ארתור מצא המבורגר מומלץ בבודפסט שאתם ממש לא רוצים לפספס

ארתור רוטנברג,

לפעמים זה לא דבר רע ללכת אחרי העדר. למשל, חכמת ההמונים – ממוצע התשובות של ההמון, יהיה יותר טוב מההשערה הכי מקצועית של מקצוען בודד, וכך היה לנו כשטסנו לבודפשט, היעד הכי חם ואהוב ע"י ישראלים באירופה. עיר מזרח אירופאית עם היסטוריה עגומה ועשירה במפלות ותבוסות שבשנים האחרונות נמצאת בתנופת פיתוח בכל מה קשור בתיירים – שיפור פני העיר, שירותים לתיירים, בתי מלון בכל פינה, והמבורגרים?

ההמבורגר של tuning burger בודפסט

הישראלים שולטים במוקדי בילוי החמים של העיר ובשניים מהקניונים הגדולים בעיר. לא שזה עוזר לנו לקבל הנחות, אבל סתם שתדעו. למרות זאת, את ההמבורגרים הלכנו לאכול במקומות נטולי ישראלים שעדיין איכשהו נחשבים ומוערכים לפי פרסומים כאלה ואחרים. כמובן שעשינו את המחקר שלנו לפני וידענו בדיוק מה אנחנו רוצים להזמין.בכל טיול לחו"ל, וגם בארץ, יש מסורת מאוד ברורה של מה צריך לעשות לפני שמתחילים להכיר את העיר – לטעום מאפה בתחנת מטרו, לקפוץ על המיטה בבית מלון ואז ללכת לדפוק המבורגר מושחת, סותם עורקים שאחריו בא לך למות מרוב אושר ומרוב לחץ בבית החזה. בבודפשט מצאנו הרבה מאוד מועמדים לכך ובסוף רידדנו לשתי אופציות מדהימות. הבחירה הייתה כל כך קשה, שהחלטנו לא לבחור וללכת לנסות את שניהם. הרי למה לנו להפסיד את כל הטוב הזה לטובת מאכלים מקומיים? גולאש ופפריקש? זה אפשר לאכול לארוחת בוקר בבית מלון (לא באמת…). 

ההמבורגר של Tunning Bar & Burger

המקום הראשון שהחלטנו ללכת אליו היה tunning bar & burger. מקום פאנקי ממש ברובע היהודי. שם מאוד אנטי קלימטי לאזור נוטף כיף ובייקון, ואפילו שהמסעדה נמצאת בשולי הרובע, היא זוכה לתנועה ערה מאוד. המסעדה מעוצבת בצורה מאוד מודרנית, עם מלא כיתובים שמהללים ומשבחים המבורגרים, והכי מעניין, בכל חלל של מסעדה יש מסך שמראה מה קורה מעל הפלנצ'ה של ההמבורגרים, ככה שאם אתם מספיק חדים, אפשר להבין איזה מהם שלכם ומה מצבו. התפריט מגוון ומלא המבורגרים עתירי תוספות ומרכיבים. מעבר להמבורגרים כמעט ואין כלום, וגם למי אכפת מה יש שם שהוא לא המבורגר, am I right or am I right? הנבחרת שלנו הורכבה עוד לפני ההגעה וכללה 2 כוכבים – המבורגר רוקפלר והמבורגר שיטאקה. לפני שנצלול פנימה, חייבים לציין שהלחמניות נעשות במקום וכל הקציצות בגודל 180 גרם (קצת קטן, אבל לא נורא).

tuning burger בודפסט - המבורגר עסיסי

המבורגר רוקפלר היה עשיר כמו האיש עצמו, גם ברכיבים וגם בטעמים. התוספות כוללות כבד אווז אפוי, ירקות סטנדרטיים, צ'דר אירי, בייקון מעושן, תפוח אפוי, פסטו כמהין, מיונז זעפרן ובצד סטייק צ'יפס, ריבת בצל וקולסלאו.
השיטאקה היא מנה קצת פחות עמוסה מהכוכב הקודם, אבל לא פחות טעימה עם ירקות סטנדרטיים, פטריות שיטאקי בטריאקי, צ'דר אירי, שינקין שחור, סטייק צ'יפס וסלט רענן. הסלט כנראה נועד להפתיע את הקיבה העייפה בין הביסים כדי להוליך אותה שולל מכיוון שעוד שניה וחצי תיפול על חתיכת קציצה עטופה רטבים, גבינה ומה לא. לצד כל זה מוגשים שלל רטבים, ברובם חריפים, אבל אחד בלט יותר מכולם. רוטב בננות חריף. לא שמענו שקיים דבר כזה אף פעם וכמובן ישר טעמנו, עוד לפני שהגיע אוכל כלשהו. למרבה האכזבה, אין שום זכר לבננות, סרירצ'ה רגילה עם מרקם קצת יותר סמיך וזהו. חבל.

