צבע אדום – יואב יצא לברר האם רד בורגר שדרות מספקים סיבה טובה להגיע לעיר?

יואב גיל-לביאנט,

שדרות – עיר האורות, בירת התרבות, עיר השלום הנצחית שעל נהר הדנובה, מקום הולדתה של הציוויליזציה המודרנית ועיר הקודש של ערות דתות מרחבי העולם. טוב נו לא באמת, אבל היי, התנגבה לאוזנינו שמועה שמסתתר פה המבורגר שחובה לבדוק. כתבנו העשוי ללא חת, יואב גיל-לביאנט נשלח בשם האומה (של חובבי ההמבורגרים) לבדוק את רד בורגר שדרות ולענות אחת ולתמיד על השאלה – האם ניתן למצוא כאן קציצה ראויה?

הצ'יפס של רד שדרות

איך שמגיעים לפתח המסעדה היא נראית כמו אשליה, מעין בועה של מרכז הארץ בדרום הרחוק. רד בורגר שדרות שוכנת בביתן צבוע אדום ומשופץ שנראה תוסס במיוחד למול הפיצוציה שלידו. כשנכנסים פנימה מקבלים תחושה מעורבת, מרצפות לבנות פשוטות כמו בשווארמה למול מטבח פתוח וחדשני, כמו מסעדה מפונפנת אבל עם אווירה של בית חם. התיישבנו בפינה ושגית המלצרית מיד הביאה לנו כוס לימונדה ואת התפריטים.

כשר זו לא קללה – רד שדרות

החבר שהגיע איתי שאל את השאלה השנואה עליי "על מה את ממליצה", אני שונא את השאלה הזאת כי המלצרים נוטים לשקר ולהמליץ על הכל ("הכל פה טעים"). הפעם לעומת זאת, קיבלנו המלצות על מנות טובות יותר ופחות והלכנו על שתי מנות מה"מיוחדים" – הראשונה המבורגר בתוספת פלפלים חריפים והשנייה ההמבורגר היקר ביותר בתפריט (84 ₪), ה"מושחת" של רד שדרות – המבורגר אנטריקוט בתוספת אבוקדו וביצת עין.

רד שדרות - המבורגר כשר עם ביצה

מודה שלרוב כשאני רואה המבורגר כשר אני מתעלם ממנו, הכל השתנה כשהגיעו שני ההמבורגרים של רד לשולחן. מיד הרמתי את שלי ונתתי ביס. הייתי בעיקר מופתע, זה היה לי טעים! הבשר לא היה מתועש ולא במרקם צמיגי, הביצה נזלה על הקציצה והאבוקדו שהיה בשל (!) למרות שיש מסעדות שנוטות לחפף בזה, פשוט שילוב מעולה ביחד של כל הרכיבים. ביס מההמבורגר השני לא אכזב, הבשר היה טעים והפלפלים מוסיפים ולא משתלטים ובכל זאת אזהיר אומר, לאוהבי החריף בלבד. לצד ההמבורגר הוגשה לנו קערת מטוגנים, צ'יפס וטבעות בצל. הצ'יפס היה מקדונלד'ס פשוט (זה לא בהכרח רע) והבצל נפרד מהציפוי הקשיח שלו, כך שהסקתי שזו לא המומחיות של המסעדה.

השורה התחתונה

אם יוצא לכם להגיע לדרום או שאתם חוזרים למרכז ויש לכם זמן, רד בורגר שדרות נותן עבודה לא רעה בכלל, עם אווירה ביתית ומחיר הגיוני – מומלץ.

*** המסעדה נסגרה ***