המדינה עושה שלום עם האמירויות, ומישהו היה חייב לבקר את ההמבורגרים שלהם

אור שוחט,

החלטתי לנצל את השלום שפרץ כדי לבקר בדובאי במטרה לטעום ולדווח על כמה שיותר המבורגרים במדינה העשירה.

הנורמליזציה עם מדינות ערב זה דבר מרגש, אבל מה שעוד יותר מרגש זה לטעום המבורגרים במקומות שרק חלמתי עליהם עד לא מזמן. עם השמועה על תחילת הטיסות לדובאי הזמנתי כרטיסי טיסה, והתחלתי לדמיין את ההמבורגרים של השייחים העשירים.

salt bae ואור שוחט נפגשים

ההמבורגר שהיה השראה לגורדוס – Black Tap

מיד עם הנחיתה בדובאי נסענו לשים את המזוודות במלון, ויצאנו לבלאק טאפ. דובאי מזכירה את לאס וגאס – הכל גדול ונוצץ, כאילו נתנו לילד כרטיס אשראי כפי יכולתו ואמרו לו לבנות עיר. ההמבורגרים והשייקים של בלאק טאפ מסמלים לדעתי את העושר הזה. הזמנתי את המלברי סטריט בורגר – המבורגר בקר עם גבינה פרובלונית, מגוון נקניקים, ופרמז'ן (כ-80 ₪), עם צ'יפס כמהין ושייק ניו יורק צ'יזקייק (כ-37 ₪). ציפיתי שזה יצטלם טוב, ולא היו לי יותר מדי ציפיות מהאיכות, אבל הבשר התגלה כממש טוב! היה ורוד יפה מבפנים, והנקניקים והגבינות רק הוסיפו. הצ'יפס גם היה ממש טעים, והשייק היה מלא סוכר, אבל עוגת הגבינה באה טוב ליד ההמבורגר. זוגתי למסע הזמינה המבורגר טבעוני על בסיס קינואה, והוא היה יותר פשטידה מאשר המבורגר, אבל גם טעים לדעתי. הצמחונית פחות אהבה אותו.

מלברי סטריט בורגר, בלאק טאפ - דובאי

ההמבורגר של Johnny Rockets

הוא הופיע בטופ של טריפאדוויזור, אבל כבר למדתי שלא כדאי לצפות ליותר מדי מהאתר הזה, במיוחד כשזה המבורגר בתוך קניון. הזמנתי צ'יזבורגר עם בייקון בקר וטבעות בצל (כ-26 ₪). הקציצה הייתה דקה כמו של מקדונלד'ס, והבשר אולי קצת יותר טוב, אבל דחוס ועשוי לגמרי. סתם בזבזתי ארוחה.

Johnny Rockets דובאי

ההמבורגר היוקרתי של כוכב האינסטגרם Nusret

כששמעתי שנוסרט נמצא בדובאי בימים אלו, ישר הזמנתי מקום במסעדה שלו הנושאת את שמו: Nusr-Et. הזמנתי סטייק מצופה זהב למנה ראשונה (כ-1500 ₪), כוס יין אדום (כ-200 ₪), המבורגר למנה שניה (כ-150 ₪), ועוד כמה תוספות. זוגתי הצמחונית לקחה חצי רול סושי צמחוני (כ-80 ₪). הסטייק היה טעים מאוד, אבל החוויה הייתה הרבה יותר גדולה מהטעם. כשהשף חתך לי את הסטייק, פיזר את המלח והאכיל אותי עם הסכין כמו שראיתי באינסגרם שלו, הרגשתי כמו שייח. זה היה כאילו שזמר שאני מעריץ ושומע כל הזמן את השירים שלו, יעשה לי הופעה פרטית… ההמבורגר היה עשוי יותר מדי, אבל הבשר עדיין היה ממש ג'וסי והרגיש טעים ואיכותי. הצ'יפס לא היה משהו מיוחד.

ההמבורגר של salt bae

המבורגר וואגיו של Gourmet Burger Kitchen

ביום השלישי הלכנו לעוד מסעדה שהומלצה בTripadvsor בשם GBK. הזמנתי המבורגר וואגיו (כ-69 ₪), טבעות בצל ושייק כרמל מלוח, ובת זוגי הזמינה את הביונד בורגר שלהם. הבשר היה ממש טוב והרגיש טחון טרי. כשנתתי לו ביס החתיכה פשוט התפרקה מעצמה, והייתה ממש עסיסית. הפעם טריפ אדוויזור לא איכזב.

 Gourmet Burger Kitchen דובאי

סיכום

דובאי יותר מזכירה את אמריקה מאשר את המזרח התיכון. הכל גדול, נוצץ, ומושחת. נתקלנו רק בעובדים פיליפינים או הודים, וכמעט שלא בערבים מקומיים. המחירים באופן כללי די דומים לישראל, אבל יש גם מסעדות יקרות בטירוף, והשירות טוב גם במסעדות יחסית זולות. השארתי כמה מקומות גם לפעם הבאה שכנראה תגיע מתישהו.