tuning burger בודפסט - צ'ילי בננה

נחזור לכוכבים שלנו. הכול הגיע, כמצופה, ביחד, חם ולוהט. כמה תמונות בשבילכם, ואז כל הביסים בשבילנו. נגיעה קטנה באחת המנות משחררת ים של נוזלים וריחות על מנת להתגרות בנו וברעב שלנו. החום העולה מהמנות נעים הרבה יותר מהרגיל בעקבות הקור של אזור אפס מעלות בחוץ. הביס הראשון לא הכי ברור. ההמבורגר עדיין לא נלחץ עד הסוף, הטעמים עדיין לא יצאו לגמרי החוצה ואי אפשר לאכול את הכול ביחד, אבל הביס שני, זה סיפור אחר. הכול מתחיל להתערבב לו יחדיו והטעמים נשפכים אל תוך חלל הפה.

השיטאקה בורגר, טעם מתוק של טריאקי עם פטרייתיות רבה. גבינה ושינקין סוגרים את הביס עם מרקם טעם קצת מעושן משלהם. מעולה. בקר איכותי וטרי' ההונגרים מגדלים לבד את האנגוס שלהם. בואו נדבר על הלחמניה שניה' הם עושים אותה במקום ועל כן היא טרייה, ואם זה לא מספיק, הם קצת צולים אותה כדי לתת לה עוד רובד של קריספיות. הלחמניה לא אוורירית כמו שאנחנו בד"כ אוהבים, אבל זה ככל הנראה מכוון. היות וההמבורגרים מלאים בנוזלים, הלחמניה הדחוסה עומדת מולם כמו משמר המלכה מול התיירים – איתן, דום ובלי לזוז!

המבורגר מומלץ - tuning burger בודפסט

ההמבורגר השני, הרוקפלר, למרות הבסיס הזהה (לחמניה, ירקות וקציצה), מכיל טעמים ומרקמים שונים לחלוטין. האווז והתפוח האפויים מקנים לו ביס מאוד קרמי ואפילו מדי פעם אפשר להתבלבל ולהרגיש שאוכלים ממרח המבורגר (תירגעו, כבר הגשתי לזה פטנט, רעיון שלי!). אני לא חובב גדול של תפוחים אפויים, אבל החלק היותר יפה והמוצלח שלי כן, והיא טוענת שזה תוספת מעולה ומדהימה. מחשש של לישון בלובי של בית המלון, נאלצתי להסכים איתה. המנה באמת טעימה, ולא כי אני לא רוצה לישון עם פקיד הקבלה ההונגרי, אלא כי זה באמת מוצלח. אם התפוח האפוי נותן פאנץ' כפרי, כבד האווז משווה ומעלה ביוקרתיות. ריבת בצל שבאה בצד, נותנת מתיקות מעולה להמבורגר שגם ככה על הצד המתוק בגלל התפוח, ובכל זאת תוספת שלא גורעת, גם עבור ההמבורגר שיטאקה עתיר טראיקי.

מחשבות לסיכום

הצ'יפס בא נחמד, מתובל במידה ואפוי במידה נכונה. לא מצאנו בו גורם ואו, הספיק לנו בהמבורגר ועל כן לא נרחיב יותר מדי. לצד כל היופי הזה, הגיע חצי ליטר של לאגר הונגרי מעולה. מסתבר שהונגרים מאוד גאים בבירות שלהם וקשה מאוד למצוא במסעדות בירות תוצרת חוץ, וטוב שכך, הבירות שלהן מעולות. זה מאוד שימח אותי שמשהו נחמד נשאר להונגרים מהגרמנים. חוויה טובה, המבורגרים מעולים ומיוחדים ובירות מקומיות, מה עוד צריך בשביל ליהנות מהעיר הזאת?