דניאל מצא המבורגר מ-פ-ח-י-ד שאתם חייבים לטרוף באילת

דניאל מושייב - כתב אורח,

קיץ זה אילת בקבוע, מסיבות, ים וקניות בלי מע"מ. השנה ידרתי עם החבר'ה לאילת בשביל לצלול ועל הדרך גם לבדוק את ההמבורגר של ברביס שכולם מדברים עליו.

אם אתם צוללים אז אתם יודעים כמה שזה מעייף ופותח את הרעב ואז יש תמיד שאלה מה עושים קודם – הולכים להתמוטט בחדר לכמה שעות או אוכלים כמו מטורפים. אחרי 2 צלילות בוקר ורעב מ ט ו ר ף נפתח לכולנו התיאבון והיה ברור שככה אי אפשר לישון, אז לקחתי את החבר'ה לברביס אחרי אין ספור המלצות של הקהילה וזה שכולם מדברים עלים בתור ההמבורגר שחובה לאכול באילת.

ברביס - ההמבורגר של אילת, מקור: יח"צ

הגענו ממש לפני הפיק של הצהריים לברביס בפארק אופירה, התישיבנו במיד קיבלנו תפריטים, הקטע פה שה שהתפרריטים הם בעצם טאבלטים עם כל המנות. אישית אני מעדיף תפריטים כאלו על תפריט נייר רגיל כי זה מרגיש יותר רציני ומראה שהמקום משקיע בסועדים את המחשבה אקסטרה. עברנו על התפריט וראיתי שיש דיל מיוחד לחברי הקהילה שכולל מנה ראשונה לזוג + מנה עיקרית + תוספת + בירה + קינוח לזוג. לראשונה לקחנו פרחי כרובית, לעיקרית לקחתי את הרובן ששמעתי עליו כל כך הרבה וקינוח בחרנו את הסופלה שוקולד.

המבורגר רובן של ברביס - מבט מקרוב

יאללה לאוכל!

הכרובית המטוגנת הגיע אחרי 6-7 דקות רותחת מהשמן. יחד עם הכרובית קיבלנו סלסלה מ-ל-א-ה ברטבים של הברביס שהם מכינים במקום כולל רוטב שזיפים שכולם ממליצים עליו. אז כמובן ששילבתי את השזיפים עם הכרובית וזה היה בסט! כרובית עם ציפוי מעולה, פריך וקראנצ'י אבל גם מספיק עבה. אני שונא שמקומות מתקמצנים על ציפוי ואז יש רק פירורים – הציפוי של ברביס ממש יוצר עטיפה לכרובית והכל חם ורותח מהשמן, פשוט בסט. בגלל שהיינו ממש רעבים החלטנו להוסיף גם מנת כנפיים לנשנוש פתיחה שהייתה לא פחות ממצויינת, חמה אש ומפוצצת בטעם בזכות הרוטב שציפה את הכנפיים, וזה מלכלכך את האצבעות בקטע טוב.מנות ראשונות של ברביס

אחרי המנות הראשונות סוף סוף קצת נרגעה הבטן מהרעב של הצלילות ויכולתי רגע להסתכל מסביב בזמן ששתיתי את הגולדסטאר שלי. המסעדה בסטייל של דיינר אמריקאי עם מלא שטויות מגניבות על הקירות, מגניב פה. הרובן שלי הגיע ואני פתחתי עיניים כשראיתי את הדבר הזה. המבורגר עם מילוי של גבינת צ'דר ומעל זה בייקון וגבינת צ'דר מגורדת מעל הקציצה. זה אחד ההמבורגרים החזקים שטעמתי, חד וחלק. זה מפוצץ את הפה בטעם מטורף של הצ'דר והבייקון, שילוב פשוט מ-פ-ח-י-ד כמה שזה טעים.

הרובן של ברביס - תענוג באילת

השורה התחתונה

כנראה שזה אחד ההמבורגרים הכי טובים בארץ, ובלי ספק אפילו זה הכי טוב באילת – גם אם אתם לא באים לפה בשביל לצלול, אתם חייבים לבקר בברביס ולנסות את הרובן.

שם: ברביס. כתובת: פארק אופירה, תרשיש 19, אילת. כשרות: לא כשר. שעות פתיחה: א'-ש' 12:00-01:00.

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי