ההמבורגר שהצליח לגרור את אלעד לדרום אדום

אלעד גור-אריה,

פסטיבל דרום אדום בשיאו, הכלניות זוקפות ראשיהן בגאווה והמוני עם ישראל נוהרים  לצפון מערב הנגב כדי ליהנות מהשקט הסוריאליסטי שזוכה לו חבל הארץ המדהים הזה. יחד עם זאת, פרחים לחוד ואוכל לחוד. אם אני נוסע לטייל, זה בשביל לאכול, לא בשביל לצפות בפרחים שאני יכול בקלות לראות גם בחיפוש קליל בגוגל' ממילא לכלניות אין ריח, להמבורגר, לעומת זאת, יש. אז נסענו למקום שנקרא זה בשדרות על מנת לבלוס קצת מהטעים-טעים הזה.

זה בשדרות, אבל איך קוראים למקום?

השיחה הזו יכלה להמשך שעות. ק' שואל איך קוראים למקום, ואני אומר זה בשדרות, והוא שואל: "טוב הבנתי, אבל איזה מקום זה?" בקיצור, לקח כמה דקות עד שעשינו הפסקה (זה כבר כמעט גלש לקרב בקבוקי קולה-זירו ריקים) והסברתי לו ששם המקום הוא זה בשדרות, וכשמו כן הוא, נמצא בשדרות. הגענו לשדרות בשעת ערב מוקדמת, וחנינו בכניסה למקום. השעה היתה מוקדמת מדי בשביל העומס, אבל כבר ראינו שכמה שולחנות היות מלאים בפרלמנטים של סטודנטים ממכללת ספיר הקרובה ומהמושבים והקיבוצים בסביבה. העובדה שהמקום אינו כשר היא לא דבר שמובן מאליו, בהיות הפאב ממוקם בתוך העיר, ולא בקצוות. מצד שני, שדרות היא עיר שמכורח המציאות, כנראה, מתנהלת לפי המוטו 'חיה, ותן לחיות'. האווירה במקום רגועה' המוזיקה לא רועשת מדי, ונראה שהמלצרים כבר מכירים את הקהל שלהם ורמת המינגלינג בין השולחנות גבוהה ביותר, מה שתורם לאווירת האחלה-סבבה של המקום.

מה בתפריט?

ימי רביעי במקום מוקדשים לספיישלים, שמשתנים מדי שבוע. לאור העובדה שמה שנכון ליום הביקור שלנו, לא יהיה נכון לשבוע שלאחריו, אספר רק שיכולנו לקחת המבורגר וויסקי – קציצת המבורגר ועליה חזה אווז שהושרה במרינדת ג'ק דניאלס, דבש, רוטב BBQ ומעט חמאה, בתוספת גבינת צ'דר כתום גרמני וקריספי-בצל. נשמע מטורף, אבל את מבחן הטעם נשאיר לכם הקוראים. בחרנו ללכת על התפריט הקבוע, אותו תוכלו תמיד לנסות, בנוסף לספיישלים.

ק' לקח את מנת ה'טראמפבורגר' – צ'דר כתום, חזה אווז מעושן, חמאת בוטנים וריבת בצל (69 ₪). אני בחרתי את הבורגר & וופל – בורגר מונח על וופל בלגי, גבינת עיזים, חזה אווז מעושן, בצל מטוגן ורוטב מייפל (69 ₪). למנה ראשונה לקחנו ארטישוקים צרובים על סלט עגבניות קצוצות ולבנה פסטו, מוגש עם חלה (32 ₪).

ותגענה המנות

נתחיל עם המנה הראשונה, המכובדת מאוד בגודלה. מחבת ובה ארטישוקים צרובים, הרבה סלט עגבניה (מעט פיקנטי) ולבנה-פסטו וגוש חלה חם ומהביל, כזה שבא לך לזרוק את הכל לעזאזל ולאכול רק אותו. המנה מעולה בשביל להתחיל להניע את בלוטות הטעם, מאוזנת בטעמים וגורמת בקלות לריב בין הסועדים, בעיקר על החלה, והאפשרות לטבול אותה במרכיבי המנה. מושלם!

הארטישוקים הצרובים של זה בשדרות

ק' קיבל את המנה שלו ועיניו נצצו, כחובב חמאת בוטנים הוא שמח לראות שעוד ועוד מקומות מציעים את התוספת הנהדרת הזו על ההמבורגר. הבעיה במקומות האחרים היא שהם משלבים את חמאת הבוטנים (מרכיב עם טעם מאוד דומיננטי) עם תוספות שלא מתאימות לה. במקרה הזה, השילוב של הצ'דר, חזה האווז, ריבת הבצל וחמאת הבוטנים יצרו שילוב עדין וטעים, ו-ק' חיסל את המנה שלו, כאילו לא ראה המבורגר מימיו.

הטראמפבורגר הכתמתם של זה בשדרות

קיבלתי את המנה שלי והופתעתי. הייתי בטוח, באמת ובתמים, שהמנה נמצאת בין 2 וופלים, וכך אוכלים אותה. בפועל ההמבורגר יושב פתוח על הוופל (המאוד עבה, יש לציין) ואת המנה הזו אוכלים עם סכין ומזלג. יודעים מה? לכל דבר יש פעם ראשונה. מ-ו-ש-ל-ם! המתיקות של רוטב המייפל (שזולף בעדינות על הוופל) החמיאה לבשר, שהגיע במדיום-וול מושלם. גריפה נכונה של וופל, רוטב, חזה אווז והבצל על המזלג (קשה, אבל אפשרי) הפכה לפסטיבל 'דרום אדום' בפה, וזה היה טעים. פה המקום לגלות שבכל שנותיי ככתב חובב, זאת הפעם הראשונה שאכלתי מנת המבורגר פתוח, ולא בין שתי לחמניות. כדורי הפירה, שליוו את המנה, הלכו נהדר עם הרטבים שהוגשו לצד המנה. אני מתחיל לחבב את קונספט כדורי הפירה.

בורגר-וופל של זה בשדרות

ובסופו של יום

לכו עכשיו תחזרו למרכז, כשאתם מלאים בכל-טוב, שבעים ומאושרים. נסענו לאט. לאט מאוד. לא ממהרים לשום מקום. את הפאן כבר עשינו, עכשיו אפשר לקחת הכל באיזי. אז אם לקחתם לכם יום טיול בנגב המערבי, כדי לראות את פריחת הכלניות (ושאר הפרחים הייחודיים למקום), תנו לעצמכם לסגור את היום במקום הזה, זה בשדרות. זה בשדרות וזה טעים. מאוד.

ולקינוח, מלבי - זה בשדרות

שם: זה בשדרות. כתובת: ההסתדרות 2, שדרות. כשרות: לא כשר. שעות פעילות: ימים א'-ה': 19:00-02:00 יום ו': סגור שבת: 18:30-02:00

ליצירת קשר ומידע נוסף מאיזי