איך קרה שהסתבכנו עם המאפיה המושחתת של באר שבע?

עידו משל,

שמועות על שחיתות חדשה ומסקרנת בלחמנייה תמיד מצדיקות נסיעה. שלחנו את כתבנו העשוי ללא חת, עידו משל, לבדוק את המאפיונר החדש של באר שבע. האם סוף סוף נמצאה שחיתות ראויה בבירת הדרום?

אל קאפונה, המבורגר בבאר שבע

אל קאפונה, צ'יזוברגר באר שבעי

יום שישי בצהריים, יצאתי לבדוק המבורגר מושחת במיוחד בבירת הנגב הלא היא באר שבע. שיחה קצרה עם הבעלים של "אל קאפונה" על ההמבורגרים במקום, קבענו שעה ונפגשנו, הגענו בשעת צהריים מאוחרת קצת לפני שהמקום נסגר, מדובר סה"כ במקום קטן סטייל דוכן עם שולחן פיקניק אחד ומספר שולחנות גבוהים מתחת לסככות נעימות. אווירה מגניבה האמת, לא היה חם בכלל כמו שציפיתי, לחיצת יד לבעלים שהסביר לנו על התפריט ושאל אם אנחנו רוצים משהו ספציפי או שיפתיע אותנו, אמרנו לו שיפתיע כי לדעתי זו הדרך הטובה ביותר לבחון את היצירתיות שהמקום יכול להציע.

הפלנצ'ה של אל קאםונה באר שבע

מבט מסביב נראה שהאנשים בשולחנות נהנים מהמנות שלהם עם כפפות שחורות שמגיעות ביחד עם המנות, והציפייה שלי גברה. הוצאתי את המצלמה, קפצתי למטבח והתחלתי לצלם, שמתי לב שהקציצות שנטחנות עבור המקום מבשר אנטריקוט, כך על פי הבעלים, דיי דקות ומעט דחוסות דבר שקצת העלה את רמת החשש שלי, אך ערימת התוספות המפנקות פיצתה על נתון פתיחה זה. מספר דק' ובערך מאה תמונות לאחר מכן, הוגשו לנו שתי מנות שנראות מעולה (!) אחת עם צ'יפס בטטה (12 ₪) והשנייה עם קערת מיקס מטוגנים (18 ₪) עמוסה בגבינות שונות

צ'יזבורגר מושחת בבש - אל קאפונה

ההמבורגר הראשון, 200 ג' (35 ₪), הגיע עם גאודה פסטו אדומה (12 ₪), בייקון (10 ₪) וריבת בצל (7 ₪), בעוד שהשני הגיע מהודר בחצי גבינת גאודה פסטו ירוקה (12 ₪) וחצי גבינת צ'דר כתומה (18 ₪) עם שום קונפי (7 ₪). עוד כמה צילומים זריזים לפני הביס, אחזנו בסכינים וחתכנו את ההמבורגרים לשניים. אכן כמו שחששתי מידת עשייה מדוייקת לא הייתה כאן, לטעמי הקציצות דקות מידי והפלנצ'ה הלוהטת פשוט צולה אותן מהר מידי. גם הטחינה הדקה גורמת לקציצת ההמבורגר המושחת לטעם שטוח יותר, אך טעם הבשר עצמו היה טוב משמע שקצת תיקונים ויהיו פה מנות מדהימות.

אל קאפונה, גאודה פסטו ושום קופני

הפוקוס, הג'וסיות והעניין האמיתי שתרמו למכלול הביס היו התוספות, ההמבורגר עם הבייקון וריבת הבצל שמכינים במקום היה טעים! הבייקון הוסיף שומן ומליחות בעוד שהריבה נתנה ניגודיות מתוקה, סה"כ ביס שעובד מעולה. מנות הצד הוכנו כראוי אם כי תעשיתיות. הצ'יפס הרגיל היה מהסוג הדק, צ'יפס הבטטה היה מהסוג המקורזל שטיגון נכון הופך אותו לפריך במיוחד, וקערת המטוגנים שקיבלנו טבעה בשלל הגבינות שהמקום מציע ושהותחו עם מבער.

אל קאפונה, בייקון וריבת בצל

סיכום חווית אל קאפונה

שמעו, המקום לא גדול, אבל "אל קאפונה" מפריח את השממה בנגב בכל מה שקשור להמבורגרים מושחתים ולא כשרים, מה גם שהסטודנטים שלומדים בעיר נהנים מעסקיות משתלמות במיוחד! (סופר רלוונטי לתחילת השנה החדשה, משתתף בצערכם). לגבי הבעיות שכתבתי, הבעלים נלהב והקשיב להערות והארות שלי ושל בת זוגתי הבאר שבעית שמכירה את אל קאפונה מבעוד מועד, ואני מאוד מעריך את זה. הובטח לי כי נושאים אלו יטופלו ואני כבר לא יכול לחכות להתפנק שוב אצל הגנסטר החביב.

שם: אל קאפונה בורגר. כתובת: רינגבלום 8, ב"ש. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: א'-ה' 12:00 – 24:00, ו' 12:00 – 04:00, ש' 07:00 – 24:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי