ארתור גילה המבורגר ברלינאי שיגרום לכם לפודגזמה מטריפת חושים!

ארתור רוטנברג,

זו היא הפעם השנייה שלי בברלין, ופעם ראשונה בתור כתב ואני חייב להגיד לכם שההסתכלות היא אחרת. כל הראיה על העיר, בהקשר הקולינארי, היא שונה לחלוטין כאשר אתה סתם אוהב לטחון, לבלוס, ללעוס ופשוט לטרוף כל מאכל מעניין ואינסטגרמי. אבל כשחלק ממך עובד בזמן החופשה, ביקורתי יותר מהרגיל, תמיד עם גבה מורמת ומחפשת את הפגמים, החופשה מקבלת טעם אחר, לפחות הארוחות שלה.

ההמבורגר המפורסם של burgermeister

חלק מהעבודה שלי עשיתי כמה שבועות לפי הטיסה המיוחלת, הסתכלתי ובדקתי איפה המקומות המעניינים והשווים, לאן אפשר להגיע ולאן כדאי  מבלי שזה יפגע בתכנון של הנ"צ שיש לדקור ברחבי העיר וכמובן צריך גם להתחשב בחברי המשלחת האחרים. למזל הכתבה הזו, הטיול הזה היה של החבר'ה, בלי הנשים, לכן הוא היה יותר בסימן בשר והמבורגרים ופחות אוכל אינסטגרמי, מקורי ויפה. כאן היה חשוב הבשר.

burgermeister - תענוג בלב ברלין

ההמבורגר הראשון שלנו היה בלב שכונת קרויצברג (kruezberg), פעם הפלורנטין של ברלין, לב ההיפסטרים והסטודנטים ועכשיו ההיפסטרים התחלפו בטורקים ונשארו הסטודנטים. אבל הקולינאריה לא עזבה ונשארו כמה מקומות עם נאמנות לאזור, אחד מהם הוא Burgermeister שכבר יותר מעשור משמח לבב וקיבת אנוש. למסעדה יש וייב מאוד היפסטרי – הגשה עצמית, מקומות ישיבה שמעוצבים כמו ספסלי רחוב ובחלק מהמקומות, בפינות, יושבים על צינורות שנראים מאוד לא נוחים. פשלה בעיצוב או רעיון גאוני לגרום לאנשים לעזוב מהר יותר?

התור היה קצר יחסית ותורנו להזמין הגיע די מהר ולהפתעתנו, אין תפריט באנגלית. למזלנו, הקופאי שלט באנגלית ביד רמה והצליח לתרגם חלק מהמרכיבים מספיק כדאי להבין את הכיוון הכללי של הארוחה. בידיעה שהקציצות באירופה קטנות, בד"כ באזור ה-180 גרם, הלכתי על המנה הכפולה – שתי קציצות, דאבל צ'יז, בייקון, רוטב ברביקיו וחלפיניו, לצד צ'יפס עם גבינה ובייקון וכמובן בירה. 

ארוחת שחיתות של burgermeister

למנות לקח זמן להגיע, חיכינו כ-10 דקות עד שיצאו 20 הזמנות שלפנינו. כפי שחששתי הקציצות אכן היו קטנות ועשיתי בשכל שלקחתי כפול, אחרי טיסה וכל העסק של ההתארגנות בבית מלון הייתי מורעב. הרמתי את ההמבורגר ואיזה הפתעה מרעננת – הלחמנייה חמה ממש, כאילו שיצאה הרגע מהתנור. זה חידוש מדהים עבורי, קביעת סטנדרט חדש בכל מה שקשור בלחמניות המבורגר. המנה עצמה ארוזה בצורה מופלאה, הכול צמוד וצפוף ואין שום דבר שנוזל או מנסה לזחול החוצה. הביס הראשון – אקסטזה. ואו! חדות טעמים, השילוב של הכול ביחד הוא מהטובים שיצא לי לאכול EVER!! המנה היא פשוט פרדוקס אחד גדול. הנוזלים של המנה מתחבאים בתוך הרכיבים (הירקות, הבשר והרוטב הסמיך) אין נזילות והלחמנייה נשארת שלמה וחמימה. הבשר מעולה, באיכות מדהימה והתיבול מעודן עד כדי כך שהוא לא מורגש, אבל עדיין מספיק כדי להקפיץ את הטעם של הבשר קדימה.

burgermeister - ההמבורגר הטוב ביותר בברלין?

אחרי שהדמעה של אושר מהביס הראשון התייבשה מגיע הביס שלישי עם החלפיניו. BOOM, כל בלוטות הטעם עוברות ל-200% עבודה והפה נשטף בטעמים מחוזקים של חריפות מעודנת מהולה בברביקיו ובשר. בשלב זה הגבינה והבייקון עוברים לספסל האחורי ונותנים במה לטעמים החזקים והחדים יותר. כל העסק מקבל תפנית חדשה וההערכה למקום עולה עוד שלב. זהו ההמבורגר שהכי מתקרב לשלמות שיצא לי לטעום מבחינת כל הפרמטרים – איכות בשר, לחמנייה, טופינגים, אסתטיקת הגשה וטעם בכללי. חבל שבארץ אין דברים כאלה. מנת הצד הייתה המנה שהכי טבעית לארוחה כזו – צ'יפס עם גבינה ובייקון. צ'יפס טוב, ככל הנראה תעשייתי, כמות מכובדת של גבינה ובייקון מטוגן עד קריספיות מדוייקת. אין פה מה עוד להוסיף, כי התוספת הוסיפה כבר הכול.

צ'יפס עם בייקון של burgermeister

זו הייתה הפודגזמה הכי גדולה שהייתה לי והלוואי והייתי יכול לאכול רק את ההמבורגר הזה כל החיים שלי, אבל אי אפשר וחייבים לעבור למקום הבא. חייב להביא לכם את הסיפור של המקום הבא. והסיפור הבא הוא גדול ומוגזם, מלא בכל טוב. חלקכם יגיד מזעזע, חלקכם יגיד שאסור שדבר כזה יהיה ויש כאלה שירצו להגיע רק בשביל הזה….שיהיה לנו בהצלחה!