איש ההמבורגרים עם סיפור אהבה סוחף באילת שנמשך כבר שנים

ארקדי פורטנוי,

אז כמו תמיד הצעד הראשון שלנו בעיר נופש הדרומית פנה לכיוון מסעדת ברביס. בת זוגתי צוחקת שאני בוחר את המלון על פי הקרבה שלו לברביס (גילוי נאות – אני די אוהב את המקום).

ברביס וארקדי – סיפור של שנים

גם נציגינו באילת מסכימים שזה המקום המוביל, אבל הסיפור שלי עם ברביס התחיל לפני שנים. לאחר ההתלהבות הראשונית שלי מהדודי'ס הענקי, הבנתי שהקסם האמיתי נמצא דווקא בתוך ההמבורגרים הממולאים ואז התחברתי לרובן. אבל יש כבר סקירה בנושא, אז הפעם החלטתי לתת לליאור, מנהל במקום, להציע לי מהי הווריאציה המומלצת. אלינה, בת זוגתי קפצה מיד על ה"אנטריקוט נטו". את הארוחה התחלנו בסלט קיסר (44 ש"ח) שנועד לשמור על הגזרה שלנו, ואליו צורפו פוטטוז (13 ש"ח) ששיחקו על הקלף של "הרעב מהנסיעה דרומה". בירת ההייניקן הייתה 1+1 (26 ש"ח) וכך גם יין הגוורטץ של בנימינה (45 ש"ח) בנוסף קפצו פנימה גם כמה צ'ייסרים של גראנט שרק חיזקו את התאבון (9 ש"ח). סלט הקיסר היה מעולה, כמות הפרמזן לא מביישת ולבבות החסה היו טריות ורעננות. הלהיט בסלט היה חזה העוף שבדרך כלל מונח בצד אך היה טרי ועסיסי מאוד. כמי שלא מחשיב את עצמו לחובב גדול של ציפורי מאכל, היה כאן גילוי נדיר ואני כבר מחכה לשמוע מהו נוסח ההכנה.

הקרפצ'יו של ברביס
הפוטטוז היו סטנדרטיים וטעימים אך ללא בשורה. למזלנו מגוון הרטבים הרחב מילא את תפקידו כמו שצריך, מיונז השום ורוטב הצ'ילי החריף במיוחד היו תערובת סטנדרטית אך מתאימה. זוגתי נהנתה במיוחד מרוטב השזיפים של ברביס. הוא צמיגי ומתקתק במידה בינונית ולא אוחז בטעם דומיננטי מידי מול שאר המרכיבים. ואז הגיעו גיבורי הערב.

המנות המיוחדות של ברביס

המבורגר מקסי בליווי פטריות, חזה אווז ופלפל חריף קלוי ולצידו המבורגר אנטריקוט ורדורד. כבר שכחתי כמה נהדר לאכול המבורגר מדיום במנות שאינן ממולאות בברביס, טעם הבשר העשיר והנימוח נהיה דומיננטי אף יותר. השילוב של ליאור היה מעניין, מעט מיונז נתן עוד יותר עושר למנה ולא החביא את הטעמים אבל החיסרון בחזה אווז בעיני זה שהטעם המעושן הדומיננטי נוטה להשתלט על שאר ההמבורגר. הפטריות המוקפצות התחבאו מאחוריו ורק בחלק מהמקרים הופיעו. הפלפל החריף קישט את המנה בצורה חיובית אך בהחלט אפשר גם בלעדיו. ההמבורגר של ברביס עסיסי על אף שאינו שמנוני מידי ופשוט טעים. לסכם את המנה הזו אומר מה שאמרתי לליאור: "בהזדמנות תטעם 'רובן' – אין על רובן".

ברביס אילת - ארקדי נהנה

המפתיע – המבורגר רובן של ברביס

אני קצת כמו שומרי משקל של בת זוגתי. כל דבר שהיא לוקחת לעצמה אני עושה לו בקרת איכות. המבורגר האנטריקוט בניגוד לחששותיי התברר כלהיט. על אף שהבשר מעט דחוס מידי, הוא החזיק את הנתח שלא עבר מאמצים רבים בחיו ופשוט חיכה לרגע שיהפוך לקציצה הנהדרת הזו. הלחמניות בשני ההמבורגרים היו מעט משתלטות, כך שלמרות שמדובר בצעד מאוד לא מקובל פשוט הסרנו את מכסה הלחמניה – ונהנינו יותר מטעמי הבשר העשירים.

ההמבורגר של ברביס - שחיתות עסיסית

לסיום

בסוף הארוחה זוגתי אכלה קינוח כלשהו, אבל אני כבר מזמן נדדתי במחשבותיי להמבורגר הנהדר שמייצג כל כך בכבוד את העיר הדרומית. ציון 9.5.

שם: ברביס. כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי