איך הסתיים הביקור הדרומי של טל ארליך בבירת ההמבורגרים של אילת?

טל ארליך,

בררררביס, מסעדת ההמבורגרים האהובה עליכם באילת. האמנם? ביקורי הראשון בברביס היה בפאנג'ויה, ביקור שיכור לפני בערך שלוש-ארבע שנים. בתקופה ההיא אומנם לא הייתי בולסת כל המבורגר אפשרי ועוד לא הייתי כתבת/מומחית רשמית של קהילת המבורגר ישראל. אז אחרי כל כך הרבה שנים הגיע זמן לתת צ'אנס נוסף ולברר האם ביקור חוזר במסעדת ברביס יצליח לרגש?

המיוחדים של ברביס אילת

הפעם חזרתי חמושה בעוד שלושה טועמים והחלטנו שטועמים לאורכו ולרוחבו של התפריט. לקחנו את כל הראשונות המטוגנות: פטריות ממולאות (38 ₪), טבעות בצל (26 ₪) וכרובית מטוגנת (26 ₪). מיד לאחר ההזמנה קיבלנו מגש שמלא בתשעה רטבים מגניבים ומשונים. לקחנו צלחת וכל אחד בחר את מה שמדבר עליו לניסויים בדיוק כמו שהיינו עושים בכיור כילדים קטנים.

רוטב שזיפים של ברביס - תענוג!

ועד שיגיע האוכל, הברביס פיצחו את השיטה של להשאיר את הסועדים מבודרים עם אייפדים עמוסים בתוכן. אחרי משחקים קצרים וצפויים בתפריט נתקלנו בפיצ'ר חדש ומגניב – הסועדים יכולים לבחור את השיר הבא שיתנגן במסעדה! מולי אני רואה את שני הבנים כמו ילדים קטנים בונים פלייליסט שלא היה מבייש את הארדוול, ושניהם נדלקים כשהשיר שבחרו התנגן. זה היה חמוד ובידר אותם טוב טוב עד שהמנות שלנו התגלגלו לשולחן.

בוחרים את השיר שיתנגן - ברביס

אז אחרי צוות הבידור המקומי, הגיעו המנות..

המנות הראשונות הגיעו אחרי זמן לא ארוך, וכמו ילדים טובים, כולם חיכו בסבלנות מופתית עד שאתעד את כל היופי המטוגן שהגיע לשולחננו. טבעות הבצל והכרוביות היו הפייבוריטיות שלי, אי אפשר לפספס עם טיגון עמוק ורוטב שום קטלני.

ה-טבעות בצל של ברביס!

טבעות הבצל הגיעו במנה עם כמות מכובדת מאוד יחסית למנה הקטנה, היו קראצ'יות בדיוק במידה, ממש תענוג. גם הכרוביות היו מצוינות, עשויות בדיוק כמו שצריך – זהובות, קארנצ'יות ומלאות טעם. הפטריות. אוי הפטריות. ניסינו לפענח מה יש פה בדיוק ולא הצלחנו אבל במבחן הטעם הן הצטיינו!

פטריות מטוגנות של ברביס

להופעה המרכזית הזמנתי את הרובן המפורסם שמגיע במידת עשייה מדיום וול – גבינת צ'דר ומעליו פתיתי בייקון קריספי וצ'דר מגורדת (68 ₪). זה אחד ההמבורגרים המדוברים של ברביס, בגלל זה כל כך התאכזבתי בביס שנתתי – טעם שרוף ויבש, לא הצלחתי לאכול יותר משני ביסים. זו כנראה לא מנה מייצגת, והבישול יתר של הקציצה לא מסתדר עם הסטנדרטים הרגילים של המסעדה, אך מכיוון והיו לנו המון מנות על השולחן, החלטתי לצאת למסע טעימות אצל חבריי.

המבורגר רובן של ברביס - מבט מקרוב

אחרי שטעמתי את שלושת ההמבורגרים של חבריי ראיתי שהטעם השרוף שהיה אצלי לא חזר על עצמו, ההמבורגרים שלהם היו עסיסיים בטעמם, מידות עשייה מדויקות, כל אחד בטעמו שלו. די רווח לי לגלות שרק המנה שלי הייתה נפילה נקודתית מהמטבח – אז הסירו דאגך מליבכם, ההמבורגרים של ברביס עדיין טעימים ועסיסיים, רק שאצלי קרתה פאשלה. מה שכן, פחות אהבתי את הלחמנייה שההמבורגרים מוגשים בתוכה, לחמניית שומשום של הסופר מפעם, לא מחמיאה לטעם ההמבורגר בעיני (וזה באמת הטעם האישי שלי נטו).

ההמבורגר של ברביס - עסיסי בטירוף

ברביס – הקציצה שווה ריצה?

ברביס הוא המקום המושלם לסגור פינה עם אווירה משפחתית וזורמת. הייתי נותנת קפיצה לארוחה כיפית וקלילה, במיוחד עם הדיל המיוחד שיש לקהילת המבורגר ישראל. אגב, מתוך הרטבים שמקבלים בברביס אנחנו עפנו על הרוטב שום, ורוטב השזיפים שלא ניתן למצוא בכל מקום – שאפו!

שם: ברביס. כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי