בורגרים אילת – בן רז גוטמן הוזמן להשקת הסניף הדרומי ביותר של רשת בורגרים

בן רז גוטמן - כתב אורח,

רז גוטמן, כתבנו באום אל רשרש, הוזמן להשקת הסניף הדרומי ביותר של ראשת בורגרים – בורגרים אילת. הוא חזר לדווח על הסניף, החוויה וההמבורגר.

בורגרים אילת – ההשקה

מסעדת המבורגרים חדשה נחתה בעיר אילת וכמובן מקום חדש משמעו המבורגר חדש לנסות! מדובר על הסניף ה-30 של הרשת בארץ והראשון של רשת בורגרים באילת. כבר כמה פעמים שעברתי לידה בזמן שעבדתי ותהיתי איך המקום, אך לא יצא לי לבדוק עד יום ראשון האחרון (5 במאי), בשעה 18:00 הגעתי למקום לרגל הפתיחה הרשמית.סניף בורגרים אילת - ההשקה

אז איך מתחילים?

כמו שאומרים – בהתחלה. המסעדה ממוקמת באחד המיקומים האטרקטיביים ביותר בעיר הנופש, בבית הגשר שבמרכז הטיילת ליד הגשר המתרומם של המרינה. זו אחת הנקודות ששומרות על עומס תנועה כמעט בכל ימות השנה. במבט ראשון אפשר לחשוב שמדובר על עוד דוכן המבורגר קטן שנפתח ודאג להציב מספר שולחנות בכניסה. אבל ברגע שניגשים לדלפק קולטים מדרגות המובילות לקומה נוספת. מדובר למעשה על מסעדה לכל דבר המספקת גם קומה עליונה ממוזגת וגם מקום ישיבה פתוח בכניסה למי שמעוניין ליהנות מהשמש הזורחת ולא רוצה להסתכן במזגנים. המקום היה נקי מאוד ונתן אוירה של מטבח המבורגרים מקצועי. בחרנו לעלות לקומה השנייה ולהתרשם ושם גילינו הפתעה נעימה עוד יותר! מרפסת פתוחה המשקיפה לנוף המרינה והים. תענוג אמיתי, מובן שבחרנו לשבת שם.

בורגרים אילת - צילום שי פרנקו

המנות בסניף בורגרים אילת, וברשת בכלל הן אחידות ובאות בגודל של 80 גרם בלחמנייה קטנה תואמת. נשמע קטן אבל למעשה לא קיימת מנה של המבורגר אחד בלבד, מזמינים 2 או 3 בורגרים כאלה ומקבלים למעשה ארוחה במשקל של 160-240 גרם. בנוסף ניתן לבחור סוג המבורגר שונה בכל אחת מהלחמניות מה שמביא בעצם לארוחה במגוון טעמים מיוחד. אנחנו קיבלנו את שלושת הטעמים החדשים שהושקו לאחרונה:

  1. נתח קצבים משובח.
  2. בשר בקר עם פלפלים.
  3. בשר בקר עם פטריות.

שלושת הבורגרים הוגשו בלחמניה עם חסה טריה, מעט מיונז ועגבניה פרוסה, בתוך קופסה חמודה ולצידה טבעות בצל מטוגנות או צ'יפס פרוס למטבעות ומטוגן – שינוי מרענן מהצ'יפסים הדקיקים של הרשתות הגדולות או הצ'יפס השמן במקומות אחרים.

נתח קצבים -המבורגר נהדר. הבשר פשוט עושה שמח בפה ועשיר עשוי במידת מדיום. הקציצה הייתה שמנה ולא שטוחה. מרגישים כל ביס ונהנים.
בקר עם פלפלים – מייד שמים לב שלא מדובר בסתם בשר ומרגישים את תוספת הפלפלים. גם פה מידת העשייה מדיום והקציצה שמנה ועסיסית.
בקר עם פטריות – לא ניתן היה לפספס את טעם הפטריות, בולט ושולט אך לא מבטל את טעם הבשר האיכותי. פשוט תענוג למי שאוהב בשר ואוהב פטריות, שילוב מנצח.בורגרים אילת - צילום שי פרנקו

כל אחד מהבורגרים נטרף ולא נשאר שריד ממנו. למעט אולי חתיכות ירק שנפלו פה ושם ופירורי לחמניות. בנוסף כאמור היו טבעות בצל וצ'יפס אבל גם מהם לא נותר זכר. פשוט תענוג. אחרי ששבענו ולא נותר מקום לטבעת בצל בודדת, ישבנו לשיחה עם הזכיינים שסיפרו כי המקום אומנם כבר פתוח אך יש עוד דברים בדרך. מקרן שיוצב במרפסת החיצונית העליונה ומקרן נוסף לקומה העליונה הסגורה. ספות חדשות שימלאו את החלל ומנות נוספות שיופיעו בקרוב כמו מנת ילדים וארוחות למבוגרים שיכללו לא רק המבורגרים.

מילה לסיום

מסקנה סופית היא שאין ספק. כל מי שביקר בסניף בורגרים אילת יחזור ואני בטח ובטח שאחזור לבקר בהזדמנות הראשונה (ואם לא תגיע – אז בכל זאת אגיע!)

*** הסניף נסגר ***