האם באי קטן בסוף העולם דנה הצליחה למצוא המבורגר שמשביע את הצורך בבשר?

דנה רוזנפרב,

‎אני רעבה, ואחרי כמה ימים באיים באמצע האוקיינוס עם תזונה שמורכבת בעיקר מפירות טרופיים, דגים ופירות ים, אוכל בסגנון הודי (הרבה מהפיג׳יאנים הם הודים במקור), ובשר בסגנון סמי-מערבי או פיג׳יאני, הגוף זקוק להמבורגר. יצאתי לברר – איפה מוצאים המבורגר בסוף העולם?!דנה רוזנפרב מוסרת ד"ש מפיג'י

אתחיל ואומר שפיג׳י היא מדינת עולם שלישי, וההוויה בעיר המרכזית נאדי נעה בין זו שבפיליפינים לבין זו שבהודו – כלומר, יש הרבה אוכל רחוב הודי והרבה אוכל אסיאתי, לצד אוכל אמריקאי נחות ורווי בשמן בסוג של מסעדות פועלים מקומיות. אם חשקה נפשכם במשהו קצת אחר, כמו המבורגר, אפשר לאכול באזור חוף הים במסעדות שמיועדות יותר לתיירים. ביום הראשון בעיר, אחרי שחזרנו מהאיים, חיפשנו בדיוק את זה לארוחת הערב, כי חלאס עם ההודי ופירות הים. מצאנו עצמנו במסעדת החוף של במבו הוסטל – בירה והרבה, המון חבר׳ה צעירים, ובאופן כללי מדובר במקום הכי זול באזור.

ביצ׳קומבר, פיג'י - אי באמצע האוקיינוסרעבה לבשר, עלעלתי בתפריט בחיפוש אחר המבורגר. עלעלתי ומצאתי. הזמנתי המבורגר שהגיע עם ביצת עין, גבינה וצ׳יפס בצד (18 דולר פיג׳יאני, כ-30 ₪). הקציצה הייתה דקה ודי יבשה, הרגיש כאילו מדובר בקציצה תעשייתית מהזן המבאס. גם ביצת העין שהייתה הפוכה משני הצדדים לא הצילה את המצב. בקיצור, זול באופן יחסי וממוצע עד סביל.

מבואסות שלא מצאנו המבורגר ראוי, התחלנו את היום האחרון שלנו בפיג׳י

אחרי כמה שעות בילוי בשמש ושיטוט בשווקי העיר תוך נשנוש אוכל רחוב, נהיינו רעבות והחלטנו שלפני היציאה לשדה נאכל בריזורט בו ישנו ה-ghost בר ב-smugglers cove. הזמנו את ההמבורגר שהיה נראה יחסית מושחת – בייקון, ביצת עין, גבינה, אננס טרי צלוי, ואפילו לחמנייה נוספת באמצע שתחזיק את כל העסק, עם צ’יפס בצד (26 דולר פיג׳יאני, 43 ₪). לא שאלו אותנו מידת עשייה, אבל בכל זאת ציינו מדיום בפני המלצרית, רק ליתר ביטחון.

Ghost Grill Bar - המבורגר בפיג'י

הקציצה הייתה עסיסית וטובה, הבייקון עשוי כהלכה, האננס מתוק וטעים, ויחד עם ביצת העין הנוזלית והגבינה, ההמבורגר המפלצתי הזה היה פשוט נהדר. הדבר היחיד שהיה פחות טעים, הוא הקטשופ – כל הקטשופ בו נתקלנו בפיג׳י היה מתובל קצת מוזר, לפחות הצ׳יפס היה טעים גם בלי כלום.

פיג'י לא מחכה לה - דנה חוגגת ב-ghost grill & bar

אז תכלס, מה כדאי לאכול בפיג׳י?

לאכול אוכל מקומי זה כדאי, מומלץ, וזול בטירוף (לוטי בשר קארי – מעין ראפ מקומי ממולא בבשר טחון עם ירקות ברוטב קארי, עולה דולר פיג׳יאני יחיד בדוכני רחוב, ושווה כל 1.7 ₪ שהוא עולה) כנ״ל לגבי פירות בשוק או אצות שמנשנשים כמו ירקות (אלה שנראות כמו נייר פצפצים ירוק ונמכרות גם בפיליפינים). אם בכל זאת חפצה נפשכם בהמבורגר, אופציה זולה ופשוטה קיימת בבמבו הוסטל (מלבד ההמבורגר, ראפ העוף שלהם שעולה 10 דולר פיג׳יאני היה חמוד), ואופציה מושחתת ומוצלחת בסמאגלר׳ס.

שם: Ghost Ship Bar & Grill ב-Smugglers Cove Beach Resort. כתובת: 13 Wasawasa Rd, Nadi, Fiji