הזאת, ברור שאוהבים, יש להם את סנסט במרחק קפיצה, ומה יהיה איתנו? שאר האנשים הפשוטים? לא מגיע גם לנו איזה סניף סנסט נוסף? אפשר רק לקוות…

שם: סנסט. כתובת: מרטין בובר 1, אשדוד. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 01:00-18:00, ו'-ש' 02:00-12:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי