אור בלאן יצא לבדוק אם המבורגר באתונה יכול לנצח את ההמבורגר הישראלי?

אור בלאן,

יאסו לאתונה! אור בלאן ארז מזוודה, אישה וילד ועלה על מטוס לבירה היוונית, כמובן שהוא לא יפספס את ההזדמנות לגלות האם המבורגר אתונאי יכול לתת פייט לתוצרת הישראלית?

המבורגר עם בייקון וגבינה של simply burgers

Welcome to Athens

אוגוסט, חופש, מנצלים את ההזדמנות ומוצאים טיסה לאתונה, בירת יוון, ערש התרבות המערבית אבל בתכל'ס עיר די משעממת. אין פה יותר מדי מה לעשות ואפשר להתייחס לעיר בתור תחנת מעבר אחת גדולה האיים המפקנים שבאזור. רצה הגורל וצמוד למלון שלנו, עיני צדה המבורגריה קטנה ומעניינת בשם simply burgers. אין מנוחה גם כשאני בחופש, והתפקיד מחייב – אז דאגתי לגיחה זרירה להמבורגיה הקטנה (שמסתבר שהיא חלק מרשת בעלת 3 סניפים באתונה) כדי לבדוק, האם להמבורגר האתונאי יש מה להציע. הבשרים באתונה נהדרים, עסיסיים במיוחד ומלאי טעם. הקבבים פה נוטפי עסיסיות, הגירוס היוונים נהדרים והציזיקי רך ומענג, בליבי קיוויתי שכל הטוב הזה יתורגם להמבורגר שכמותו עוד לא ידעתי.

simply burgers אתונה

התעוררתי משנ"צ יווני של חופשה, שטפתי פנים והבטן בישרה לי שזה הזמן לאכול משהו. הודעתי לאישתי באופן חגיגי שאני קופץ להמבורגיה שליד המלון והיא מוזמנת לקחת את הקטנצ'יק לבריכה בנתיים, ניפגש אחרי הארוחה. נכנסתי למקום בשעת אחה"צ מוקדמת, 3 חברים ישבו בשולחן פינתי וטרפו בהמנאה ארוחות דשנות, ואני ניגשתי לדלפק לעבור על התפריט ולהזמין. התפריט עשיר, מעוצב יפה ויש פה שילובים מעניינים ואפילו קטע חזק של צ'יקן בורגרים למינהם, אבל לא בשביל זה טסתי עד הלום. לקח לי כמה דקות של דיון עם קיבתי האהובה כדי להחליט עד כמה אני באמת רעב, ובסוף החלטנו to keep it simple ולבדוק המבורגר פשוט עם בייקון וצ'דר (4.8 €). לא התאים לי לקחת איזו תוספת מטוגנת בצד, היה לי חשוב להתמקד בבשר נטו.

 simply burgers - המבורגר עם בייקון וגבינה

ההמבורגר של Simply Burger

חיכיתי לא יותר מ-3 ורבע דקות והגיע לשולחני המבורגר יפיפה, ממש דוגמן שנצץ לו באור אחה"צ, עם טופינג של בייקון. עצירה קצרה ליצלומים וממשיכים לביס. לחמניה חמימה שממלאת את חלל הפה בטעם של טריות, בייקון עשיר עם שילוב של גבינה, רע זה לא יכול להיות, ובשר, אבל לא בדיוק. טעם הבשר מורגש בקושי, הקציצה נעלמת בשקט ולא מכריזה על נוכחות. תחושה של ביצוע חלש – איפה טעם הבשר שלי?! לא ברור לי איך יכול להיות המבורגר כזה בינוני בעיר שמכינה קבבים עסיסיים ברמת אליפות עולמית?? ההמבורגר כמכלול היה סבבה, אבל לא יותר, כנראה שכגודל הצפייה גודל האכזבה.

simply burgers - המבורגר עם בייקון וגבינה

השורה התחתונה

זה המבורגר-חטיף יותר מאשר שחקן במשקל ראוי, בוודאי ובוודאי בעיר שעושה בשרים רבים כל כך בצורה טעימה כל כך. ההמבורגרים שיש לנו בארץ לא אורים את ההמבורגר של simply burger ממטר, ההרגשה היא יותר של המבורגר ב-2 רמות מעל מקדונלד'ס, אבל זהו בערך. כנראה שאצטרך להמשיך לחפש המבורגר יווני במקום אחר…